Diety a hubnutí

16. července 2017 06:00

Lucie Průchová

Vadí vám špíčky kolem podprsenky? 6 cviků pro štíhlá záda

Stává se vám, že se bojíte vzít si přes podprsenku upnuté tričko? Je vám odporná i jen pouhá představa obléct si horní díl plavek, protože se kolem něj na vašich zádech rýsují polštářky tuku?

V angličtině pro to dokonce existuje zvláštní sousloví – „bra bulge“, což by se dalo přeložit jako „podprsenková vypouklina“. Jde o tuk, který jakoby přetéká nad i pod podprsenkou. Mnoho žen ho z vlastní zkušenosti zná a děsí se ho. Může ženám dokonce pošramotit sebevědomí natolik, že zásadně nosí jen volné oblečení, aby nevzhledný tuk na zádech skryly.

Proč tukové polštářky vznikají

Proč se to vůbec děje? Celý problém je důsledkem ochablosti zádových svalů. Pokud nemáte svaly na zádech pevné a jasně vyrýsované, kůže kolem nich se uvolní a následně se obávaný tuk rozlévá ven z vaší podprsenky, horního dílu plavek nebo čehokoli jiného, co pevně přiléhá k oné části vašich zad. Podprsenkovou vypouklinu můžete mít dokonce i v případě, že jste na své ideální váze.

Jak proti vypouklině bojovat

Naštěstí existuje způsob, jak s tukem můžete bojovat a docílit krásně klenutých zad. Lékem je cvičení.

Jediný způsob, jak se vypoukliny zbavit, je posílit zádové svaly a k tomu je nutné cvičit. Jaký druh cvičení funguje? Nabízíme šest cviků, díky kterým budou vaše záda vypadat skvěle:

  1. Téčka: Ta představují skvělý způsob, jak se přetékajícího tuku na zádech zbavit. Postavte se s nohama rozkročenýma na šířku boků a do každé ruky si vezměte činku. Lehce pokrčte kolena a předkloňte se. Přitom mějte stále rovná záda. Činky držte v natažených rukou kolmo k zemi, dlaně směřují k sobě, a poté rozpažte, takže vaše tělo bude připomínat tvar písmene T. Přitáhněte činky k ramenům a nechte je opět klesnout. Udělejte 15 opakování.
  2. Horolezci: Zaujměte pozici prkna (plank). Přitáhněte levé koleno k hrudníku, vraťte ho zpět a proveďte totéž s druhým kolenem. Napodobujte přitom pohyb šplhání se na horu. Pohyb provádějte po dobu 30 až 60 vteřin, v několika sériích s krátkými přestávkami.
  3. Houpající se prkno: Opět začínáte v pozici prkna. Použijte svalstvo paží a středu těla a přesuňte váhu dopředu tak, aby se ramena a hlava nacházely více vpředu než ruce. Zhoupněte se zpět do původní pozice. Udělejte 10 až 15 opakování.
  4. Kliky: Tento klasický cvik skvěle posiluje zádové svaly. Udělejte celkem 30 kliků. Pokud nezvládnete pánské, stačí dámská verze na kolenou.
  5. Angličáky (burpees): Jde o zázračný cvik nejen na záda, ale pro celé tělo. Začněte v pozici prkna. Zvedněte se přes dřep do stoje a vyskočte s pažemi nad hlavou. Vraťte se zpět do pozice prkna. Celý pohyb provádějte, co nejrychleji dokážete. Angličáků udělejte deset.
  6. Zvedání jednoručních činek: Předkloňte se, jednu ruku umístěte před sebe na zeď. Ve druhé ruce držte činku. Spusťte ruku s činkou před břichem dolů a pomalu ji zvedejte na stranu. Cvik proveďte desetkrát a opakujte s druhou paží.

Zdroj:FitLif

Mohlo by vás taky zajímat:


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 2. 2024

Dnes nechcete nic jiného než být sami. Aby se tak stalo, Berani, musíte vypnout telefon i počítač a na dveře pověsit ceduli Nerušit. I tak je pravděpodobné, že vaši přátelé projdou kolem cedule a zeptají se, co je k večeři. Je to jeden z těch dnů. Lidé se chtějí scházet a chtějí to dělat u vás doma. Objednejte si své oblíbené komfortní jídlo a užijte si ten chaos.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.