ONLINE CHAT: Ptejte se známého a oblíbeného výživového specialisty Petra Havlíčka

Problematikou stravování se zabývá už přes dvacet let a patří mezi přední české výživové poradce. Populárním se stal hlavně díky pořadu Jste to, co jíte. Dnes máte jedinečnou možnost zeptat se ho na to, co vás zajímá.

„Mám výhodu, že jsem se naučil brát jídlo jako pohon pro organismus. Rád natankuji kvalitní palivo,“ říká o sobě ing. Petr Havlíček. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Brně, obor technologie potravin. Po škole pracoval jako konzultant vrcholových sportovců (např. běžkyně Kateřiny Neumannové, atleta Tomáše Dvořáka nebo Romana Šebrleho). Postupně se však jeho klientela rozšířila i o širokou veřejnost bojující s nadváhou a obezitou. V současné době je aktivní v rámci projektu Centrum Petra Havlíčka, kde pomáhá lidem řešit problémy způsobené životním stylem, například s obezitou a nadváhou. Je také odborným garantem iniciativy Vím, co jím, která se zabývá kvalitou potravin s ohledem na jejich nutriční složení a pomáhá s výběrem potravin vhodných pro zdravý životní styl.

Dnes máte jedinečnou možnost zeptat se Petra Havlíčka na to, co vás zajímá. Chcete začít zdravě žít a nevíte, jak začít? Potřebujete poradit s jídelníčkem nebo výběrem vhodných potravin? Nedaří se vám zhubnout?

ONLINE CHAT BYL UKONČEN. OMLOUVÁME SE, ŽE PAN HAVLÍČEK Z DŮVODU VELKÉHO MNOŽSTVÍ DOTAZŮ NESTIHL ODPOVĚDĚT NA VŠECHNY. KONTAKT PRO PŘÍPADNÉ DALŠÍ DOTAZY NAJDETE NA WWW.PETRHAVLICEK.CZ

Dieta je pro nemocné

K termínu „dieta“ má Petr Havlíček velmi obezřetný vztah, přestože je s ním často veřejností spojován: „Dieta je pro nemocné a patří do rukou odborníkovi na výživu ve spolupráci s lékařem! Obvykle se však pod tímto názvem skrývá zhoubně nepřirozená upravená strava, která slibuje zázračné úbytky na váze. To, o co se snažím já, raději nazývejme úpravou stravování a zdravého životního stylu,“ říká Petr Havlíček.

I odborník jako on má ale pár neřestí v jídle. Veřejně přiznává svou slabost pro kvalitní salámy, hořkou čokoládu a silnou kávu, které dokáže zkonzumovat i několik šálků denně.

Využijte této příležitosti a posílejte už teď své otázky. Petr Havlíček na ně bude odpovídat v úterý večer mezi 17. a 19. hodinou.

Petra Havlíčka znáte nejen z populárního pořadu Jste to, co jíte, ve kterém radil spolu s MUDr. Kateřinou Cajthamlovou, jak přejít na zdravý životní styl bez drastických diet, ale i z našeho videoseriálu Vím, co jím, ve kterém spolu s dietoložkou Karolínou Hlavatou radili, jak si správně vybírat potraviny.

Podívejte se na některé díly:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.