Deset důvodů, proč shodit přebytečné kilogramy sexem

Hubnutí je věčné téma pro ženy i pro muže. Každý si hledá tu svou pravou dietu i vyhovující pohybovou aktivitu, ale zároveň chce trávit společný čas se svým protějškem. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a nepokusit se zhubnout a zlepšit si fyzičku sexem?

Při sexu se zvedne tepová frekvence téměř do aerobního pásma, takže je to v podstatě taková kardio aktivita. Musíte však vydržet dostatečně dlouho. Uvádí se, že se líbáním spálí až 68 kalorií za hodinu (pokud u toho budete dělat nad svým partnerem kliky, dosáhnete úbytku až 171 kalorií za hodinu!), svlékání a masírování spotřebuje 80 kalorií a samotný sex přibližně 144 kalorií, v závislosti na tom, jak rychle a intenzivně se cvičíte.

Poznejte největší výhody hubnutí sexem a zbavte se přebytečných kilogramů:

1. Nemusíte vytáhnout paty z domu

Mnohdy víme, že bychom měli jít běhat nebo si zacvičit do fitka, ale jednoduše se nám nechce ven. Výhodou sexu je, že na jeho praktikování můžeme zůstat v pohodlí domova.

2. Nepotřebujete permanentku

Finanční stránka cvičení někdy také hraje roli. Sex je téměř zdarma, aspoň za předpokladu, že máte stálého partnera a neplánujete sexem nejen hubnout, ale také rozšiřovat rodinný kruh.

3. Trávíte hodnotný čas s partnerem

Najít společné zájmy je občas složité. Sexem tedy nebudete jen hubnout, ale také posílíte vzájemný vztah. Vašeho partnera jistě bude bavit víc než třeba lekce salsy nebo návštěva divadla.

4. Donutíte hubnout i partnera

Pokud i váš partner potřebuje shodit nějaké to kilo, sexem ho k tomu přimějete – bude cvičit a hubnout, aniž by o tom musel nutně vědět.

5. Nepotřebujete funkční oblečení

Sportovní funkční oblečení a obutí je relativně drahé. Na sex žádné nepotřebujete, takže se to opět vyplatí i finančně.

6. Posílíte svaly

Při sexu zapojíte svaly horní poloviny těla, svaly stehen i hýždí, ale také břišní a zádové svaly. Je to komplexní trénink s vlastní váhou, popřípadě s váhou "cvičebního" partnera.

7. Rozproudíte kardiovaskulární systém

Při sexu popoženete krevní oběh a přiměřeně zatížíte srdce. Je tedy velice zdravý pro naše cévy, srdce i plíce.

8. Zlepšíte flexibilitu

Do mnohých poloh je náročnější se dostat. Sexem procvičíte svoji flexibilitu, protáhnete si svaly, ale také uvolníte klouby.

9. Posílíte pánevní dno

Pro ženy je posilování pánevního dna velmi důležité. Můžete si sice ve zdravotních potřebách zakoupit různé pomůcky nebo trénovat pánevní dno bez zátěže, nicméně při partnerských aktivitách ho procvičíte nejsnáze. Partner může hodnotit vaše pokroky.

10. Je to zábavné

Na rozdíl od mnoha fyzických cvičení je sex zábavný a většina lidí se do něj nemusí nijak zvlášť nutit.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 5. 2024

Kdyby byl každý den jako dnes, život by byl ráj, Berani. Je to pro vás potenciálně nádherné období. Možná najdete odpovědi na problémy, které vás trápí už několik týdnů. Při všech rozhovorech mějte uši otevřené. Mohli byste narazit na dílo, na které jste dlouho čekali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.