Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Nechte kila odplavat!

1/5: Zahřátí
Nechte kila odplavat!

Na začátku každého cvičení je třeba se zahřát, aby se tělo dostalo do správného tempa a lépe spalovalo tuky. Přesuňte se do mělké části bazénu a pokud potřebujete, vezměte si pěnovou destičku či pěnový válec. Začněte tím, že budete běhat kolem bazénu po dobu pěti minut, rukama si přitom pomáhejte jako pádly, lépe udržíte rovnováhu. Pak si dejte malou pauzu.

Následující cvičení dělejte hned za sebou, pauzu si udělejte až po dokončení série. Celkem byste měla odcvičit tři série za sebou.

 

2/5: Výpady s výskokem
bazén1

Na co je to dobré: Posilujete stehna, jejich zadní stranu i zadeček.

Postavte se tak, abyste měla vodu po pás. Pak udělejte výpad pravou nohou vpřed, pěnový válec si dejte za záda a do podpaží . Zatněte celé tělo a s výskokem vyměňte nohy – tedy levou dopředu, pravou vzad. Hlídejte si, abyste měla zatnuté břišní svaly a s výskokem se vraťte do výchozí polohy.

Udělejte 10 opakování, tedy 20 skoků. Potřebujete-li podávat větší výkon, zapomeňte na pěnový válec a tlačte rukama při výskoku dolů do vody.

 

3/5: Kopy do stran
bazén2

Na co je to dobré: Posilujete šikmé břišní svaly, vnitřní a vnější stranu stehen.

Postavte se s nohama u sebe. Zůstaňte stát na pravé noze, levou zvedněte do strany, pokrčené koleno směřuje vzhůru. Pak vykopněte nohu v koleni, během kopu mějte ruce v pase, abyste lépe udržela rovnováhu. Vyměňte nohy a zopakujte kop pravou nohou.

Udělejte celkem 10 kopů na každou stranu.

 

 

 

4/5: Tempa
bazén3

Na co je to dobré: Posilujete svaly hrudníku a zad.

Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku ramen, pokrčte kolena a natáhněte ruce před sebe těsně pod hladinou. Vytočte ruce tak, že dlaně směřují od sebe, a pak silou udělejte tempo, kam až nejdál dosáhnete. Ucítíte, že se tělo snaží pohnout dopředu, ale vy mu to nesmíte dovolit. Za zády vytočte ruce tak, že dlaně směřují dopředu, a udělejte obrácené tempo, až se ruce setkají před tělem. Hlídejte si, abyste neohýbala záda.

Opakujte celý cvik 10krát.

 

 

 

5/5: Nůžky
bazén4

Na co je to dobré: Posilujete střed těla, zadní stranu nohou a stehna.

Otočte se zády k okraji bazénu a chyťte se rukama za jeho okraj. Zvedněte nohy tak, že budou svírat s tělem úhel 90 stupňů. Držte nohy natažené a kopejte nohama před sebou. Zatímco pravá jde nahoru, levá dolů a naopak. Každá noha čtyřikrát.

Pak pohyb opakujte horizontálně – tedy nohy lehce roztáhněte a překřižte, levá nahoře, pravá dole, při dalším pohybu bude pravá nahoře, levá dole. Každý pohyb musí být energický, švihem. Také opakujte čtyřikrát.

Celé je to jeden cvik, který musíte zopakovat 10krát.

Lucie Kořistová