Prima maminka

10. února 2021 05:59

beccy@seznam.cz

Pierce Brosnan i Colin Farrell. Tito otcové zůstali na výchovu dětí sami. Mohou za to rozvody i tragédie

V dnešní době se mluví hlavně o samoživitelkách. Na druhou stranu jsou i otcové, kteří zůstali na děti sami. Ano, jsou spíše vzácností, ale najdeme je dokonce i mezi známými osobnostmi. Tito tatínci vychovávali potomky bez jejich matek. Buď kvůli rozvodu, nebo kvůli tragickým událostem. Tady jsou jejich příběhy.

Nehoda se proměnila v tragédii

Už to bude jedenáct let, kdy herec Liam Neeson, známý jako neohrožený bývalý agent z filmu 96 hodin, zůstal sám na výchovu svých dvou synů. Jeho žena Natasha Richardson, též herečka, zahynula při nešťastné nehodě. Upadla na lyžích a uhodila se do hlavy. Považovala to za banalitu, bohužel však tři dny nato zemřela na krvácení do mozku. Bylo jí 46 let. Synům Michalovi a Danielovi bylo 13 a 12 let. Liam zasvětil svůj život dětem a práci, dodnes se znovu neoženil.

Tragický osud Jamese Bonda

Krutý osud potkal také neohroženého Jamesa Bonda, Pierce Brosnana. Se svou ženou, herečkou Cassandrou Harris, po svatbě adoptovali dvě děti. Tehdy devítiletou Charlottu a Chrise, kterému bylo o rok méně. O tři roky později porodila Cassandra vlastního syna Seana. Bohužel herečka ve třiačtyřiceti letech podlehla rakovině a herec své děti tři roky vychovával sám. V roce 2001 se znovu oženil s novinářkou Keely Shaye Smith, se kterou má dva syny, Dylana a Parida. Další tragédie v životě Pierce ale přišla v roce 2013, kdy zemřela jeho adoptovaná dcera Charlotta na rakovinu vaječníku, bylo jí jedenačtyřicet let. Přesně stejné nemoci podlehla tehdy i její adoptivní matka.

Syna vyměnila za dům

Syn herce Nicolase Cage a Christiny Fulton se narodil v roce 1990, rodiče nebyli svoji a jejich vztah dlouho nevydržel. Herec chtěl syna vychovávat sám, a tak jeho matce nabídl dům v Hollywoodu, ta nabídku přijala. Syn Weston tedy vyrůstal se svým otcem až do roku 2005 jako jedináček, pak se mu narodil nevlastní bratr.

Kvůli dětem ani nerandí

Herec a bouřlivák Colin Farrell se věnuje sedmnáctiletému Jamesi Padraigovi a jedenáctiletému Henrymu Tadeuszovi. Oběma synům dopřál jinou maminku, ale oba vychovává on sám. Prvního syna má s modelkou Kim Bordenave a druhého s herečkou Alicjí Bachleda. Herec svou roli bere velmi vážně, a dokonce už pět let nerandí.

Z dcery parťák

Zpěvák Lenny Kravitz se rozvedl s matkou dcery Zoë po tříletém vztahu. Nejdříve měli střídavou péči, když ale dceři bylo jedenáct let, k otci se natrvalo přestěhovala. Dnes je Zoë Kravitz slavná herečka a modelka. Dodnes mají k sobě oba velmi blízko a často jsou spolu vidět na různých společenských akcích.

Náhradní matky

Fotbalista Cristiano Ronaldo je znám svým několikanásobným otcovstvím a tím, že si nechal v roce 2010 náhradní matkou odnosit syna Cristiana Jr. Zaplatil za to 312 milionů korun a dotyčná dáma se musela dopředu vzdát všech práv na dítě. Následně se stal otcem dvojčat Evy a Matea, jejichž matka je dodnes utajována. Spekuluje se, že se jednalo o podobný způsob jako s prvorozeným synem. Se svou snoubenkou Georginou Rodríguez má dceru Alanu Martinu.

Náhradní matku využil i zpěvák Ricky Martin. Tomu porodila neznámá žena dvojčata Matea a Valentina v roce 2008. Prý to bylo rychlejší než čekat na adopci.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.