Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

6 bylinek a koření pro účinné hubnutí

1/6: Skořice
koreni hubnuti skorice

Nejznámější „spalovač“ mezi kořením čistí střeva, umožňuje lepší vstřebávání živin i trávení jídla, podporuje vyplavování toxinů a vytáčí metabolismus na vyšší obrátky. Skořice pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a tím zabraňuje nadměrnému ukládání tuku do podkoží.

2/6: Zázvor
koreni hubnuti zazvor

Zvyšuje teplotu těla a tím urychluje metabolické pochody. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zbavuje tělo přebytečné vody a umí také pomoct od bolesti svalů po náročném tréninku.

3/6: Psylium
koreni hubnuti psylium

Semena jitrocele indického jsou v podstatě čistá vláknina, která umí vyčistit střeva, snížit glykemický index potravin, zahnat pocit hladu, stabilizovat hladinu cukru i cholesterolu v krvi a nastartovat metabolismus.

4/6: Kajenský pepř
koreni hubnuti kajensky pepr

Pyšní se vysokým obsahem vitamínů A, C, B, vápníku i draslíku. Dokáže srovnat peristaltiku střev, tlumí chuť k jídlu, zahřívá organismus díky tzv. kapsaicinu a tím opět urychluje metabolické procesy v těle.

5/6: Chilli
koreni hubnuti chilli

Také obsahuje alkaloid kapsaicin, jenž zrychluje látkovou výměnu. Ten ale sám o sobě k hubnutí nestačí. I když existují kapsaicinové tablety, nadbytečných kilogramů se snáz zbavíte rozumným jídelníčkem a pravidelným pohybem. Chilli kořením si zpestřete svoje pokrmy, ale nepřehánějte to s ním – mohli byste si popálit jícen.

6/6: Chlorella
koreni hubnuti chlorella

Považuje se za nejsilnější přírodní antibiotikum, podporuje vyplavování škodlivin z těla a tím redukuje projevy celulitidy i hromadění tuku v podkoží. Seženete ji běžně v podobě tablet.

 

Pamatujte ale, že nejlepším „kořením“, které podporuje hubnutí, je pohyb, dostatek odpočinku a vyvážený jídelníček, který můžete vyladit vším od anýzu až po zázvor.

 

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner nový 3 Foto:

 

 

Reklama