zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Jídlo, které po cvičení pomáhá se spalováním tuku

Které jídlo vám pomůže hubnout?
Autor: ilustrační foto/thinkstockphotos.com Které jídlo vám pomůže hubnout?
pruchol , Vydáno: 13.11.2015
Cvičení, snižování příjmu kalorií a zbavování se tuků jsou náročné úkoly, při kterých jsou důležité i maličkosti. Co jíst před cvičením, abyste spálily hlavě tuky? A co jíst naopak po cvičení?

reklama

 

Německá studie z Univerzity Mnichov poukazuje na to, že složení jídelníčku a načasování jídel ve vztahu ke cvičení má vliv na látkovou výměnu tuků po cvičení. Také George Brooks z Kalifornské univerzity v americkém Berkeley prokázal, že při intenzitě cvičení pod 65 % maximálního úsilí tělo jako hlavní palivo používá tuky.

Kdy naposledy jíst před cvičením a jak dlouho čekat po cvičení, než si něco dáte? A co vlastně jíst a pít? Foto:

Sacharidy zpomalují uvolňování tuků

Jídla s vysokým obsahem sacharidů zpomalují uvolňování tuků z tukových buněk a snižují následné spalování tuků. V rámci studie se obézní lidé po dobu 30 minut věnovali mírně intenzivnímu cvičení a poté snědli jídlo, které bylo bohaté buď na bílkoviny, nebo na sacharidy. Jídlo se sacharidy potlačilo uvolňování a využití tuků po cvičení, zatímco jídlo s proteiny spalování tuků zvýšilo. Konzumace sacharidového jídla dvě hodiny před cvičením však spalování tuků podpořila úplně stejně jako konzumace bílkovin po cvičení.

Jste na dortíčky, čokoládu nebo spíš na něco slaného? Foto:

Spalování tuků můžete tedy maximalizovat tím, že si po cvičení dáte jídlo bohaté na bílkoviny a s nízkým obsahem sacharidů, anebo si dvě hodiny před cvičením dáte jídlo s vysokým obsahem sacharidů. Pokud váhu snížit nepotřebujete, konzumace jídel bohatých na sacharidy po cvičení vám pomůže obnovit svaly, tkáně a jaterní glykogen.

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

reklama

reklama

Přečtěte si také

reklama