Domácí krabičková dieta: NÁVOD, jak ji sestavit

Domácí krabičková dieta: NÁVOD, jak ji sestavit

S krabičkovými dietami se doslova roztrhl pytel. Jejich distributoři slibují pravidelnou dodávku čerstvých, chutných a vyvážených chodů, díky kterým zhubnete nebo si stávající hmotnost udržíte, budete jíst zdravě, a to všechno bez práce. Zaplatíte sice nehoráznou sumu, ale to nevadí – vždyť kdo by byl schopný připravit si jídlo do krabičky sám? Každý.

Zde je podrobný návod, jak na to:

1. Nakupte si domů různě velké plastové krabičky s vodotěsným uzávěrem.

2. Spočítejte si váš denní kalorický příjem, který se odvíjí od aktuální hmotnosti, tělesné výšky, věku a fyzické aktivity (na internetu snadno najdete kakulačky, které to spočítají za vás, stačí do vyhledávače zadat denní kalorický příjem a vybrat si). V případě, že chcete hubnout, budete muset jíst méně, takže od celkového doporučeného denního energetického příjmu odečtěte přibližně 200 kcal nebo si zadejte kritéria pro hubnutí přímo do programu. Ten vám vypočítá také to, kolik byste měli denně sníst sacharidů, proteinů a tuků.

3. Vyrazte na nákup. Budete potřebovat komplexní sacharidy (rýži, brambory, celozrnné těstoviny, sladké brambory, ovesné vločky), proteiny (libové maso, tuňáka ve vlastní šťávě, cottage, mozzarellu, tvaroh, bílý jogurt, kefír, vejce), zeleninu a ovoce.

4. Teď to bude chtít trošku počítat. Opět sedněte ke kalorickým tabulkám, vezměte si k ruce kuchyňskou váhu, rozpočítejte si přísun živin do jednotlivých chodů a odvažujte.

5. Suroviny zpracujte do chutných jídel a schovejte do krabiček. Je hotovo! Krabičky si můžete připravit na den, ale také na celý týden dopředu.

Vzorový „krabičkový“ jídelníček

Tento jídelníček je sestavený pro ženu, která váží 70 kg, měří 185 cm, je lehce fyzicky aktivní a chce redukovat 0,5 kg za týden.

Poznámka: Je pouze vzorový, takže pokud nevážíte a neměříte tolik, co naše dáma, neřiďte se jím a sestavte si svůj vlastní, který odpovídá vašim mírám a aktivitě. To samé platí pro všechny vzorové jídelníčky v časopisech, knihách i na internetu!

1. Krabička – snídaně: 50 g vařených ovesných vloček, 150 g bílého jogurtu, 30 g sušených brusinek, skořice

2. Krabička – svačina: 200 g jablka (lepší je ovoce nakrájet, protože během dne na to pak nemusí být čas)

3. Krabička – oběd: 150 g krůtích prsou na lžičce olivového oleje, 100 g rýže (váženo před uvařením) + libovolná zelenina

4. Krabička – 2. svačina: 150 g cottage + libovolná zelenina

5. Krabička – večeře: 50 g mozzarella, rajčata, balzamikový ocet

+ alespoň 1,5 l neperlivé vody

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.