Prima maminka

16. září 2018 10:53

Martina Čerňanská

TERIBEAR pohnul Prahou, více než 9,6 milionů korun pomůže dětem

TERIBEAR pohnul Prahou, více než 9,6 milionů korun pomůže dětem

Čtvrtý ročník desetidenního happeningu TERIBEAR hýbe Prahou, aneb Prima den s medvědem, je za námi. Za deset dní přišlo na Vítkov 16 260 lidí, kteří společnými silami zdolali 320 812,5 kilometrů (což je o 94 526 kilometrů více než v loňském roce) a připsali tak 9 624 375 Kč, které pomůžou dětem z dětských domovů, maminkám z azylových domů nebo rodinám v nouzi. Okruhů pomoci bylo celkem deset a bylo na každém, aby si zvolil, kam konkrétně pomoc poputuje. Každý kilometr proměnili partneři akce na 30 Kč. Bezlimitní happening TERIBEAR hýbe Prahou aneb Prima den s medvědem pořádala na vrchu Vítkov již počtvrté Nadace Terezy Maxové dětem.

„Chtěla bych všem z celého srdce poděkovat, že si našli čas a měli chuť pomáhat. Na Vítkově byla celých deset dní neuvěřitelná atmosféra solidarity a já si vážím každého kroku, který na okruhu pomoci udělali profesionální běžci, děti i jejich prarodiče. Nešlo o rychlost, ale o touhu pomáhat a pozitivní energie proudila teribeařím okruhem po celou dobu happeningu,“, říká patronka nadace Tereza Maxová.

Největší počet kilometrů připsal svým pohybem do výsledné tabulky Jan Čížek, který za deset dní nakroužil na trati 724,5 kilometrů a dětem tak přispěl částkou 21 735 Kč. „Vybral jsem si okruh Pomoc dětem z ústavní výchovy zažít pocit štěstí, pro ně jsem běhal. Já sám mám malé děti a myslím si, že je důležité, aby všechny děti měly možnost užít si dětství. Dcerka se vrátila z tábora, kde byla nadšená, pak jsem si četl ty okruhy a propojilo se mi to, uvědomil jsem si, jak je pro děti důležité mít nějaké zážitky,“ říká Jan Čížek k preferovanému okruhu pomoci, kterému věnoval své kilometry a tím také finanční pomoc.

Na celkově druhém místě se umístil vítěz prvního ročníku a muž, který je s TERIBEAREM neodmyslitelně spojený, pan Štefan Krč, který nasbíral 609 kilometrů. „Já jsem letos výběr, komu pomoci, nechal na nadaci, pomoc je potřebná pro všechny okruhy, tak jsem si řekl, že to lépe vyberou za mě. A mám radost, že je letos první Honza Čížek, moc mu to přeju! Běhali jsem tady občas spolu a podporovali jsme se, a to se mi právě líbí, jak si lidi na trati pomáhají, “ říká Štefan Krč. Třetí místo v kategorii mužů patří Janu Hančovi s 501 kilometry. Třetí místo ve finálním leadebordu ozdobila Eva Vaidová, která pomohla 567 kilometry. Ta zvítězila i v ženské kategorii, o druhé a třetí místo se v kategorii žen dělí Barbora Pokorná a Ludmile Cerovská, které připsaly 483 kilometrů.

V dětské kategorii do 12 let se na prvních třech místech umístili Jonáš Klouda (285 km), Jolana Drlíková (279 km) a bronzová medaile patří Dominiku Drdlovi (267 km).

Na teribeařím okruhu bylo možné potkat také týmy, většinou ve stejných dresech. V letošním roce největší počet kilometrů nasbíral tým Accenture s 10072,5 kilometry následovaný loňským vítězem SK ZŠ Jeseniova (7201,5 km) a trojlístek uzavírají sportovci z FK DUKLA Praha mládež (5830,5 km). V kategorii rodinných týmů byl s přehledem nejuběhanější tým Človíčci s 1264,5 km, na druhém místě se umístili Šimkovi (769,5 km) a třetí místo patří Dlouhým (708 km).

Týmy sestavili opět i partneři akce, kteří se na happeningu podílejí nejenom finanční pomocí, ale také aktivní pomocí na trati. Díky ŠKODA AUTO TERIBEAR hýbal jeden den i Mladou Boleslaví, kam dorazilo podpořit akci více než 3 000 lidí. "Čtvrtý ročník opět dokázal, že jsou lidé schopni podávat neuvěřitelné výkony ve dne i v noci a konat tak dobré skutky - pomáhat znevýhodněným dětem. Společenská odpovědnost je pro ŠKODA AUTO dlouhodobě nedílnou součástí firemní kultury. Jsem nadšen, že to tak vnímají i naši zaměstnanci, kteří spojili síly a s odhodláním zdolali stovky kilometrů jak v Mladé Boleslavi, tak v Praze." říká Bohdan Wojnar, člen představenstva ŠKODA AUTO odpovědný za lidské zdroje. "Jsme rádi, že mohla být ŠKODA AUTO jako generální partner u toho a těšíme se na jubilejní pátý ročník," dodává.

Firemní tým měla na startu také ING Bank, která měla za cíl překonat loňský výsledek, což se povedlo."Jsme nadšení, že letošní rok v mnoha ohledech překonal předchozí ročníky, a to rozhodně platí pro ING. Rekordní počet našich zapojených zaměstnaců naběhal jako ING team přes 3000 km, což je o 1000 km vice než v předchozích letech, a tedy rekordní počet naběhaných kilometrů na podporu dětí, kteří pomoc opravdu potřebují," říká Veronika Němcová, zodpovědná za společenskou odpovědnost v ING Bank.

Více na www.teribear.cz.

Sdílejte článek
Štítky Mladá Boleslav Vítkov Praha Tereza Maxová happening ŠKODA AUTO a.s. Accenture ING Group Jan Čížek Jan Hanč

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.