S nejnovějším číslem Primáčka se podíváme, co se děje o masopustu ve Slunečné

Sedmero krkavců

Tentokrát se s Primáčkem, oblíbeným časopisem pro kluky i holky, zaměříme na masopust, období mezi Vánocemi a Velikonocemi, které začíná po Třech králích a končí v úterý před Popeleční středou. Znáte všechny zvyky a tradice, které jsou typické pro toto období?

Týna a Janek ze Slunečné vám ukážou, jak se masopust slaví u nich na statku. Víte, co to je zabijačka nebo proč se v tomto období připravují hlavně koblihy, různé motance, preclíky a pečivo zvané boží milosti? Navíc se i dozvíte, který svátek je spojen s ochranou před ohněm a bouří.

Milujete stolní hry? Zkuste si tedy zahrát masopustní Slunečnou hru se zábavnými otázkami a úkoly. Budete potřebovat jen figurku a hrací kostku pro každého hráče. Kdo se první dostane od Janka k Týně, vyhrává! Také vás čeká spoustu zábavy s bludištěm, při luštění nebo hledání nesmyslů, které natropil Primáček ve sněhu.

Nebude chybět ani oblíbená rubrika s Bětou ze Slunečné – Prima kuchtíci. Kdo má chuť na výbornou mramorovou bábovku? Běta vám prozradí ten nejlepší recept, a navíc vám i poví, proč se bábovce říká právě mramorová. Kromě toho se dozvíte, jak se vyrábí mléčné výrobky. Celý proces začíná na farmě, kde kravičky žijí. Víte ale, co všechno je ještě potřeba, abyste si mohli vychutnat svůj oblíbený jogurt?

Nejen Vánoce, ale rychlostí blesku se k nám blíží i svátek všech zamilovaných – Valentýn. Víte už, komu letos pošlete valentýnku? V rubrice „Anglicky hravě“ pro vás máme užitečná anglická slovíčka právě k tématu sv. Valentýna. V dopravní výchově se pak naučíme, kde správně přecházet silnici, abychom se vyhnuli všem dopravním nehodám.

Pro milovníky zvířátek najdete v časopisu poznávačku – víte, jaké stopy ve sněhu patří zvířátkům? A dokážete rozřadit zvířátka podle potravy? V neposlední řadě si společně také vyrobíme fantastické krmítko pro ptáčky. Protože přes zimu je potřeba ptáčky přikrmovat na krmítkách, aby měli dostatek živin, protože v zimě hledají potravu obtížněji.

Prima čtení pro kluky i holky, společně s dárkem, vychází 17. 12. za pouhých 59,90 Kč. Čekat na vás bude v novinových stáncích nebo pravidelně přistane ve vaší schránce jako předplatné.

Sdílejte článek
Štítky Velikonoce Vánoce Masopust masopust tradice časopis Primáček Den svatého Valentýna Popeleční středa Epifanie

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.