zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

3 důležité věci, které vám pomohou zbavit se tuku na břiše

Vnitřní tuk na břiše má překvapivě mnoho žen.
Autor: iStock Vnitřní tuk na břiše má překvapivě mnoho žen.
anna kopečková , Vydáno: 11.04.2017
Břicho představuje zpravidla nejproblematičtější oblast těla, a to jak pro ženy, tak pro muže. V oblasti kolem pasu se totiž velmi rád ukládá nejen tuk podkožní, který je sice nehezký, ale relativně neškodný, ale hlavně tuk vnitřní, který sice není vidět, ale o to víc je zákeřnější.

reklama

Tato informace asi nikoho nepřekvapí: podle průzkumu magazínu Women's Health trápí ženy celého světa nejvíc jejich břicho. Jenže není břicho jako břicho. I zdravé břicho má nejrůznější tvary a skutečným problémem je vnitřní tuk. Tedy ten, co nejde chytit mezi prsty, když zmáčknete kůži. Vnitřní tuk se totiž podílí na vzniku zánětů a má negativní vliv na srdce.

Bohužel má vnitřní tuk v těle překvapivě mnoho žen. Dokonce i těch, které jsou zdánlivě v dobré kondici a vypadají štíhle.

Dobrá zpráva je, že není potřeba mít vyrýsované břišní svaly, abyste se cítili zdravě. A abyste se zbavili vnitřního tuku, stačí udělat pár jednoduchých změn:

Nemusíte vynechat sacharidy…

… ale musíte přidat vlákninu. Ta dodává nejenom pocit plnosti, ale také prospívá střevním bakteriím, které mají vliv na udržování správné váhy.

Jezte mandle

Mandle jsou zdravou volbou, jsou totiž plné vlákniny. Poslední výzkumy ukazují, že lidé, kteří je jedí každý den (samozřejmě v přiměřeném množství), zhubnou více břišního tuku než ti, kteří to nedělají.

Posilujte alespoň třikrát týdně

Posilování se závažím alespoň třikrát týdně vám pomůže spálit víc tuku, včetně toho na břiše. Pokud budete mít svaly, bude vaše tělo i rychleji spalovat kalorie. Ale neodmítejte ani méně silová cvičení. Hlavní pro kontrolu váhy je pravidelnost pohybu. Vyberte si něco, co vás baví – běh nebo rychlou chůzi – a zařaďte to do svého pravidelného programu.

-az-

Mohlo by vás taky zajímat:

12 tipů, jak získat ploché břicho

Postupný nárůst bříška oznamuje zvyšující se množství tuku v těle. Nedostatek pohybu, nepravidelný tělesný pohyb, špatné stravovací návyky s vysokým obsahem tuků a nízkým obsahem bílkovin vedou ke vzniku tlustého břicha. Pokud chcete mít opět břicho hezky ploché, máme pro vás několik tipů, co jíst a co se sebou dělat, které fungují na ženy i muže.

Zdravé tuky

Zdravé tuky

Mononenasycené mastné kyseliny a rostlinné tuky se nacházejí v následujících potravinách: avokádo, přírodní oleje, tmavé čokolády, olivy a semena. Uvedené potraviny vám dodávají nutriční tuky a pomáhají v prevenci onemocnění srdce a souvisejících chronických problémů. Studie také prokázala, že tyto látky pomáhají získat ploché bříško.

Dokonalé břišáky: 6 zásad, jak je vytvarovat

Většina lidí, kteří začnou posilovat, se nejdříve zaměří na břicho. Jenže nestačí jen vědět, jaké svaly posilovat a jaké cviky provádět. Je důležité vědět i pár dalších věcí, aby cvičení bylo opravdu efektivní a nedřeli jste se nadarmo.

Všechno začíná v kuchyni

jak vytvarovat břišáky kuchyň

Můžete posilovat přímé i šikmé břišní svaly, dřít každý den, ale když na břišních svalech bude spočívat vrstva tukové izolace, nikdy se pod kůží rýsovat nezačnou. Břišáky si vyrobíte především v kuchyni – to znamená, že s nesprávným jídelníčkem bude vaše snaha marná. Pokud to s tréninkem břicha myslíte vážně, vyvarujte se nadměrného příjmu soli, polotovarů, ale také tuku a cukru.

Břišní svaly můžete klidně posilovat každý den

Znáte svaly břicha? A víte, jak je posilovat?


reklama

Související témata: dieta , hubnutí , sacharidy , tuky , břicho , břišní svaly , tuk na břiše , vyrýsované svaly

reklama

Přečtěte si také

reklama