Diety a hubnutí

21. listopadu 2016 07:00

Martina Čerňanská

Deset jednoduchých triků, jak nevynechat cvičení

Určitě to také znáte. Rozhodla jste se pravidelně cvičit, ale sem tam se vám stane, že se vám jednoduše vůbec, ale vůbec nechce. U cvičení je ale nejdůležitější pravidelnost! A my vám poradíme, jak na to, abyste už nikdy cvičení nevynechala!

1. Vytvořte si rituályNapříklad se oblékněte na cvičení hned ráno (nebo alespoň triko na cvičení) – nebudete pak mít chuť ho vynechat.

2. Rozdělte úkolyUjistěte se, že se někdo postará o děti, až budete cvičit, popř. zajistí večeři, pokud chodíte cvičit večer. Důležité je vědět, že danou chvíli máte jen a jen pro sebe a nic jiného nezanedbáváte.

3. Vypněte mobilA zapněte záznamník. Ostatní počkají, věřte nám. Nic není tak důležité, aby to hodinu nebo hodinu a půl nevydrželo.

4. Zorganizujte si časNeplánujte si cvičení do nejnáročnějšího dne v týdnu. Pokud to totiž uděláte, je velká pravděpodobnost, že ho zrušíte z důvodu nedostatku času.

5. Využijte víkend…… k delšímu cvičení, pokud máte pocit, že jste ho v týdnu trochu zanedbávala.

6. Vstávejte ráno o něco dřív

Pokud máte pocit, že nemůžete chodit cvičit, protože nemáte čas, zkuste vstát každý den o něco dříve. Uvidíte, rychle si na to zvyknete.

7. Neposlouchejte ostatníHlavně ty, kdo mají podvratné poznámky typu: To stejně není k ničemu, musela bys chodit obden. Nebo: Pojď raději na skleničku, cvičení neuteče atd.

8. Dejte přednost spršeRaději po cvičení dejte přednost sprše na pět minut než půlhodinovému koupání.

9. Spojte se s jinýmiBavte se s dalšími příznivci cvičení, na které chodíte, to je přece také způsob, jak začlenit bez námahy cvičení do svého života.

10. Těšte seŘíkejte si, že se už brzy vejdete do těch černých koktejlek, které máte odložené (hádejte proč!) už roky ve skříni.

Cvičení pro pohodlné

autor: France Carp, Shirley Coillot

Kniha seznamuje s jednoduchými nenáročnými cviky, nabízí účinný program cvičení k udržování dobré fyzické formy, k rovnovážnému posílení všech částí těla a k udržování svalové pružnosti a posilování vnitřního svalstva; doporučuje se cvičit 15 minut denně. Výhodou cvičení podle této příručky je, že není třeba docházet do fitcentra nebo do tělocvičny, lze cvičit doma, některé cviky (např. proti stresu) i příležitostně přes den kdekoli.

Vydalo nakladatelství Portál.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.