3 důležité věci, které vám pomohou zbavit se tuku na břiše

Břicho představuje zpravidla nejproblematičtější oblast těla, a to jak pro ženy, tak pro muže. V oblasti kolem pasu se totiž velmi rád ukládá nejen tuk podkožní, který je sice nehezký, ale relativně neškodný, ale hlavně tuk vnitřní, který sice není vidět, ale o to víc je zákeřnější.

Tato informace asi nikoho nepřekvapí: podle průzkumu magazínu Women's Health trápí ženy celého světa nejvíc jejich břicho. Jenže není břicho jako břicho. I zdravé břicho má nejrůznější tvary a skutečným problémem je vnitřní tuk. Tedy ten, co nejde chytit mezi prsty, když zmáčknete kůži. Vnitřní tuk se totiž podílí na vzniku zánětů a má negativní vliv na srdce.

Bohužel má vnitřní tuk v těle překvapivě mnoho žen. Dokonce i těch, které jsou zdánlivě v dobré kondici a vypadají štíhle.

Dobrá zpráva je, že není potřeba mít vyrýsované břišní svaly, abyste se cítili zdravě. A abyste se zbavili vnitřního tuku, stačí udělat pár jednoduchých změn:

Nemusíte vynechat sacharidy…

… ale musíte přidat vlákninu. Ta dodává nejenom pocit plnosti, ale také prospívá střevním bakteriím, které mají vliv na udržování správné váhy.

Jezte mandle

Mandle jsou zdravou volbou, jsou totiž plné vlákniny. Poslední výzkumy ukazují, že lidé, kteří je jedí každý den (samozřejmě v přiměřeném množství), zhubnou více břišního tuku než ti, kteří to nedělají.

Posilujte alespoň třikrát týdně

Posilování se závažím alespoň třikrát týdně vám pomůže spálit víc tuku, včetně toho na břiše. Pokud budete mít svaly, bude vaše tělo i rychleji spalovat kalorie. Ale neodmítejte ani méně silová cvičení. Hlavní pro kontrolu váhy je pravidelnost pohybu. Vyberte si něco, co vás baví – běh nebo rychlou chůzi – a zařaďte to do svého pravidelného programu.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 13. 4. 2024

Knihy, které jste možná dostali darem, vás dnes mohou přimět k hlubokému zamyšlení nad duchovními nebo filozofickými otázkami, Berani. Vaše mysl je rychlejší než obvykle, takže pravděpodobně dokážete pochopit některé poměrně složité myšlenky. Vaše praktická stránka by mohla vyvolat pochybnosti o použitelnosti toho, co se učíte, ale nedělejte si s tím starosti. Nakonec by vám to mělo být jasné.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.