Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

8 tipů, jak se bez cvičení zbavit tuku na břiše

Výzkum naznačuje, že naše vnitřní hodiny, které nám ukazují, kdy je čas jíst a kdy spát, jsou mnohdy úplně vyhozené z rovnováhy, protože jim celý den vysíláme matoucí signály tím, že jíme nevhodné jídlo.

Když se naladíte na přirozené rytmy spánku a jídla, můžete s tvrdohlavým břišním tukem skoncovat.

Trápí vás špíčky na břiše? Už nemusí! Foto:

1. Pořádně se vyspěte
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Dlouhodobá spánková deprivace je zodpovědná za řadu změn uvolňování hormonů a metabolismu, především za zvýšený pocit hladu a chuti k jídlu. Mnoho lidí si myslí, že více kalorií spalujeme, když jsme vzhůru, jenže tak to není. Když méně spíte, tempo metabolismu se zpomaluje.

2. Jezte více bílkovin
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Bílkoviny jsou při hubnutí klíčovou makroživinou. Zvýšení příjmu proteinů zrychlí metabolismus a současně pomůže zachovat svalovou hmotu. Tělo spaluje více kalorií, když jíte bílkoviny, než když trávíte tuky nebo sacharidy. V jedné dánské studii vyšlo najevo, že bílkoviny, obzvláště živočišné, jsou v horizontu 5 let spojeny se sníženým rizikem přibírání břišního tuku. Doplňky stravy jako sušená syrovátka představují praktické řešení pro zvýšení celkového příjmů bílkovin.

3. Jezte potraviny bohaté na Omega-3
Jezte bílkoviny a omega 3
Jezte bílkoviny a omega 3

Omega-3 mastné kyseliny tělo neumí samo vyrábět a musíme mu je proto dodávat formou jídla nebo potravinových doplňků. Mastné kyseliny pomáhají štěpit tuky a současně snižují jejich další ukládání. Podle amerického Národního zdravotního institutu (National Institute of Health) rybí tuky také snižují hladinu krevního cukru. Vysoká hladina cukru v krvi produkuje inzulin, což ztěžuje spalování tuku. Pokud si chcete zajistit denní příjem omega-3 mastných kyselin, jezte sardinky, lososa, halibuta, vlašské ořechy, lněná semínka a růžičkovou kapustu.

4. Jezte hodně vlákniny
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Některé studie naznačují přímou souvislost mezi konzumací vlákniny a vnitřním tukem. Zjistilo se, že na každých 10 gramů vlákniny, které jíte, máte o 3,7 % méně vnitřního tuku oproti lidem, kteří tolik vlákniny nejedí. Mezi potraviny bohaté na vlákninu patří např. ovesné vločky, luštěniny, lněná semínka, borůvky, celer a jablka.

5. Používejte černý pepř
Různé druhy pepře 5
Různé druhy pepře 5

V černém pepři se nachází účinná látka zvaná piperin. Používá se k léčení řady zdravotních problémů včetně zánětu a potíží s trávením. Nové výzkumy ukazují, že piperin pomáhá potlačovat zánět a narušuje utváření nových tukových buněk, tedy reakci známou pod názvem adipogeneze.

6. Jezte ořechy
Ořechy a semena
Ořechy a semena

Ořechy jsou plné zdravých tuků, které hrají při hubnutí zásadní roli. Pomáhají stabilizovat krevní cukr a dodají vám pocit plnosti, což je klíčem ke spalování tuků.

7. Dopřejte si čokoládu s vysokým obsahem kakaa
Čokoláda pro alergiky
Čokoláda pro alergiky

Výzkumy ukazují, že konzumace malého množství hořké čokolády může snížit celkový tělesný tuk. Hořká čokoláda obsahuje flavonoidy, srdci prospěšné látky, které mají významné antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Nezapomeňte, že čokoláda by měla obsahovat nejméně 70 % kakaa.

8. Pijte zelený čaj
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Zelený čaj obsahuje látky zvané katechiny, které dokážou tukovou tkáň „vyhodit do povětří“ tím, že rozproudí metabolismus, zvýší vylučování tuku z tukových buněk a zrychlí schopnost jater spalovat tuky. V jedné studii z poslední doby účastníci, kteří denně pili 4 až 5 šálků zeleného čaje a k tomu 25 minut intenzivně cvičili, spálili o necelý kilogram více tuku než ti, kdo čaj nepili a pouze cvičili!

 

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Reklama