Základy péče o planetu v přehledných videích pro děti

Rádi byste naučili své děti ekologičtějšímu chování a nevíte, jak na to? Více než poučování a kárání vám v budování ekonávyků pomůže „škola hrou“. Podívejte se s námi na tipy, jak v dětech vybudovat vztah k přírodě a ekologii! Pomoci vám mohou také zábavná vzdělávací videa.

Voda je stále cennější

Pitné vody ve světě stále ubývá a období sucha začínají sužovat i Českou republiku. Rádi byste svým dětem vysvětlili, že s vodou musí šetřit? Pojměte to formou hry! Nechte třeba děti vybrat si své nové kelímky na čištění zubů a společně je ozdobte tak, aby se na jejich používání děti těšily. Místo prolévání vody tak spotřebují jen 200 ml na vypláchnutí úst.

Nesvítí se někde zbytečně?

Malé děti si jen obtížně představí, že elektřina je drahá a je nutno s ní šetřit, abychom chránili i naši planetu a její přírodní zdroje. Naučte je jednoduché návyky, díky kterým si šetření elektřinou zautomatizují a nebudete jim to muset neustále připomínat. Vysvětlete jim, že světlo se zhasíná vždy, když odcházíme z pokoje – vyrobte s dětmi lístečky, které nalepíte na vypínače. Vždy, když budou odcházet z pokoje, lísteček sundají a zhasnou. Vymyslete lístečkovou hru, do které se zapojí celá rodina. Ten, kdo během dne správně nalepí a odlepí všechny lístečky, může dostat speciální cenu.

Třídění podle barev

A co nějaký nápad na třídění odpadu? Vytvořte s dětmi jednoduchou tabulku na lednici, podle které snadno poznají, který odpad patří do kterého kontejneru. Pokud vám to situace dovolujte, kupte barevné tašky na tříděný odpad, které postavíte vedle koše na směsný odpad. Děti se tak rychleji naučí rozlišovat, kam co patří.

Pomohou zábavná videa

Pokud byste se chtěli na správné ekologické návyky podívat podrobněji, navštivte YouTube a zhlédněte zábavná a vzdělávací videa z dílny Procter & Gamble. Samozřejmě si můžete videa pustit i společně s dětmi a poté si povídat o planetě nebo otázkách, které děti při sledování napadnou. Můžete jim také pomoci sestavit motivační plán ekonávyků, kde si budou postupně odškrtávat, co už si osvojily a jak přírodě pomohly. Nezapomeňte jim jít dobrým příkladem a také se na celém procesu aktivně podílejte. Uvidíte, že společně jde všechno mnohem snadněji.

Sdílejte článek
Štítky YouTube Česko Procter & Gamble

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.