zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Vadí vám špíčky kolem podprsenky? 6 cviků pro štíhlá záda

Tenhle problém zná většina žen - Obrázek 1
Autor: thinkstockphotos.com Tenhle problém zná většina žen - Obrázek 1
pruchol , Vydáno: 16.07.2017
Stává se vám, že se bojíte vzít si přes podprsenku upnuté tričko? Je vám odporná i jen pouhá představa obléct si horní díl plavek, protože se kolem něj na vašich zádech rýsují polštářky tuku?

reklama

 

V angličtině pro to dokonce existuje zvláštní sousloví – „bra bulge“, což by se dalo přeložit jako „podprsenková vypouklina“. Jde o tuk, který jakoby přetéká nad i pod podprsenkou. Mnoho žen ho z vlastní zkušenosti zná a děsí se ho. Může ženám dokonce pošramotit sebevědomí natolik, že zásadně nosí jen volné oblečení, aby nevzhledný tuk na zádech skryly.

Proč tukové polštářky vznikají

Proč se to vůbec děje? Celý problém je důsledkem ochablosti zádových svalů. Pokud nemáte svaly na zádech pevné a jasně vyrýsované, kůže kolem nich se uvolní a následně se obávaný tuk rozlévá ven z vaší podprsenky, horního dílu plavek nebo čehokoli jiného, co pevně přiléhá k oné části vašich zad. Podprsenkovou vypouklinu můžete mít dokonce i v případě, že jste na své ideální váze.

 

Jak proti vypouklině bojovat

Naštěstí existuje způsob, jak s tukem můžete bojovat a docílit krásně klenutých zad. Lékem je cvičení.

Jediný způsob, jak se vypoukliny zbavit, je posílit zádové svaly a k tomu je nutné cvičit. Jaký druh cvičení funguje? Nabízíme šest cviků, díky kterým budou vaše záda vypadat skvěle:

  1. Téčka: Ta představují skvělý způsob, jak se přetékajícího tuku na zádech zbavit. Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku boků a do každé ruky si vezměte činku. Lehce pokrčte kolena a předkloňte se. Přitom mějte stále rovná záda. Činky držte v natažených rukou kolmo k zemi, dlaně směřují k sobě, a poté rozpažte, takže vaše tělo bude připomínat tvar písmene T. Přitáhněte činky k ramenům a nechte je opět klesnout. Udělejte 15 opakování.

  2. Horolezci: Zaujměte pozici prkna (plank). Přitáhněte levé koleno k hrudníku, vraťte ho zpět a proveďte totéž s druhým kolenem. Napodobujte přitom pohyb šplhání se na horu. Pohyb provádějte po dobu 30 až 60 vteřin, v několika sériích s krátkými přestávkami.

  3. Houpající se prkno: Opět začínáte v pozici prkna. Použijte svalstvo paží a středu těla a přesuňte váhu dopředu tak, aby se ramena a hlava nacházely více vpředu než ruce. Zhoupněte se zpět do původní pozice. Udělejte 10 až 15 opakování.

  4. Kliky: Tento klasický cvik skvěle posiluje zádové svaly. Udělejte celkem 30 kliků. Pokud nezvládnete pánské, stačí dámská verze na kolenou.

  5. Angličáky (burpees): Jde o zázračný cvik nejen na záda, ale pro celé tělo. Začněte v pozici prkna. Zvedněte se přes dřep do stoje a vyskočte s pažemi nad hlavou. Vraťte se zpět do pozice prkna. Celý pohyb provádějte, co nejrychleji dokážete. Angličáků udělejte deset.

  6. Zvedání jednoručních činek: Předkloňte se, jednu ruku umístěte před sebe na zeď. Ve druhé ruce držte činku. Spusťte ruku s činkou před břichem dolů a pomalu ji zvedejte na stranu. Cvik proveďte desetkrát a opakujte s druhou paží.

Zdroj: FitLif

Mohlo by vás taky zajímat:

Jak na krásné břišáky do plavek? Zkuste tento trénink!

Co je dobré vědět

břišáky 1

Říká se, že vzhled břicha je především o jídle. To je pravda, protože pod tukovým krytím svaly nikdy nevyniknou, ale v běžném životě spíš užijeme silné hluboké břišní svaly, než „jen“ pěkně vyrýsovanou svalovou mřížku.

 

Vzhled břišních svalů ovlivňuje i genetika. Někdo má výrazné šikmé svaly, jiný je získá pouze extrémně tvrdou dřinou. I prokreslenost a hloubka přímého břišního svalu, jakožto i počet „buchtiček“ se může u každého lišit. I když se svým bříškem nejste na sto procent spokojeni, což bývá nejčastěji právě kvůli tukové vrstvě, posilujte ho, protože jeho hlavním úkolem není dobře vypadat, ale hlavně podpírat páteř a být zdrojem síly pro celé tělo.

 

Nastavte si na telefonu měřič intervalů - každý interval má 10 kol po 60 vteřinách. V každém kole budete cvičit 1 cvik a mezi nimi si dejte 15 vteřin pauzu.

 

Dřepy: 4 cviky pro krásné pozadí

Dřepy, v anglicky mluvících zemích známé jako „squats“, jsou považovány za vládce všech cviků. Dalo by se říct, že představují jeden z nejdůležitějších a nejpotřebnějších pohybů, jež zapojují a posilují nespočet svalů celého těla, stimulují vyplavování těch správných hormonů, pomáhají budovat silné svaly dolní poloviny těla, ale také aktivují hluboký stabilizační systém, který je nesmírně důležitý pro funkčnost pohybového aparátu.

Ačkoliv se mnozí dřepům vyhýbají, protože se (mylně) domnívají, že škodí kolenům, je dřep jednou z nejpřirozenějších pozic těla. Jen si představte malé děti – v dřepu tráví spoustu času, když si hrají, a pokud si chtějí podat něco z podlahy, tak se neohnou v zádech (jako většina dospělých), ale pěkně si dřepnou a s rovnými zády si hračku zvednou. Dalším příkladem mohou být tzv. primitivní národy, ačkoliv v tom, jak zachází se svým tělem, vůbec primitivní nejsou – rovněž pracují i odpočívají v pozici dřepu.

Kolena ze dřepů většinou pobolívají ty, kteří cvičí s nepřiměřeně velkými váhami nebo ty, kteří mají svaly, šlachy a úpony kolem kolenních kloubů oslabené a pak jim jakákoliv, byť mírná a přirozená zátěž dělá potíže.

Pokud chcete hubnout, nebo naopak nabrat svaly, dřepy vám k tomu pomohou. Rozproudí metabolismus, spotřebují spoustu kalorií a postarají se o to, aby svaly hýždí i stehen pěkně zabraly.

Vyzkoušejte tyto varianty dřepů a vysoustružte si pozadí snů:

Klasický dřep

dřepy základní

Stoupněte si chodidly přibližně na šířku vašich pánevních kostí, nechte je vodorovně, lehce stáhněte lopatky, zpevněte břicho a hlídejte si oblast beder. S nádechem klesejte boky dolů k zemi, aniž byste paty odlepili od země.

 

Pokud vám nejde paty na zemi udržet, klidně cvičte na špičkách, ale stoj na celé plosce nohy trénujte!

 

Záda nechte po celou dobu rovná a s výdechem pak stoupejte zpátky nahoru, skoro až do propnutí kolen.

 

Cvičte pomalu, tahem, nikoliv švihem.

 


reklama

Související témata: celulitida , povislá kůže , cviky na záda , štíhlá záda , madla lásky , špeky na zádech , podprsenky

reklama

Přečtěte si také

reklama