Diety a hubnutí

31. července 2016 04:30

Anna Kopečková

6 tipů, jak přinutit partnera zhubnout

6 tipů, jak přinutit partnera zhubnout

Hubnutí je náročné - a je o to náročnější, když ten, kdo by měl hubnout, nejste vy sami, ale váš partner.

Zde je několik tipů, jak partnerovi pomoci a přitom nenarušit vzájemný vztah:

Promluvte si

Komunikace je základem vztahu. Zkuste si o partnerově nadváze taktně promluvit, aniž byste se vzájemně uráželi či shazovali. Zjistěte, jak svoje tělo vnímá on sám a nastiňte mu, jak je vnímáte vy.

Pochvalte

Vždy začínejte pochvalou. Pochvalte partnera za něco hezkého, co v poslední době udělal, oceňte ho za snahu (ať už se jedná o pomoc v domácnosti, péči o děti, starost o vás, osobní rozvoj, pracovní úspěchy či péči o zdraví).

Vyjádřete obavy

Nadváha má negativní dopad na naše zdraví. Vy partnera milujete, a proto se zákonitě o jeho zdraví obáváte. I když ho v současné chvíli zdravotní potíže netrápí, se stávajícím životním stylem brzy budou. Projevení obav, zájmu a péče mívá větší úspěch, než výčitky a obviňování.

Nabídněte pomoc

Zamyslete se, jak byste mohli partnerovi pomoct vy sami. Nabídněte možnost společného sportování, zajištění nákupů vhodných potravin, přípravu zdravého jídla a boj s kilogramy, do kterého půjdete společně.

Odměňujte

Za jakoukoliv sebemenší snahu partnera odměňte - kupte mu drobnost, polichoťte mu, oceňte jeho snažení, pochvalte ho a vyjádřete svoji hrdost na to, že partner začal něco podnikat.

Nepřebírejte iniciativu

Mějte na paměti, že pokud se sebou nebude chtít něco udělat váš partner, vy to za něj udělat nemůžete. Pokud člověk sám něco nechce, okolí ho jen stěží může přinutit. Vnější motivace je vždy mnohem slabší, než ta vnitřní, vycházející z potřeb člověka samotného.

Uvědomte si, že vy jste zodpovědní za to, co děláte vy, nikoliv někdo jiný. Nabídněte pomoc a podporu, ale nedávejte si za vinu, když vaše snaha nedopadne na úrodnou půdu. Pokud se vám nepodaří „změnit“ partnera, zkuste změnit svůj přístup k němu i k jeho životnímu stylu, s kterým se nemusíte ztotožňovat.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky zdraví

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.