zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

7 tipů, jak můžete ochránit svá kolena

1/7: Posilujte
Posilujte

Kolena obepínají svaly a šlachy, které je chrání před nepřirozenými pohyby i zraněními. Zaručují, že vše zůstane tam, kde má být. Zpevňujte proto tyto drobné svaly pomocí stabilizačních cviků třeba na BOSU, nebo zkoušejte jezdit v MHD bez držení a přitom vnímejte, jak kolena pracují.

2/7: Protahujte
Protahujte

Všechny klouby i svaly potřebují před i po fyzické aktivitě protáhnout. Ani kolena nejsou výjimka, proto jim nezapomeňte aspoň pár minut věnovat. Před cvičením je určitě také trošku zahřejte – prostydlá kolena jsou náchylnější k úrazu.

3/7: Vyživujte
Vyživujte

Potraviny, které jíme, mají vliv na celý náš organismus, tedy i na kolena. Aby kolínka nepostihla žádná choroba, přihoďte do nákupního košíku mandle (obsahují vitamín E, který klouby přímo zbožňují), lososa (kvůli vitamínu D – ten dostávají v kapičkách děti pro pevnost kostí už od narození), pomeranče (mají spoustu vitamínu C) a špenát (má vitamín K).

4/7: Doplňujte
Doplňujte

Jestliže máte pocit, že kolena z vaší běžné stravy nedostávají vše potřebné, neváhejte sáhnout po některém z nabízených doplňků, ve kterém najdete látky, jako je glukosamin, chondroitin či kolagen – tyto látky pomáhají udržet klouby zdravé a flexibilní.

5/7: Šetřete
Šetřete

Při jakékoliv činnosti klouby zbytečně nepřetěžujte. Ať už děláte výpady, dřepy, protahujete se nebo jen sbíráte rozsypaný hrách ze země, nikdy nenechte vaše kolena svírat ostrý úhel. Pokud cvičíte v posilovně se zátěží, toto pravidlo platí o to víc.

6/7: Odlehčete
Odlehčete

Kolena nesou celou váhu vašeho těla, proto zbytečně netrapte je ani sebe kilogramy navíc. S každým shozeným kilogramem budou kolena šťastnější i zdravější.

7/7: Obujte
Obujte

Kvalitní tenisky s odpruženou podrážkou dokážou ztlumit nárazy, které vznikají při běhu na tvrdém terénu. Snažte se proto běhat po měkkém povrchu nebo zainvestujte do pořádných bot. Boty na podpatku vhodné nejsou vůbec, protože oblast kolen dost přetěžují.

 

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 7 Foto:

 

 

reklama