Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

5 vychytávek, se kterými bude hubnutí hračka

Snížení váhy. Ta nejprostší a nejtěžší věc na světě. Záležitost, kolem které se točí odborné články, tlusté publikace i všední rozhovory na ulici. Vznikla kolem ní celá kultura, se svými zvyky, obyčeji, pravidly, se svými vlastními sdělovacími prostředky, učiteli a trenéry.
Vydáno: 03.01.2017, Martina Hrušková
5 vychytávek schopných nahradit každou dietu
5 vychytávek schopných nahradit každou dietu Autor: Getty Images
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Doporučovaných způsobů snížení váhy je obrovské množství. Najít mezi nimi ty funkční můžeme pouze na základě vlastní zkušenosti.

Problémem každé diety je přísnost nařízení a pravidel, která se musejí dodržovat nachlup přesně. Ovšem ovládat a řídit vlastní hlad a chuť nebývá příliš snadné. Rozhodli jsme se jít jinou cestou a místo tvrdého režimu vám nabízíme jenom pět skutečně fungujících vychytávek. Pomohou vám hubnout rychle, aniž by ohrozily vaše zdraví.

Ovoce a zelenina vždy po ruce

Celý den v open space vyčerpá každého. Není se co divit, že unavený organismus naléhavě žádá nějakou zvláště nezdravou odměnu: něco tučného nebo aspoň arašídovou tyčinku v čokoládě či jinou fastfoodovou bombu. Pouze lidé železné vůle vydrží i po těžkém dnu v úmorném prostředí megakanceláře odolat a dodržet tvrdá pravidla dietního jídelníčku. Většina vydrží týden dva a pak se jejich odhodlání zlomí. Náš návrh je prostý. Noste si do práce misku naplněnou umytým a třeba už pokrájeným ovocem a zeleninou. Postavte ji vedle klávesnice a přijde-li na vás chuť, sáhněte do ní. Je to pohodlnější než se vydat do kantýny nebo obchůdku dole v přízemí. A zároveň si pochutnáte na něčem zdravém.

Čištění zubů

Také tento trik je založen na vrozené lidské lenosti. Jste odhodláni nejíst po devatenácté hodině? Pak vám nic nebrání si hned v tuto hodinu dopřát pečlivou ústní hygienu. Kartáček, zubní nit, ústní voda. Vyzkoušejte to. Pro většinu lidí je představa opakování této procedury dostatečně odrazující metodou proti pozdnímu obloženému chlebu.

Čistá voda a žádný alkohol

Zříci se škodlivých nápojů opravdu není snadné. Bůhví proč vnímá většina lidí ještě pořád různé limonády více či méně jásavých barev především jako tekutiny. Kalorie, které v nich plavou jako by nevnímali. Nenechte se nachytat. Všechny tyhle nápoje jsou neskutečně kalorické a navíc obsahují obrovské množství škodlivých látek. Přejděte na čistou vodu. Totéž platí o alkoholu. Láhev piva po obědě vám spolehlivě zlikviduje celou slavnou dietu. Nestojí to za to. Voda odvádí z těla toxické látky, pomáhá trávení i vaší pleti, zlepší vám náladu a pomůže zahnat hlad.

Co oči nevidí…

Zbytek jídla od oběda pozvolna chladnoucí na sporáku, to je kruté pokušení. Člověk jde kolem a jen tak letmo ochutná, ulomí kousek… S tímhle musíte skoncovat. Oběd skončí, jídlo zchlaďte a šup s ním do lednice.

Menší talíře, menší objem v pase

Počátkem minulého desetiletí se sociologové Massachuttské university zabývali rostoucím počtem studentských stížností na stravování v univerzitní jídelně, které jim podle nich způsobovalo problémy s nadváhou. Pečlivý průzkum situace ukázal překvapivou věc: studentská jídelna dostala nové talíře. Byly větší, než ty předchozí. Studenti podvědomě reagovali na větší rozměr talíře většími porcemi. Jak ukázal další výzkum, platí tohle pravidlo obecně a naštěstí také obráceně. Nandáte-li si porci na menší talíř, ošidíte sami sebe. Ve svůj prospěch. Nekoupíte si pár nových talířků?

zdroj: prokondici.cz

Článek je zařazen v: cvičení, dieta, zelenina, hubnutí, pitný režim, triky, ovoce, vychytávky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama