Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Jak se dát po kaloricky náročných svátcích jara zase dohromady?

Velikonoce jsou zase fuč a vás na důkaz jejich existence trápí nevolnost, pocit žaludku jako na vodě, pálení žáhy nebo snad kocovina, po které vás bolí hlava jako střep? Volno si vzít tak narychlo nemůžete? Nenechejte nic náhodě a vezměte si k srdci naše SOS tipy. Uvidíte, že se vám uleví.
Vydáno: 18.04.2017, Martina Hrušková
Jak se dát po kaloricky náročných svátcích jara zase dohromady?
Jak se dát po kaloricky náročných svátcích jara zase dohromady? Autor: istock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Velikonoce mi jako svátky nikdy nic moc neříkaly, vlastně je dvakrát v oblibě nemám a asi ani nikdy mít nebudu. Můj drahý si užívá pomlázky na maximum a v úterý si stýská za tím, že to zase přehnal se slivovičkou, protože bez ní se návštěva Moravy neobejde snad nikdy,“ vysvětluje Jana z Prahy.

Když máte žaludek jako na vodě a celkově vám není zrovna dvakrát nejlépe

Zásadní je naordinovat si dietu, vzdát se tučných, sladkých a mastných pokrmů či potravin a na pár dní jíst tak, abyste tělu ulehčili se vzpamatovat. Co se týká pitného režimu, vsaďte na popíjení odvaru z máty či heřmánku, ten ale popíjejte po lžičkách. Utišit žaludek dokáže také kolová limonáda.

A jakmile se vám uleví, nesahejte ihned po obložených chlebíčkách, křoupejte suché piškoty, suchary, rohlík, uvařte si rýži (bez ničeho) a den či dva poté to kdoví jak nepřehánějte. Pomáhá také neslazený černý čaj, odvar z anýzu, fenyklu, zázvoru a také zázvorové pivo. Rozhodně zapomeňte na cigarety.

Prima tip: Chce se vám zvracet? Naslouchejte vašemu organismu a nechtějte jeho pohnutku zažehnat. Uleví se vám.

Když jste se probudili s kocovinou!

Jako první se snažte doplnit tekutiny, protože alkohol je znám pro své dehydratační účinky. Z tohoto důvodu si rovnou zakažte jak kávu, tak jiné kofeinové nápoje. Co se týká snídaně, nevyhýbejte se jí, tedy pokud vám žaludek dovolí polknout nějaké to sousto.

Doporučuje se ovesná kaše, popřípadě i vajíčka, ale záleží na vás, co vaše zažívání po alkoholové invazi snese. Slupnout můžete také banán, který umí navodit mírovou situaci ve chvíli, kdy žaludek není až tak úplně v kondici. Jako další efektivní trik můžeme označit konzumaci iontových nápojů. S podobnými účinky a složením v přírodní verzi disponuje třeba čerstvá šťáva z kokosu, nikoliv však její mléko.

„Jakmile to přeženu s alkoholem, hlava mě třeští, žaludek trestá a jsem slabá jako čaj, lehnu si se studeným obkladem na čele do klidu a nic si nevyčítám. Později vsadím na starý dobrý kuřecí vývar a rajčatový džus,“ vysvětluje Martina (33). Avšak to, co bude pasovat přímo na vás, musíte nejprve vyzkoušet.

Vsaďte na jablko

Dojídáte po svátcích to i tamto, všemožně do sebe soukáte páté přes deváté a není vám zrovna nejlépe? Zakousněte se do jablka. Uvidíte, že vám bude lépe. S trávením pomáhá také pivo.

Do spíže i do lékárny aneb Když pálí žáha

Někdo vsadí na kefír, jiný na sodu, jilm plavý, mátovou žvýkačku či vlažné mléko s trochou medu. Do lékárny zaběhněte pro Gaviscon, Rennie nebo Ranisan.

-lz-

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama