Večerní mlsání u televize: Jak s ním skoncovat?

Však to znáte. Z vlastní zkušenosti dobře víte, jak jsou některé dny vyčerpávající. Všední i sváteční, to je jedno. A jak příjemné je svalit se večer na gauč před televizi s něčím dobrým. Na uklidnění nervů, samozřejmě.

Za povšimnutí stojí, jak i takový den pracovního klidu dokáže člověka vysát s tvrdošíjností upíra, ačkoli jste se tolik těšila na zasloužený aktivní odpočinek s rodinou. Jenomže! Nic se nezdaří podle plánu. Existují dny, kterým náleží výstižné pojmenování (s prominutím) den Blbec. Ranní bábovka se nezdaří, neboť odmítá opustit formu. Ano, nakonec se podaří bábovku z bábovkové formy vypudit, bohužel připomíná spíše trhanec. Hospodyňky vědí, jak velký vztek v takové chvíli pocítí. Tolik zmařené práce! Manžel se smíchem poznamená: „Miláčku, proč se rozčiluješ kvůli takové pitomosti?“ Vztek mnohonásobně vzroste. Víkendový ranní moučník ke kávě není proboha žádná pitomost, ve skutečnosti symbolizuje rodinnou pospolitost. Ale vykládejte mu to! Nic by nepochopil.

Třešně v čokoládě

V podobnou katastrofu se po nepříliš idylické snídani může zvrhnout i rodinný výlet, na který jste se tolik těšila. Dítě fňuká, že má rozehranou báječnou počítačovou hru a že chodit pěšky je ten největší trest. Po pěti stech metrech sděluje, že už nemůže. Brzy nato spadne z úzké lávky do potoka (dnešní děti působí v terénu opravdu trochu bezradně) a je dosti mokré, zatímco manžel vyřizuje nepříjemný pracovní telefonát, kdy na něho nadřízený křičí tak, že se i dítě lekne a přestane plakat. A to je prosím víkend!

Celá rodina se z výletu tudíž vrací předčasně, atmosféru lze popsat jako nepopsatelně špatnou. Dítě je mokré a naříká, manžel je rudý a nemluví, a jak je vám – to je ostatně každému srdečně fuk. Poté vás příjemně překvapí myšlenka na večer u televize. Poběží váš oblíbený film nebo seriál, a to není všechno – ve spíži už čeká milovaná bonboniéra – třešně v čokoládě!

Až se objevíte v plavkách…

Představa, jak mlsáte třešně v čokoládě večer u napínavého filmu, vás samozřejmě nadchne, o něco méně vás však nadchne představa číslo dvě: kterak v létě v chatové osadě vyklouznete z letních šatiček, objevíte se jen v plavkách a sousedka Čížková hlasitě zašeptá své švagrové: „Hele, sleduj! Ta má po zimě nejmíň o pět kilo víc!“ V duchu si přiznáte, že budou-li vaše večery i nadále probíhat ve společnosti třešní v čokoládě, nugátových pochoutek anebo křupavých chipsů, sousedce Čížkové se opravdu jednoho pěkného letního dne ta malá očka rozzáří zlomyslností. Nakloní se ke švagrové, začnou si špitat, budou na vás významně hledět a uslyšíte dokonce i chichotání. Přitom Čížková má přezdívku Lachtan a nikdo v chatové osadě ji nenazve jinak, když o ní mluví. Jenže ona o tom neví, a tak jí to nevadí.

Dárek dvakrát darovaný

Nějak se přestáváte na třešně v čokoládě už tolik těšit. Co kdyby vám chatová osada říkala například Tuleň? Při takové představě člověku nechutná snad ani ta proklatě dobrá mléčná čokoláda s velkými ořechy, zhořknou ba i jahody se šlehačkou.

Odborníci doporučují následující lest – je jednoduchá, krutá a funguje – nemít doma nic, co svádí k mlsání. Nekupovat žádné čokoládové tyčinky, žádné sušenky, žádné slané brambůrky a už vůbec ne proboha do zásoby! Dostanete-li něco sladkého jako dárek, zkuste to takzvaně poslat dál, ostatně se říká, že dárek dvakrát darovaný přináší štěstí. Kdo je uvyklý na večerní mlsání, měl by jen změnit sortiment a mlsat například nakrájenou mrkev či něco podobně zdravého. Radit, abyste pojídala kousky jablka a představovala si, že je to hamburger, by bylo směšné. Raději si představujte, jaké to bude, až v létě na chalupě odhodíte šatičky, odhalíte postavičku v plavkách, chlapi vydechnou úžasem a sousedce Čížkové vypadnou z ruky nůžky na stříhání živých plotů.

Eva Michorová

Sdílejte článek
Štítky čokoláda televize třešně

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.