Osobní trenér: Jak vybrat toho, který vám opravdu pomůže

Osobní trenér: Jak vybrat toho, který vám opravdu pomůže

Rozhodnutím začít cvičit (nebo začít cvičit tak, aby to k něčemu skutečně bylo) teprve všechno začíná. Můžete se snažit sami, s kamarádkou, partnerem nebo vsaďte na zkušeného trenéra, který přesně ví, co a jak dělat, může vám pomoct s jídelníčkem, správnou technikou cvičení, ale také s motivací.

Trenérů a instruktorů se po fitness centrech pohybuje spousta, proto bývá těžké najít toho pravého, který vám sedne jako ulitý. Zamyslete se nad několika faktory a najděte trenéra, díky kterému uvidíte pokrok a budete se cítit skvěle.

Skupina versus individuální trénink

Zvolte si, zda chcete trénovat samostatně, nebo se raději zapotíte ve skupině. Je velký rozdíl v tom, jestli instruktor pracuje s více lidmi, je schopný věnovat se každému zvlášť, podporovat celou skupinu a umí navázat s cvičenci vztah nebo je spíš zaměřený na spolupráci s jednotlivcem, kterému věnuje celou svoji pozornost. Individuální tréninky bývají obvykle efektivnější, ale také dražší.

Pohlaví

Někomu je příjemné cvičit s trenérem stejného pohlaví, protože se pak člověk tolik nestydí, jiné naopak instruktor opačného pohlaví popohání k lepším výkonům. Je jen na vás, koho zvolíte – skvělí trenéři se najdou jak mezi ženami, tak mezi muži.

Věk

Stáří trenéra opět volte podle svých preferencí. Starší ročníky mají víc zkušeností, odtrénovali víc klientů, ale možná nemají tolik elánu. Mladí instruktoři bývají plní nadšení, dokážou motivovat, ale ne vždy disponují zkušenostmi.

Vzdělání

Když volíte trenéra, volte podle odbornosti – pokud usilujete o budování svalové hmoty, chtějte člověka, který má zkušenosti se sestavováním jídelníčku a licenci na trénování lidí v posilovně. Pokud cvičíte jógu, chtějte vidět certifikáty z „jógové“ školy.

Ani trenéři s propadlými licencemi nemusejí být k zahození – mnohdy samoukové načerpají v průběhu života víc zkušeností samotným cvičením a samostudiem než ve víkendovém kurzu.

Zkušenosti

Trenér může mít sebevíc licencí a certifikátů, znát anatomii a techniku cvičení od A do Z, ale pokud v životě nepracoval s člověkem, nedělejte mu pokusného králíka právě vy. Vyberte si takového trenéra, který má za sebou mnoho odtrénovaných spokojených jedinců a viditelné výsledky. Ve výběru také není špatné dát na doporučení známých.

Sympatie

Člověk, se kterým cvičíte, vám musí být sympatický. Pocení se v tělocvičně je poměrně intimní záležitost, a pokud vám trenér nesedí nebo vám na něm něco vadí, najděte si jiného. Změnit trenéra je vaše svaté právo.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek
Štítky trenér licence

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 5. 2024

Dnes byste mohli dobře psát beletrii nebo publicistiku. Je docela dobře možné, že jste o nějakém literárním oboru uvažovali. Proč váháte? Nikdy není pozdě. Najděte si čas na napsání příběhu. Pokud máte negativní postoj k věcem, které děláte, jak chcete něco udělat, Berani?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.