Diety a hubnutí

21. července 2015 04:30

Anna Kopečková

Osvěžující letní drinky, po kterých nepřiberete ani gram

Osvěžující letní drinky, po kterých nepřiberete ani gram

To, že se má v teplých dnech dodržovat pitný režim víc, než kdykoliv jindy, je celkem jasné. Nedoporučuje se konzumovat příliš mnoho kávy, černého čaje a kolových nápojů, protože organismus vody zbavují. Vhodné nejsou ani sladké, perlivé limonády a sladké džusy - jednak obsahují spoustu jednoduchých sacharidů, které stimulují produkci inzulinu a ten pak, zjednodušeně řečeno, podporuje ukládání zásobního tuku, ale také pocit žízně spíš vyvolávají, než aby ho uhasily. Alkohol je kapitolou sám o sobě. U vody nebo při grilování je lákavé osvěžit se pivem či vinným střikem, nicméně alkohol dehydruje také a navíc je velmi kalorický.

Ideální je pít neperlivou vodu pokojové teploty, ale problémem je, že její chuť je poněkud nudná a snadno se jí přepijeme.

Zkuste si připravit letní osvěžující drinky, které Vám budou chutnat a nepřiberete po nich jediný gram.

Okurková limonáda

Salátovou okurku zbavte slupky, půlku nastrouhejte na jemném struhadle a nakrájejte si také pár koleček bokem. Nastrouhanou okurku zalijte litrem vody, klidně i perlivé, nechte asi půl hodiny v lednici, přeceďte přes jemné síto a limonádu doslaďte několika kapkami tekuté stévie. Do hotového osvěžení vhoďte několik koleček okurky pro ozdobu, můžete přidat i citron a čerstvou mátu. Pokud si budete chtít vyhrát, vykrojte z okurkových koleček pomocí vánočních vykrajovátek různé tvary.

Citronáda

Nejjednodušší letní osvěžení získáte, když vymačkáte do litru vody šťávu z půlky citronu, druhou polovinu dobře omyjete, nakrájíte na kolečka a vhodíte dovnitř. Přidejte led a citronádu doslaďte podle svého - medem, třtinovým cukrem nebo opět stévií.

Jahody s mátou

Natrhejte lístečky čerstvé máty, omyjte je a zalijte ve džbánku vodou. Jahody nakrájejte na poloviny, aby se z nich uvolnila šťáva a vhoďte je do džbánku k mátě. Ovoce vodu jemně osladí, takže nebude nutné přidávat žádný cukr, a máta jí dodá svěží nádech.

Místo máty můžete pro změnu vyzkoušet třeba meduňku nebo bazalku, případně přidat i pár plátků citronu nebo okurky.

Zázvorová limonáda

Připravte si horký zázvorový čas s medem (nebo stévií) a citronem: nastrouhaný nebo nakrájený čerstvý zázvor přelijte vroucí vodou a nechte chvilku vylouhovat, přidejte citron, med nebo stévii a počkejte, dokud čaj nevychladne. Pak přihoďte kostky ledu, tenké plátky zázvoru a citronu na ozdobu, zapíchněte brčko a usrkávejte velmi zdravý a přitom osvěžující drink.

Melounové osvěžení

Nakrájejte na kousky vodní i žlutý meloun, přelijte je perlivou vychlazenou minerálkou a je hotovo. K nápoji si vezměte na pomoc dlouhou lžičku - s ní se vám budou kousky melounu lépe lovit a jíst.

Ledová káva

Čekat, než obyčejná káva zchladne, je zdlouhavé. Přelijte proto rozpustnou kávu rovnou studenou vodou. Překvapivě se rozpustí stejně dobře, jako v horké. Oslaďte ji tím, co máte rádi (a je to zároveň zdravé), přimíchejte mléko i led a ledová kávička je na světě.

Můžete zkusit připravit si kávu i z ledových kávových kostek – uvařte silnou kávu a po vychladnutí ji rozlijte do tvořítek na led a nechte zmrazit. Kostky stačí zalít mlékem nebo jen vodou a nápoj podle chuti zdravě přisladit.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 5. 3. 2024

Berani, dnes by se vám mohly naskytnout příležitosti k tomu, abyste veřejnosti představili svou tvůrčí práci, kterou umíte nejlépe. Může jít o vystoupení, výstavy, veletrhy nebo festivaly – cokoli, co vyžaduje velkou pozornost veřejnosti. Budete v záři reflektorů a zastíníte téměř každého. Je pravděpodobné, že to bude velká zábava. Rozhodně by to mělo posílit vaše ego.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.