Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Osobní trenér: Jak vybrat toho, který vám opravdu pomůže

1/6: Skupina versus individuální trénink
ot skupina

Zvolte si, zda chcete trénovat samostatně, nebo se raději zapotíte ve skupině. Je velký rozdíl v tom, jestli instruktor pracuje s více lidmi, je schopný věnovat se každému zvlášť, podporovat celou skupinu a umí navázat s cvičenci vztah nebo je spíš zaměřený na spolupráci s jednotlivcem, kterému věnuje celou svoji pozornost. Individuální tréninky bývají obvykle efektivnější, ale také dražší.

 

 

2/6: Pohlaví
ot pohlaví

Někomu je příjemné cvičit s trenérem stejného pohlaví, protože se pak člověk tolik nestydí, jiné naopak instruktor opačného pohlaví popohání k lepším výkonům. Je jen na vás, koho zvolíte – skvělí trenéři se najdou jak mezi ženami, tak mezi muži.

3/6: Věk
ot věk

Stáří trenéra opět volte podle svých preferencí. Starší ročníky mají víc zkušeností, odtrénovali víc klientů, ale možná nemají tolik elánu. Mladí instruktoři bývají plní nadšení, dokážou motivovat, ale ne vždy disponují zkušenostmi.

4/6: Vzdělání
ot vzdělání

Když volíte trenéra, volte podle odbornosti – pokud usilujete o budování svalové hmoty, chtějte člověka, který má zkušenosti se sestavováním jídelníčku a licenci na trénování lidí v posilovně. Pokud cvičíte jógu, chtějte vidět certifikáty z „jógové“ školy.

 

Ani trenéři s propadlými licencemi nemusejí být k zahození – mnohdy samoukové načerpají v průběhu života víc zkušeností samotným cvičením a samostudiem než ve víkendovém kurzu.

5/6: Zkušenosti
ot zkušenosti

Trenér může mít sebevíc licencí a certifikátů, znát anatomii a techniku cvičení od A do Z, ale pokud v životě nepracoval s člověkem, nedělejte mu pokusného králíka právě vy. Vyberte si takového trenéra, který má za sebou mnoho odtrénovaných spokojených jedinců a viditelné výsledky. Ve výběru také není špatné dát na doporučení známých.

6/6: Sympatie
OT sympatie

Člověk, se kterým cvičíte, vám musí být sympatický. Pocení se v tělocvičně je poměrně intimní záležitost, a pokud vám trenér nesedí nebo vám na něm něco vadí, najděte si jiného. Změnit trenéra je vaše svaté právo.

 

Zdroj: Fithall.cz

Fithall banner 4 Foto:

 

 

Reklama