Odhalte chyby v jídelníčku, kvůli kterým nehubnete

Odhalte chyby v jídelníčku, kvůli kterým nehubnete

Začátek roku vyloženě volá po změnách k lepšímu, ať už v oblasti vztahů, zaměstnání nebo životního stylu. Prvním krokem ke změně pak je pojmenovat problémy, rozložit je na dílčí části a ty postupně řešit.

Abychom mohli efektivně zapracovat na svém zdraví a postavě, je nutné sportovat, ale také změnit stravovací návyky. Možná si říkáte, že toho máte už spoustu načteno, teoreticky všechno znáte a přesně víte, jak máte jíst, ale váha stále nejde dolů.

Podívejte se na svoje denní menu důkladně a možná odhalíte chyby, které vám stojí v cestě. Nejčastější z nich jsou tyto:

Málo pijete

Nejde začít jinak než pitným režimem. I kdybyste dodržovali zásady správné výživy na 120 %, ale dodávali tělu málo tekutin, hubnout nebudete a nebude se ani cítit dobře. Přestaňte se proto vymlouvat na to, že nemáte žízeň a zkrátka svoje tělo pít naučte. Postavte si láhev či sklenici s vodou všude, kde se vyskytujete – na pracovní stůl, na kuchyňskou linku nebo třeba k žehlicímu prknu a pijte.

Pijete „špatně“

Určitě víte, že není dobré zásobovat svůj organismus sladkými džusy a sycenými limonádami. Nejsou vhodné ani light nápoje, protože provokují slinivku, která vyplaví moc inzulínu a ten se pak postará o to, aby každá kalorie skončila ve vašich bocích. Spousta lidí ale chybuje v tom, že věří jemně ochuceným minerálkám, jež se tváří zcela nevinně. Na etiketách mají často uvedené, že jsou bez přidaného cukru, nicméně to, že obsahují přirozeně se vyskytující cukr z ovoce, vaší linii rozhodně také nepřidá.

Pijte zkrátka jen vodu, neslazené čaje a pro potěšení si neodpírejte ani dobrou kávu – tu jen nepočítejte do pitného režimu.

Bojíte se jídla

Ze strachu, že nebudete hubnout, jíte strašně málo nebo úplně vynecháváte některé druhy potravin. A vaše tělo, jako by to vědělo, má právě na tyto potraviny hroznou chuť.

Zkuste překonat svůj strach a aspoň obden zařaďte do svého jídelníčku v malém množství něco, co si běžně odpíráte. Ozdobte si čtverečkem čokolády ovesnou kaši nebo si na celozrnný žitný chléb položte kolečko pikantního salámu – když se zbavíte strachu jíst (ne přejídat se!), tělo se pak snadněji bude zbavovat přebytečných kil.

Zobete

Olíznete lžičku od omáčky jestli je dost slaná, dojíte po dětech přesnídávku – vždyť tam jsou poslední dvě lžičky, tak ať se to nevyhodí. Jdete kolem stolu, na kterém leží miska s oříšky a uzobnete si. Na konci dne máte pocit, že jste jedli zdravě a podle svého plánu a na zobání si ani nevzpomenete. Právě ale uzobávání dokáže v jídelníčku nadělat pěknou paseku.

Začněte kontrolovat, co a kdy jíte, misky s lákadly schovejte a jídlo po dětech klidně vyhoďte. Vždycky je lepší litovat několika vyhozených korun, než přibývajících záhybů na břiše.

Máte zmatek v živinách

Ráno si dáte míchaná vajíčka bez chleba a večer jenom suchou rýži se zeleninou. Jíte dietně, ale přesto nehubnete. Sacharidy si nechávejte na dopoledne a po tréninku a proteiny přesuňte na večer. Každá živina patří do určité části dne, a pokud tohle nedodržujete, kila dolů nepůjdou.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky jídlo

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.