Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.

Večerní mlsání u televize: Jak s ním skoncovat?

Však to znáte. Z vlastní zkušenosti dobře víte, jak jsou některé dny vyčerpávající. Všední i sváteční, to je jedno. A jak příjemné je svalit se večer na gauč před televizi s něčím dobrým. Na uklidnění nervů, samozřejmě.
Vydáno: 25.04.2015
Někdy sledujete film, mlsáte a ani nevíte co
Někdy sledujete film, mlsáte a ani nevíte co Autor: giphy.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Za povšimnutí stojí, jak i takový den pracovního klidu dokáže člověka vysát s tvrdošíjností upíra, ačkoli jste se tolik těšila na zasloužený aktivní odpočinek s rodinou. Jenomže! Nic se nezdaří podle plánu. Existují dny, kterým náleží výstižné pojmenování (s prominutím) den Blbec. Ranní bábovka se nezdaří, neboť odmítá opustit formu. Ano, nakonec se podaří bábovku z bábovkové formy vypudit, bohužel připomíná spíše trhanec. Hospodyňky vědí, jak velký vztek v takové chvíli pocítí. Tolik zmařené práce! Manžel se smíchem poznamená: „Miláčku, proč se rozčiluješ kvůli takové pitomosti?“ Vztek mnohonásobně vzroste. Víkendový ranní moučník ke kávě není proboha žádná pitomost, ve skutečnosti symbolizuje rodinnou pospolitost. Ale vykládejte mu to! Nic by nepochopil.

Čím nahradit kalorické dobroty?

Otázkou číslo jedna je, zda vůbec lze nahradit oblíbené dobroty zdravými (a pokud možno dietními) alternativami. Odpověď zní ano, ale jen částečně a ještě s přimhouřením oka. Sice se všude dočtete, jak máte zobat večer u televize místo smažených brambůrků zeleninu a že když vás bude honit mlsná, máte si dát místo mléčné čokolády jablko, ale popravdě, je to většinou jen chabá útěcha.

Když se snažíte žít zdravěji a třeba redukovat i nějaké to kilo, chutě musí občas stranou, ale nemusejí strádat úplně. Stačí, když nahradíte určité ingredience za jiné a změníte také technologii přípravy. Přečtěte si o několika populárních lákadlech, ze kterých můžete s troškou snahy vykouzlit dobroty, po kterých vás nebude tolik hryzat svědomí.

Hranolky

Hranolky ženy

Kupte si sladké brambory – batáty, které mají skvělé výživové vlastnosti.

Nakrájejte je na hranolky, plech vyložte papírem na pečení a batátové hranolky na něj rozložte. Posolte je mořskou solí, opepřete a pokapejte olivovým olejem. Pečte je dozlatova a servírujte třeba s libovým plátkem krůtího masa a zeleninou nebo jen tak, samotné, k dopolední svačině.

 

 

 

Třešně v čokoládě

V podobnou katastrofu se po nepříliš idylické snídani může zvrhnout i rodinný výlet, na který jste se tolik těšila. Dítě fňuká, že má rozehranou báječnou počítačovou hru a že chodit pěšky je ten největší trest. Po pěti stech metrech sděluje, že už nemůže. Brzy nato spadne z úzké lávky do potoka (dnešní děti působí v terénu opravdu trochu bezradně) a je dosti mokré, zatímco manžel vyřizuje nepříjemný pracovní telefonát, kdy na něho nadřízený křičí tak, že se i dítě lekne a přestane plakat. A to je prosím víkend!

Celá rodina se z výletu tudíž vrací předčasně, atmosféru lze popsat jako nepopsatelně špatnou. Dítě je mokré a naříká, manžel je rudý a nemluví, a jak je vám – to je ostatně každému srdečně fuk. Poté vás příjemně překvapí myšlenka na večer u televize. Poběží váš oblíbený film nebo seriál, a to není všechno – ve spíži už čeká milovaná bonboniéra – třešně v čokoládě!

10 největších dietních omylů

Než začnete hubnout, měli byste si nejprve ujasnit, jakým způsobem. Existuje totiž nepřeberné množství diet, z nichž je mnoho velmi jednostranných, a proto vám mohou uškodit tím, že nebudete přijímat nějaké důležité živiny. Zároveň byste si měli ověřit, co při redukci hmotnosti opravdu funguje. Abyste neztráceli čas experimentováním, poradíme vám, co s hubnutím naopak příliš nepomůže, ale o čem si stále většina lidí myslí, že ano.

Držení půstu

Držení půstu

Půst je často propagován jako způsob, jak rychle zhubnout, zpomalit stárnutí a pročistit tělo. Žádné vědecké výzkumy však neprokázaly, že by bylo hladovění vhodnou hubnoucí metodou. Navíc půst není hladovění. Na rozdíl od hladovění, kdy se činnost žaludku postupně zastaví, se při správném půstu jen mírně zpomalí. Zatímco důsledkem půstu je, že odlehčí tělo od škodlivin a nastartuje organismus, důsledkem hladovění může být nízká hladina cukru v krvi, zažívací nebo psychické problémy.

 

 

 

Až se objevíte v plavkách…

Představa, jak mlsáte třešně v čokoládě večer u napínavého filmu, vás samozřejmě nadchne, o něco méně vás však nadchne představa číslo dvě: kterak v létě v chatové osadě vyklouznete z letních šatiček, objevíte se jen v plavkách a sousedka Čížková hlasitě zašeptá své švagrové: „Hele, sleduj! Ta má po zimě nejmíň o pět kilo víc!“ V duchu si přiznáte, že budou-li vaše večery i nadále probíhat ve společnosti třešní v čokoládě, nugátových pochoutek anebo křupavých chipsů, sousedce Čížkové se opravdu jednoho pěkného letního dne ta malá očka rozzáří zlomyslností. Nakloní se ke švagrové, začnou si špitat, budou na vás významně hledět a uslyšíte dokonce i chichotání. Přitom Čížková má přezdívku Lachtan a nikdo v chatové osadě ji nenazve jinak, když o ní mluví. Jenže ona o tom neví, a tak jí to nevadí.

Snažte se každé jídlo si užít a dokonale si ho vychutnat

Jak jíst a nepřejídat se

 

Dárek dvakrát darovaný

Nějak se přestáváte na třešně v čokoládě už tolik těšit. Co kdyby vám chatová osada říkala například Tuleň? Při takové představě člověku nechutná snad ani ta proklatě dobrá mléčná čokoláda s velkými ořechy, zhořknou ba i jahody se šlehačkou.

Odborníci doporučují následující lest – je jednoduchá, krutá a funguje – nemít doma nic, co svádí k mlsání. Nekupovat žádné čokoládové tyčinky, žádné sušenky, žádné slané brambůrky a už vůbec ne proboha do zásoby! Dostanete-li něco sladkého jako dárek, zkuste to takzvaně poslat dál, ostatně se říká, že dárek dvakrát darovaný přináší štěstí. Kdo je uvyklý na večerní mlsání, měl by jen změnit sortiment a mlsat například nakrájenou mrkev či něco podobně zdravého. Radit, abyste pojídala kousky jablka a představovala si, že je to hamburger, by bylo směšné. Raději si představujte, jaké to bude, až v létě na chalupě odhodíte šatičky, odhalíte postavičku v plavkách, chlapi vydechnou úžasem a sousedce Čížkové vypadnou z ruky nůžky na stříhání živých plotů.

Eva Michorová

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama