Diety a hubnutí

17. října 2016 04:40

Martina Čerňanská

Chcete zhubnout? Dejte si pizzu nebo zmrzlinu

Sen se konečně splnil! Pizza vám opravdu MŮŽE pomoci s hubnutím a není to vtip. Klíčové totiž je vědět, kdy si ji dát. A my vám tyto zásadní informace rádi předáme.

Všichni chceme být štíhlí a fit, ale pravdou je, že dieta je pro většinu z nás noční můrou. Vzdát se našich oblíbených jídel a pochutin se zdálo skoro nemožné… Až do teď.

Různé studie zaměřující na zdravý životní styl totiž prokázaly, že pokud držíte dietu, je důležité dát si jeden den v týdnu od přísného režimu volno a dopřát si všechno to, co si jinak odpíráte. Takže klidně zmrzlinu, pizzu nebo třeba váš oblíbený cheesecake. Pomůže vám to totiž s motivací dietu dodržet. Zní to sice neuvěřitelně, ale opravdu to funguje!

Studie byly prováděny na dvou skupinách lidí, kteří měli dietu skládající se z 10 500 kalorií na týden. První skupina testovaných držela po celý týden dietní režim. Lidé z druhé skupiny měli možnost každou neděli jíst cokoliv se jim zachtělo. Výsledky hubnutí byly velmi překvapující! Obě dvě skupiny ztratily zhruba stejný počet kilogramů, ale druhá skupina byla mnohem šťastnější a motivovanější celý dietní plán dodržet i po skoneční testů.

Takže pokud přemýšlíte o striktní dietě, zkuste to tentokrát jinak. Výsledky budou stejné, ale vy budete mnohem spokojenější.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 6. 2023

Berani, můžete očekávat, že váš den bude trochu rozkolísaný. Kdybyste byli olympijským sportovcem, dnes byste stáli na startovní čáře a přemýšleli, zda jste dostatečně trénovali, abyste podali špičkový výkon. Máte natrénováno? Zvládnete to? Na pořadu dne budou jistě otázky týkající se vašich materiálních zdrojů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.