Diety a hubnutí

10. února 2017 07:30

Martina Čerňanská

5 druhů ovoce, které usnadní vaše hubnutí

5 druhů ovoce, které usnadní vaše hubnutí

Ovoce je skvělým zdrojem vitamínů a minerálů – o tom všichni víme. Ale uvědomujete si, že některé mají také odtučňovací vlastnosti? Spalují přebytečný tuk, hlavně na břichu a bocích.

Kiwi

Obsahuje enzymy, které už v žaludku “rozbíjejí” bílkoviny, střeva je mohou snadněji strávit. Kolik kiwi byste měla jíst? Stačí jedno ovoce po jídle. Tehdy si žaludek poradí s trávením dokonce tučných, masitých jídel. Kromě toho vaše pokožka bude více vypnutá a vrásky méně viditelné.

Mango

V tomto exotickém sladkém ovoci jsou enzymy, které v noci podporují spalování tuků. Jejich účinky posiluje vitamin C. Postačí, když jednou nebo dvakrát týdně místo večeře sníte malé mango. Dodržováním této zásady získáte také dodatečný efekt – toto ovoce posiluje svaly a také zpomaluje proces stárnutí pokožky.

Jablko

Pektiny nacházející se v jablcích usnadňují trávení jídel. Když denně sníte 2 jablka, ve vašich buňkách se nebude hromadit přebytečný tuk (jedno ovoce snězte k snídani, a navíc se budete cítit plná energie). Neloupejte slupku – těsně pod ní je hodně vitamínů a minerálů!

Grepfruit

Toto trochu hořké ovoce obsahuje enzymy, které spalují tuky předtím, než dorazí do buněk. Aby grepfruitová kúra byla účinná, snězte před každým jídlem polovinu ovoce. Nejen snadněji schodíte přebytečné kilogramy, ale také očistíte organismus od toxinů.

Ananas

Jeho cennou složkou je bromelin. Je to enzym usnadňující trávení bílkovin a pomáhající zbavit se tukových buněk. Ananas také pomáhá oklamat hlad. Nejlepší je dát si silný plátek ovoce hodinu před jídlem. Pozor! Vybírejte si čerstvé ananasy. Ty z plechovky mají méně bromelinu a více kalorií.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 14. 4. 2024

Nepatříte k těm, kteří by příliš věřili významu snů, ale možná se vám nedávno zdál sen, jehož předpověď byla tak přesná, že vás téměř děsila. Určitě to bylo podivné. Zapište si vše, co si o něm pamatujete, a pak si o představách promluvte s přítelem. Nebojte se, Berani, váš přítel se vám nebude smát. Je více než pravděpodobné, že se vám dostane výmluvných postřehů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.