Diety a hubnutí

13. listopadu 2015 04:40

Lucie Průchová

Jídlo, které po cvičení pomáhá se spalováním tuku

Cvičení, snižování příjmu kalorií a zbavování se tuků jsou náročné úkoly, při kterých jsou důležité i maličkosti. Co jíst před cvičením, abyste spálily hlavě tuky? A co jíst naopak po cvičení?

Německá studie z Univerzity Mnichov poukazuje na to, že složení jídelníčku a načasování jídel ve vztahu ke cvičení má vliv na látkovou výměnu tuků po cvičení. Také George Brooks z Kalifornské univerzity v americkém Berkeley prokázal, že při intenzitě cvičení pod 65 % maximálního úsilí tělo jako hlavní palivo používá tuky.

Sacharidy zpomalují uvolňování tuků

Jídla s vysokým obsahem sacharidů zpomalují uvolňování tuků z tukových buněk a snižují následné spalování tuků. V rámci studie se obézní lidé po dobu 30 minut věnovali mírně intenzivnímu cvičení a poté snědli jídlo, které bylo bohaté buď na bílkoviny, nebo na sacharidy. Jídlo se sacharidy potlačilo uvolňování a využití tuků po cvičení, zatímco jídlo s proteiny spalování tuků zvýšilo. Konzumace sacharidového jídla dvě hodiny před cvičením však spalování tuků podpořila úplně stejně jako konzumace bílkovin po cvičení.

Spalování tuků můžete tedy maximalizovat tím, že si po cvičení dáte jídlo bohaté na bílkoviny a s nízkým obsahem sacharidů, anebo si dvě hodiny před cvičením dáte jídlo s vysokým obsahem sacharidů. Pokud váhu snížit nepotřebujete, konzumace jídel bohatých na sacharidy po cvičení vám pomůže obnovit svaly, tkáně a jaterní glykogen.

Zdroj: FitLif – nový internetový magazín o zdravém hubnutí! www.fitlif.cz

Sdílejte článek
Štítky jídlo Mnichov sacharidy Berkeley bílkovina spalování Kalifornská univerzita v Berkeley George Brooks

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 2. 2024

Berani, dnes si dejte pozor na právníky, bankéře a burzovní makléře. Jeden z nich se vás pravděpodobně pokusí uvést v omyl nepřesnými informacemi. I když je možná v jeho či jejím zájmu, abyste tyto informace brali za bernou minci, rozhodně to není ve vašem zájmu. Udělejte si vlastní průzkum a zjistěte si všechna fakta, než se pustíte do finančních investic, které vám někdo doporučuje.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.