Diety a hubnutí

19. ledna 2017 10:00

Martina Čerňanská

10 jednoduchých a zábavných způsobů, jak spálit 100 kalorií

Nejlepší druh cvičení je ten, u kterého si nepřipadáte, že ho děláte z donucení. A také ten, který nebolí. Myslíte, že nic takové neexistuje? Omyl! Přečtěte si následujících deset, které tu práci udělají za vás, a ani vás nenapadne, že při nich spalujete jakékoliv kalorie.

Máme pro vás 10 druhů pohybu, u kterých vás ani nenapadne, že při nich hubnete.

1. Tančete, jako kdyby vás nikdo neviděl

Udělejte si playlist vašich oblíbených písní (nejlépe těch, které vás pořádně rozproudí) a tančete jako kdybyste byla ve filmu Let’s Dance. Čas bude utíkat tak rychle, že spálíte kalorie a ani si nevšimnete, že z vás kape pot. Slibujeme!

2. Zahrajte si se psem na honěnou

Váš psí miláček může být zároveň vaším osobním trenérem. Bude si s vámi hrát aport, běhat za vámi v kruzích a nebo prostě bude rád, když za vámi bude moc běhat. A jakmile bude konec s vaším nabitým a uběhaným venčením, budete se moc vrátit k televizi a váš pes vás bude milovat ještě o něco víc. Samá výhra za výhrou!

3. Vytvořte si vlastní desetiminutové cvičení

Nemáte čas na posilovnu? Zkuste tento jednoduchý desetiminutový okruh jednoduchých cviků. Nejprve rozkročte nohy tak, aby byly v rovině s vašimi rameny a pokrčte se do dřepu. Opakujte tento cvik desetkrát, poté si dejte deset kliků a deset sed-lehů. Opakujte tuto sérii po dobu deset minut a spálíte deset kalorií z pohodlí vašeho obýváků tak rychle, že si toho ani nevšimnete.

4. Pořiďte si balón na cvičení… a seďte na něm

Sedět v práci od devíti do šesti není pro vaše záda a krk příliš zdravé. Ale sedět takhle na cvičícím balónu s nohama na zemi jednu hodinu, to vás bude stát sto kalorií. A to je rozhodně lepší, než zablokovaná záda a krk!

5. Jezděte na kole alespoň 15 minut

Možná nemáte čas na celé 45 minutové lekce v posilovně, ale patnáct minut na jízdu na kole venku si určitě najít dokážete. Nejen že se nadechnete čerstvého vzduchu, ale také spálíte nějaké ty kalorie.

6. Podívejte se na komedii

Na tohle nemáte žádnou výmluvu, kdo nemá občas čas na vtipnou komedii? A co to má společného s hubnutím? Smích spaluje 10 až 40 kalorií za minutu, takže u Sex ve městě spálíte minimálně 100 kalorií!

Foto: istockphoto.com

7. Uvařte dobré a zdravé jídlo

Důležité je, aby bylo zdravé, ale co je ještě důležitější je, že když budete vařit alespoň 45 minut, všechno to krájení, loupání a smažení vás samo o sobě zbaví o 100 kalorií. A ano, sice je hned tím výborným jídlem naberete zpět, ale pokud je zdravé, tak se to určitě vyváží.

8. Hrajte si s vašimi dětmi

Určitě jste utahaná z práce, ale hraní s dětmi není jen důležité pro ně, je to důležité i pro vaše tělo. Věděla jste, že když si s nimi budete hrát alespoň 25 minut, budete automaticky pálit kalorie? A co je na tom nejlepší je, že těch 25 minut jim určitě stačit nebude - ony budou šťastné, že si s nimi hrajete dvě hodiny, a vy zase příjěmně nucena ke zdravému cvičení. Není to skvělé?

9. Běžte nakupovat

Ano, taky jsme protočili očima nad těmi tričky s nápisy “Nakupování je jediný cvik, který budu dělat”, ale zjistili jsme, že na tom nějaká pravda bude. Když budete nakupovat alespoň 40 minut - a zkoušet si u toho nějaký ten kousek, přecházet z obchodu do obchodu, zdvihat ty těžké tašky nového oblečení - spálíte 100 kalorií.. A také pár tisíc.

10. Zkuste si udělat neobvyklý účes

Nevěříte? Zkuste se zamyslet. Ruce budete mít neustále ve vzduchu u vašich vlasů, jak je budete foukat, formovat a zkrášlovat. Vydržte to 35 minut a 100 kalorií je opět pryč. Jeden z dalších důvodů, proč se vzdát toho culíku a udělat nějaký nový účes.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 6. 2024

Berani, dnes můžete očekávat, že budete ve svých mezilidských vztazích podnikavější. Můžete si najít nové přátele nebo si užít kvalitní čas s těmi starými. Je pravděpodobné, že se zintenzivní váš milostný život. Několik následujících týdnů vám poskytne vynikající zdroje pro zlepšení vaší citové pohody. Využijte toho.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.