Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Víme, jak o Vánocích mlsat a rozhodně nepřibrat

Oblíbené zimní svátky jsou tady s plnou parádou a to znamená, že se zase budou stoly prohýbat pod hromadou všech těch vánočních dobrot.
Vydáno: 25.12.2016
Jak o Vánocích mlsat a rozhodně nepřibrat: Víme!
Autor: thinkstock.com Jak o Vánocích mlsat a rozhodně nepřibrat: Víme!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud se nemůžete dočkat smažených kapřích řízků, bramborového salátu, cukroví, domácí vánočky, štoly a vaječného likéru a přitom toužíte po tom, abyste si zachovali výstavní křivky, tak rozhodně čtěte.

„Konečně ve svých třiatřiceti si umím Vánoce užít, a to i v rámci všelijakých laskomin a dobrot. Zamlada jsem to přeháněla a nejedla vůbec nic, protože jsem si chtěla zachovat svoji vymodlenou váhu. Letos ale dokáži hřešit tak, aby to můj šatník nepocítil,“ svěřuje se Jana (33).

Pokud toužíte po tom stejném, tak neváhejte a přetavte do reality vánočních dní naše tipy. My v redakci podle nich jedeme už kolikátou sváteční sezónu a nemůžeme jinak, než vám tyto rady rozhodně doporučit.

Základem je pravidelně jíst

To, že jsou svátky, neznamená, že do sebe můžete naházet chlebíčky, vosí hnízda, věnečky a pak to všechno spláchnout panákem vaječného likéru. Tohle všechno jsou dobroty, určitě se nejedná o regulérní jídlo. Na snídani si připravte vajíčka, namažte celozrnný rohlík s tvarohovou pomazánkou, doplňte kvalitní kuřecí šunkou a paprikou či okurkou nakrájenou na plátky. Je totiž rozdíl ujídat chlebíčky jenom proto, že na ně máte chuť, nebo z toho důvodu, že se váš žaludek zmítá hlady a tak do sebe naházíte několik kousků bez mrknutí oka.. Proto jednoduše snídejte, obědvejte, večeřte a do toho vkládejte menší, leč nutné svačinky.

Pohlídejte si také vaše nejmenší, ať jedí s rozumem a netláskají jedno za druhým. Ušetříte si pak bezesné noci, které prosedíte u jejich postýlky.

Kalorie? Tímto způsobem jich zkonzumujete mnohem méně. Naše čtenářky radí!

„Bramborový salát dokonale zjemním bílým jogurtem, přidám víc zeleniny a naopak omezím nadbytečnou uzeninu. Kapra obaluji v kukuřičných lupínkách a o zlatavou kůrčičku se vždycky skvěle postará trouba. Moje maminka třeba kapra zásadně připravuje v alobalu. “ Lada

„Pokud vám kapr nevoní a držíte linii, tak zkuste pstruha. Vždy ho upeču na bylinkovém másle, dochutím a nakonec přidám trochu mandlových lupínků. Proč smažit kapra, když to jde i jinak.“ Marta

„O Vánocích miluju horké kakao, které si připravuji zásadně z toho holandského, nebo na vaření. Chutná mnohem víc po čokoládě a navíc je bez cukru.“ Sandra

„Karamelový koňak už dávno nedělám, raději si koupím vanilkový lusk a připravím z něj ten vanilkový. Není tak sladký a navíc chutná exoticky a přitom vánočně.“ Johana

Je vám po smaženém jídle těžko a tak s průhlednou výmluvou jako bonus vsázíte na pivo? Raději rozkousejte anýz, který příjemně osvěží dech.

Co dál přijde vhod?

  • S přemírou cukroví to kdovíjak nepřehánějte. Klasické krémově nahraďte tím „suchým“ bez čokoládové náplně na bázi másla. K pohádkám si raději otevřete balíček sušených křížal, nebo meruněk.
  • Omezte pití doslazovaných džusů, limonád, tvrdého alkoholu a jiných sladkých likérů. Pozor ale i na pivo.
  • Hýbejte se, procházejte se, jděte bruslit, běžkovat či lyžovat. Spalovat energie ale můžete i sexem.
  • Doplňte ve vašem jídelníčku bílkoviny a vlákninu. Nejenomže nám prospívají, ale navíc nás i zasytí.
  • Vychutnejte si šálek zeleného, bílého nebo domácího skořicového čaje. Nastartujte váš metabolizmus, aby bylo zajištěno efektivní spalování tuků.
  • Nenechejte se vytočit nikým a ničím. A že se to o svátcích stává víc než dost. Prostě buďte nad věcí, ať pak nesníte celý tácek jednohubek na posezení.
  • Omezte smažená jídla a vždy přebytečný tuk neváhejte vysát ubrouskem.
  • Varianta zdravých chlebíčku existuje. Vystačíte si s fitness bagetou, domácí pomazánkou, vajíčkem, šunkou a hromadou zeleniny

 

-lz -

Článek je zařazen v: cvičení, Vánoce, cukroví, dieta, hubnutí, Vánoce 2016
Reklama