6 bylinek a koření pro účinné hubnutí

6 bylinek a koření pro účinné hubnutí

Koření a bylinky dodávají našim gastronomickým výtvorům chuť (díky silicím, hořčinám, tříslovinám a éterickým olejům) a některé z nich také umí podpořit hubnutí.

Seznamte se s nejlepšími pomocníky na cestě ke štíhlé postavě:

Skořice

Nejznámější „spalovač“ mezi kořením čistí střeva, umožňuje lepší vstřebávání živin i trávení jídla, podporuje vyplavování toxinů a vytáčí metabolismus na vyšší obrátky. Skořice pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi a tím zabraňuje nadměrnému ukládání tuku do podkoží.

Zázvor

Zvyšuje teplotu těla a tím urychluje metabolické pochody. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, zbavuje tělo přebytečné vody a umí také pomoct od bolesti svalů po náročném tréninku.

Psylium

Semena jitrocele indického jsou v podstatě čistá vláknina, která umí vyčistit střeva, snížit glykemický index potravin, zahnat pocit hladu, stabilizovat hladinu cukru i cholesterolu v krvi a nastartovat metabolismus.

Kajenský pepř

Pyšní se vysokým obsahem vitamínů A, C, B, vápníku i draslíku. Dokáže srovnat peristaltiku střev, tlumí chuť k jídlu, zahřívá organismus díky tzv. kapsaicinu a tím opět urychluje metabolické procesy v těle.

Chilli

Také obsahuje alkaloid kapsaicin, jenž zrychluje látkovou výměnu. Ten ale sám o sobě k hubnutí nestačí. I když existují kapsaicinové tablety, nadbytečných kilogramů se snáz zbavíte rozumným jídelníčkem a pravidelným pohybem. Chilli kořením si zpestřete svoje pokrmy, ale nepřehánějte to s ním – mohli byste si popálit jícen.

Chlorella

Považuje se za nejsilnější přírodní antibiotikum, podporuje vyplavování škodlivin z těla a tím redukuje projevy celulitidy i hromadění tuku v podkoží. Seženete ji běžně v podobě tablet.

Pamatujte ale, že nejlepším „kořením“, které podporuje hubnutí, je pohyb, dostatek odpočinku a vyvážený jídelníček, který můžete vyladit vším od anýzu až po zázvor.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky koření jídlo bylinky hubnutí střevo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 5. 2024

Zpoždění při přijímání sdělení ze vzdáleného místa by se dnes mohlo ukázat jako frustrující, Berani. Možná se těšíte na dovolenou, ale povinnosti, které se náhle objeví, by mohly cestu odložit. Pravděpodobně to nebude nutné, ale je třeba udělat úpravy, abyste mohli dělat to, co chcete, a zároveň plnit své povinnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.