Diety a hubnutí

3. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

5 vychytávek, se kterými bude hubnutí hračka

Snížení váhy. Ta nejprostší a nejtěžší věc na světě. Záležitost, kolem které se točí odborné články, tlusté publikace i všední rozhovory na ulici. Vznikla kolem ní celá kultura, se svými zvyky, obyčeji, pravidly, se svými vlastními sdělovacími prostředky, učiteli a trenéry.

Doporučovaných způsobů snížení váhy je obrovské množství. Najít mezi nimi ty funkční můžeme pouze na základě vlastní zkušenosti.

Problémem každé diety je přísnost nařízení a pravidel, která se musejí dodržovat nachlup přesně. Ovšem ovládat a řídit vlastní hlad a chuť nebývá příliš snadné. Rozhodli jsme se jít jinou cestou a místo tvrdého režimu vám nabízíme jenom pět skutečně fungujících vychytávek. Pomohou vám hubnout rychle, aniž by ohrozily vaše zdraví.

Ovoce a zelenina vždy po ruce

Celý den v open space vyčerpá každého. Není se co divit, že unavený organismus naléhavě žádá nějakou zvláště nezdravou odměnu: něco tučného nebo aspoň arašídovou tyčinku v čokoládě či jinou fastfoodovou bombu. Pouze lidé železné vůle vydrží i po těžkém dnu v úmorném prostředí megakanceláře odolat a dodržet tvrdá pravidla dietního jídelníčku. Většina vydrží týden dva a pak se jejich odhodlání zlomí. Náš návrh je prostý. Noste si do práce misku naplněnou umytým a třeba už pokrájeným ovocem a zeleninou. Postavte ji vedle klávesnice a přijde-li na vás chuť, sáhněte do ní. Je to pohodlnější než se vydat do kantýny nebo obchůdku dole v přízemí. A zároveň si pochutnáte na něčem zdravém.

Čištění zubů

Také tento trik je založen na vrozené lidské lenosti. Jste odhodláni nejíst po devatenácté hodině? Pak vám nic nebrání si hned v tuto hodinu dopřát pečlivou ústní hygienu. Kartáček, zubní nit, ústní voda. Vyzkoušejte to. Pro většinu lidí je představa opakování této procedury dostatečně odrazující metodou proti pozdnímu obloženému chlebu.

Čistá voda a žádný alkohol

Zříci se škodlivých nápojů opravdu není snadné. Bůhví proč vnímá většina lidí ještě pořád různé limonády více či méně jásavých barev především jako tekutiny. Kalorie, které v nich plavou jako by nevnímali. Nenechte se nachytat. Všechny tyhle nápoje jsou neskutečně kalorické a navíc obsahují obrovské množství škodlivých látek. Přejděte na čistou vodu. Totéž platí o alkoholu. Láhev piva po obědě vám spolehlivě zlikviduje celou slavnou dietu. Nestojí to za to. Voda odvádí z těla toxické látky, pomáhá trávení i vaší pleti, zlepší vám náladu a pomůže zahnat hlad.

Co oči nevidí…

Zbytek jídla od oběda pozvolna chladnoucí na sporáku, to je kruté pokušení. Člověk jde kolem a jen tak letmo ochutná, ulomí kousek… S tímhle musíte skoncovat. Oběd skončí, jídlo zchlaďte a šup s ním do lednice.

Menší talíře, menší objem v pase

Počátkem minulého desetiletí se sociologové Massachuttské university zabývali rostoucím počtem studentských stížností na stravování v univerzitní jídelně, které jim podle nich způsobovalo problémy s nadváhou. Pečlivý průzkum situace ukázal překvapivou věc: studentská jídelna dostala nové talíře. Byly větší, než ty předchozí. Studenti podvědomě reagovali na větší rozměr talíře většími porcemi. Jak ukázal další výzkum, platí tohle pravidlo obecně a naštěstí také obráceně. Nandáte-li si porci na menší talíř, ošidíte sami sebe. Ve svůj prospěch. Nekoupíte si pár nových talířků?

zdroj: prokondici.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.