Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

6 tipů, jak být štíhlá a fit, i když celý den sedíte v kanceláři

I při sedavém zaměstnání můžete být fit, aniž byste vynaložila extra úsilí. Zadarmo to ale taky nebude. Teď jde o to, kdo vyhraje – vaše líné kancelářské já nebo zdravé tělo i mysl a vlastní zodpovědnost za svůj život?
Vydáno: 27.09.2017
I když pracujete celý den v kanceláři, můžete být fit
Autor: iStock I když pracujete celý den v kanceláři, můžete být fit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná si říkáte, že je pro vás dosažení zdravého, štíhlého, funkčního a fit těla nemožné, protože doslova celé dny trávíte v kanceláři za stolem. Těch pár kroků, které uděláte během pracovní doby po kanceláři nebo cestou na vydatný oběd, se počítat nedá a nákupy potravin, vaření a závěr dne na pohovce před televizí vám k lepší kondici také nepomůžou.

Neházejte ale flintu do žita a tenisky na běhání do kouta už vůbec ne! Následujte těchto několik tipů, jak být fit i za kancelářským stolem, a uvidíte, že po několika týdnech uvidíte změny k lepšímu:

1. Držení těla

Vaše nová mantra. Seďte, stůjte i choďte se vzpřímenou páteří. Bradu zasuňte dozadu (nejste želva), vtáhněte pupík, hrudní kost tlačte před sebe a ramena nechte svěšená volně dolů od uší. Nejdřív to bude bolet. Bude to nepříjemné. Tady vás to potáhne, tam to zapíchá – vaše svaly jsou zvyklé držet tělo chronicky špatně. Musíte ho naučit novým zvyklostem a to vyžaduje čas i trochu nepohodlí.

narovnejte se Foto:                                                                                                                    Foto: iStock

 

2. Pravidelné protahování

Na svém telefonu si v půlhodinových intervalech nařiďte upozornění, které vás donutí opustit vyhřátou židli, vstát a protáhnout se. Nemusíte v kanceláři metat kozelce – stačí postavit se k oknu, narovnat se, zhluboka dýchat, protáhnout krční páteř, hrudník, bedra, paže i nohy. Zabráníte tím otokům, křečovým žilám i tuhnutí svalů. Navíc si lépe uvědomíte potřeby svého těla, takže pak tak snadno nesáhnete v okamžiku nepohody po čokoládě v šuplíku.

3. Taška na cvičení s sebou

Běžte cvičit hned po práci nebo si dejte trénink ještě ráno před prací. Když přijedete domů a rozsedíte se, je malá šance, že se ještě donutíte hýbat. Nedostatek času je výmluva.

4. Pijte

Pijte vodu. Pijte ji, kdykoliv si vzpomenete, že máte pít. A vzpomenete si často, když budete mít láhev položenou před sebou na stole. Pokud vás obtěžuje časté běhání na záchod, zvykejte si – opět jde o priority. Uvědomte si, že práce jednou skončí, ale svoje tělo máte nadosmrti, tak se o něj starejte!

5. Krabičkujte

Nemůžete jíst zdravě, protože v okolí kanceláře jsou jen fast foody a trafiky? Nesmysl. Připravte si doma krabičky s vyváženým a chutným jídlem a vaše kilogramy budou mizet stejně rychle, jako dosud mizely stravenky z vaší peněženky. Pokud možno si jídlo snězte na lavičce v parku, ne za monitorem počítače!

6. Odměňujte se chytře

Něco se povedlo? Jupí, jde se s kolegy na dort. Byla jste pochválena? Jupí, jde se do trafiky pro čokoládovou tyčinku. Takové odměňování vede k přibývání na váze. Vaší fit odměnou by mohla být proteinová tyčinka, skvělá káva nebo nový úlovek do vašeho sportovního šatníku.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new3 Foto:  

 


 

 

 

Mohlo by vás taky zajímat:

Jak zatočit s přebytečným tukem?

6 tipů na hubnutí bez práce: Co od nich čekat a kolik za to?

Nestačí jen naskládat nějaké jídlo do krabiček. Je potřeba nad tím i trochu přemýšlet.

Krabičková dieta podomácku: Připravujte si jídlo do práce a hubněte

Když můžete, hoďte si nohy nahoru

Trápí vás oteklé nohy a křeče? Pomůže pár jednoduchých cvikůČlánek je zařazen v: cvičení, dieta, hubnutí, sedavé zaměstnání, rychlý trénink
Reklama