Diety a hubnutí

28. července 2016 04:30

Martina Čerňanská

7 potravin, které nikdy nejezte před cvičením

7 potravin, které nikdy nejezte před cvičením

Bylo už hodně napsáno o potravinách, které je dobré jíst před cvičením, aby svaly lépe pracovaly, co jíst po cvičení, aby se naše tělo rychleji zregenerovalo. Co ale NEJÍST před cvičením, aby cvičení mělo efekt a vy se u něho netrápila, se dozvíte právě teď.

Kořeněná jídla

Ač by se vám mohlo zdát, že kořené jídlo v kombinaci např. s rýží je lehké a před sportem ideální, opak je pravdou. Ostré či silně kořeněné pokrmy jsou náročné na trávení a může vás z nich začít pálit žáha. Také se hůře tráví a zažívací problémy během cvičení určitě nechcete.

Avokádo

Avokádo je sice neuvěřitelně zdravé, ale stejně jako olivový olej či oříšky (které jsou pro naše zdraví také důležité) jsou těžké na trávení. Všechny tři potraviny jsou ideální ke konzumaci PO cvičení – doplníte si jimi tolik potřebné živiny.

Listová zelenina

Zelí, saláty, špenát, kapusta ale i brokolice. Všechny tyto potraviny jsou nabité vitamíny. Ale také vlákninou. Což je skvělé, ale ne před cvičením. Mohlo by vám to způsobit nepříjemné nadýmání. A teď si představte skupinovou lekci jógy nebo pilates a vy s nafouknutým břichem....

Proteinové tyčinky

Proteinové amüsli tyčinky chutnají snad všem a není se čemu divit, bývají totiž plné rychlých cukrů. Pokud si ji dáte před cvičením, může se vám snadno stát, že v půlce vašeho tréninku vám dojde energie a vy jednoduše odpadnete. Pokud přece jen tyto tyčinky chcete jíst, čtěte pozorně alespoň složení a vybírejte ty, kde je cukru co nejméně.

Luštěniny

V poslední letech tolik oblíbený hummus z cizrny či jiné dobroty složené z fazolí, čočky nebo hrachu jsou skvělé a neměly by na našich stolech cgybět. Kdy si ale opravdu nedávejte, je právě před cvičením. Stejně jako listová zelenina obsahují hodně vlákniny a k jejich strávení je potřeba hodně času.

Iontové nápoje

Tyto drinky jsou určeny pro sportovce, kteří mají intenzivní tréninky. Pokud si chodíte dvakrát či třikrát týdně na hodinu zacvičit nebo se jedete o víkendu projet s rodinou na kole, těmto nápojům se raději vyhněte. Obsahují sice vitamíny a elektrolyty, které jsou dobré pro přetížený organismus, ale pokud cvičíte tak, jak jsme popsali výše, držte se raději obyčejné vody.

Smažená jídla

Toto asi není nic překvapivého. Smažená jídla nejsou zdravá nikdy – před cvičením ani po něm. Jsou tučná, většinou hodně solená, což způsobuje dehydrataci. Navíc jsou těžká a po porci "smažáku" by snad cvičit nechtěl nikdo, no ne?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.