Diety a hubnutí

16. září 2016 04:45

Martina Čerňanská

6 skrytých důvodů, proč pravděpodobně stále přibíráte na váze

6 skrytých důvodů, proč pravděpodobně stále přibíráte na váze

Říkáte si, že jíte celkem zdravě (ano ano, krátká návštěva fast foodu ničemu jednou za čas nemůže ublížit), do fitka chodíte pravidelně, ale stejně se vám pořád nedaří zhubnout, anebo dokonce přibíráte? Předtím, než se vzdáte úplně, podívejte se na následujících 6 možných důvodů, proč tomu tak je.

Jste dehydratovaná

Pokud nedodržujete pitný režim, vaše tělo pravděpodobně zadržuje všechnu vodu, kterou v těle máte, aby se vypořádalo s jejím nedostatkem. Pokud začnete dostatečně pít, vaše váha půjde dolů.

Moc solíte

Zkuste se zapřemýšlet, co jste včera měla k večeři. Chutnala slaně? Velké množství sodíku v jídle způsobuje zadržování vody v těle, což by mohlo vysvětlovat, proč vám váha ukazovala o pár kilo navíc. Sodík také často způsobuje pocit nadýmání.

Berete léky

Nechtěné přibývání váhy může být způsobeno různými druhy prášků. Např. některé antikoncepce způsobují zadržování vody, zatímco jiné zvýší chuť k jídlu, což může vést k větším porcím a následně i k větším číslům na váze. Jestli je toto něco, co považujete za problém, zkuste si promluvit se svým lékařem o jiných možnostech.

Málo spíte

Nejenže vás nedostatečný spánek unaví na celý den (a také vás pořádně vystresuje a cestou zanechá nějaké to akné na vaší tváři), může být také důvodem pro tloustnutí. Příčinou je fakt, že nedostatek spánku způsobuje změny v hormonálním systému, například zvýšení hormonu ghrelin, což je hormon, který zvyšuje chuť k jídlu, nebo naopak snižování hormonu leptin, hormonu sytosti. Následkem tedy je, že pokud máte hlad, budete potřebovat větší porce, abyste se nasytila. Dbejte proto na to, abyste spala min. 6 hodin.

Stresujete se

Pokud se hodně stresujete, může se to odrazit i na vaší váze. Je to proto, že když jste ve stresu, vylučuje vaše tělo kortizol, což vede k většímu zásobování tuku, hlavně v oblasti břicha. Víme, že některé příčiny stresu jsou často mimo vaši kontrolu, ale snažte se i přesto udržet v klidu, třeba tím, že si dáte šálek zeleného čaje a poslechnete si vaši oblíbenou píseň nebo že si zameditujete.

Máte špatné trávení

Trvá už to nějakou chvíli, co jste si naposledy byla ulevit? Jestli ano, může to být důvodem, proč vám váha ukazuje více, než by měla. Dopřejte si jídlo bohaté na vlákninu (pomáhá s trávením) a začleňte ji do vašeho jídelníčku preventivně na dlouhou dobu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 6. 2024

Usmívejte se dnes na svět, Berani. Buďte vděční za věci, které máte, a za lidi kolem sebe. Umocněte v sobě příjemný, hřejivý pocit a šiřte tuto lásku mezi ostatní. Toto je pro vás velmi expanzivní období, ve kterém můžete dosáhnout poměrně hodně, pokud se do toho pustíte. Vyzařujte svou pravou povahu každou buňkou svého těla a sledujte, jak se vám naskýtají příležitosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.