Čtenářka Radka: Zhubla 10 kg za 10 týdnů

Přestože se snažila méně jíst a běhat, nedařilo se jí zhubnout. A tak se paní Radka obrátila na odborníky, kteří jí s tím pomohli.

Shodit nějaké to kilo po čtyřicítce už nebývá pro ženy tak jednoduché. „Neúspěšně jsem se snažila hubnout zmenšením objemu konzumovaných potravin a běháním. Ale navzdory mému úsilí ke kýžené redukci váhy nedocházelo," říká paní Radka, které je 47 let. A tak to zkusila za pomoci speciální diety, přístroje a cvičení.

Nejdříve bylo nutné paní Radku pečlivě změřit.

Údaje naměřené před proměnou:

váha: 74 kg

výška: 170 cm

ruce: pravá/levá: 28/28 cm

prsa: 96 cm

pas: 81 cm

boky: 107 cm

stehna: pravé/levé: 61/63 cm

Údaje naměřené po proměně:

váha: 64 kg

výška: 170 cm

ruce: pravá/levá: 28/28 cm

prsa: 93 cm

pas: 73 cm

boky: 101 cm

stehna: pravé/levé: 56/59 cm

PRŮBĚH PROMĚNY

Po 4 týdnech

Klientka započala 1. fázi diety, která spočívala v přísunu dostatečného množství kvalitních bílkovin za současné redukce přísunu cukrů. Organismus se tak dostal do tzv. ketózy a redukoval tělesnou hmotnost převážně na úkor tukové tkáně. Došlo k úplné náhradě „pravých“ jídel 
5 instantními bílkovinnými pokrmy MEDIDIET denně, ke kterým se konzumovaly povolené druhy zeleniny. Během této fáze zhubla 6 kg.

Po 6 týdnech

V dalším období pokračovala bílkovinnou dietou z 1. fáze s tím rozdílem, že měla povoleno 1 „pravé“ hlavní jídlo s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků za den + 4 ks instantních pokrmů. Platil zákaz přijímání jakýchkoliv dalších cukrů, organismus musel být nadále udržován v ketóze, aby pokračovalo hubnutí na úkor tukové tkáně. Přidala pohybové aktivity ve fyziostudiu, a došlo k úbytku dalších 3 kg.

Po 8 týdnech

Ve 3. fázi klientka nadále omezovala přísun nekvalitních (zejména živočišných) tuků a postupně si zvykala na opětovný přísun sacharidů (v podobě potravin, které sacharidy obsahují: některé druhy zeleniny, ovoce, škroboviny, pečivo, atd.). Povolena byla 2 „pravá“ hlavní jídla denně s vysokým obsahem bílkovin a minimálním obsahem tuků. Klientka pokračovala v pohybových aktivitách, cvičila 2–3x týdně a zaznamenala úbytek 1 kg.

A tady vidíte výsledek (vlevo je fotografie před a vpravo po proměně):

Jak probíhalo hubnutí

1. Na klinice:

Klientka držela ketogenní bílkovinovou dietu MEDIDIET a podstoupila 8 ošetření na přístroji Vacuum Shockwave na klinice Formositas.

2. Ve fyziostudiu

Od 2. fáze diety absolvovala paní Radka cvičení zaměřené na redukci gynoidní obezity a zpevnění zádových svalů ve fyziostudiu Dires u M. Šťastného.

Názor klientky

„S výsledky diety a terapie na klinice Formositas jsem velmi spokojená, tak skvělý a rychlý výsledek jsem nečekala. Nadále budu pokračovat i ve cvičení ve fyziostudiu Dires, abych si váhu udržela.“

Názor odborníka

„Hubnutí prostřednictvím ketogenní bílkovinné diety považuji pro ženu po čtyřicítce za nejúčinnější. Kromě redukce podkožního i viscerálního tuku dochází i ke snižování hladiny cholesterolu a triacylglycerolů či úpravě vysokého krevního tlaku. Součástí terapie je individuálně upravená pohybová aktivita. Martin Šťastný proto zvolil pohybový režim s důrazem na podporu svalové pumpy, a to hlavně v oblasti dolních končetin a středu těla spolu s vynecháním všech cviků, při kterých dochází k otřesům.“

Ivana Pokorná, klinika Formositas, Bolzanova 3, Praha 1

Jídelníček paní Radky

instantní proteinová jídla dle jednotlivých fází diety, povolené druhy zeleniny (např. brokolice, cuketa, lilek, květák, listové saláty, houby, v pozdějších fázích i paprika, rajče…), normální jídla s vysokým obsahem proteinů a minimálním množstvím cukrů a tuků dle pokynů terapeuta.

klientka jedla: 5x denně

kontrola jídelníčku: 1x za dva týdny spolu s kontrolou úbytku hmotnosti na bio-impedanční váze + případně individuální telefonické konzultace.

zakázané potraviny: veškeré sacharidy, slazené nápoje, ovoce, alkohol. Postupné „odbourávání zákazů“ od 3. fáze diety.

Zdroj: časopis Health&Beauty

Zaujal vás tento článek? Můžete si jich přečíst mnohem víc. Prolistujte si zdarma jedno z čísel časopisu Health&Beauty:

Rádi byste, aby vám časopis Health&Beauty chodil rovnou do schránky? Doporučujeme zřídit si předplatné tištěné verze časopisu za pouhých 196 Kč za rok. Roční předplatné obsahuje 4 výtisky. TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 196 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na asistent@luxuryguide.cz. Do předmětu vpište "předplatné" a do textu zprávy svoji adresu. Harmonogram vydání: březen, květen, srpen, listopad. ELEKTRONICKÉ PŘEDPLATNÉ ČASOPISU HEALTH&BEAUTY – 48 Kč (4 VYDÁNÍ) Objednávejte na https://cs.publero.com/title/health-beauty.

Mohlo by vás také zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.