zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Zelená káva jako prostředek na hubnutí: Opravdu to funguje?

Pražená a nepražená, tedy zelená káva
Autor: iStock Pražená a nepražená, tedy zelená káva
anna kopečková , Vydáno: 14.12.2017
Všeobecně známým pomocníkem na cestě za štíhlejší postavou je zelený čaj. V současné době ale jeho prvenství ohrožuje zelená káva, která se stala vyhledávaným podpůrným prostředkem při zbavování se nadbytečných kil i zlepšování zdravotního stavu.

reklama

Zelená káva je ve své podstatě nepražená káva. Poté, co se zelené zrnko po určité době sušení vyloupne z plodu kávovníku, je na světě. Pražením se zelené zrno změní na to, co známe a milujeme – na klasickou voňavou kávu. Působením vysokých teplot při pražení se ale z kávových zrn ztrácí cenné látky, které nás na její zelené variantě zajímají především.

Blahodárné polyfenoly

Prostředky na podporu hubnutí, vyráběné ze zrn zelené kávy, se pyšní obsahem polyfenolů, a to především antioxidační kyseliny chlorogenové a kyseliny kávové, které společně s kofeinem (toho je v zelené kávě víc, než v té pražené) pomáhají zachovávat stabilní hladinu cukru v krvi.

Stabilní hladina cukru v krvi přispívá k prevenci diabetu II. typu, ale také snižuje riziko obezity a kardiovaskulárních onemocnění.

Kdybyste uvažovali o popíjení zelené kávy ve formě nápoje, určitě si do ní nelijte mléko ani nesypte cukr. Tyto látky v podstatě zneutralizují její případné benefity.

Pozor na kofein

Nejdostupnější je zelená káva zpracovaná do podoby doplňků stravy. V tabletách se kromě antioxidantů objevuje také dávka kofeinu, takže byste je rozhodně neměli zapíjet silným espressem! Doplňky stravy s výtažky ze zelené kávy se z tohoto důvodu nedoporučují těhotným a kojícím ženám, dětem a těm, kterým by stimulační efekt kofeinu mohl uškodit.

Nekouzlí, ale pomáhá

Od zelené kávy nečekejte zázraky, protože zázračná není. Tak, jako žádná potravina na světě, vám ani zelená káva nepomůže zbavit se přebytečného tuku jako mávnutím kouzelného proutku. Ke štíhlejšímu a zdravějšímu tělu žádné zkratky nevedou. Jedině za předpokladu, že máte vyvážený, lehce deficitní jídelníček, hodně se hýbete a dost odpočíváte, vám může zelená káva v hubnutí pomoci.

Když si za účasti svého selského rozumu budete číst o těch nejúžasnějších kladech zelené kávy (hubnutí, snížení krevního tlaku, anti-aging efekt díky antioxidantům, víc energie, lepší soustředění, lepší nálada), tak zjistíte, že se v zásadě rovnají pozitivům zdravého jídelníčku a cvičení.

Pokud vás láká vyzkoušet si efekt této superpotraviny na vlastní kůži, směle do toho. Dejte si však pozor na to, aby tablety s extraktem ze zelené kávy pocházely z ověřeného zdroje a k jejich účinkům přistupujte realisticky.

Zdroj: Fithall.cz

fithall banner new1 Foto:

Mohlo by vás taky zajímat:

Zajímavosti ze světa kávy: Jak poznáme, že je jí už příliš?

Po šálku espresa někdo hned usne, zatímco druhý je několik hodin čiperný. Proč tomu tak je? Je to proto, že citlivost na kofein je velmi individuální a každý reaguje jinak. Když však vypijeme příliš mnoho kávy, organismus to zjistí a vysílá signály, jimž je dobré věnovat pozornost.

Pití kávy = snížená produktivita práce

Tělo si řekne, kdy má dost kávy počítač

Není nic lepšího než šálek kávy, abychom během několika okamžiků odstranili únavu. Ale tento účinek rychle mizí a nastává útlum. Podle studie z roku 2012, publikované na stránkách časopisu Neuropsychopharmacology, může popíjení kávy na pracovišti snižovat produktivitu práce. Mnozí lidé spoléhají na svůj příděl kofeinu, aby byli celý den bdělí, ale ve skutečnosti jde o takzvanou falešnou energii. Pouze jídlo může dodat organismu palivo, které potřebuje, upozorňuje lékařka a nutriční poradkyně Jenna Braddocková.

10 důvodů, proč pít zelený čaj

Zelený čaj je jedním z nejzdravějších nápojů, na kterých byste si vůbec mohli kdy pochutnat. Nezáleží na tom, zda tento čaj pijete jako každodenní dávku energie, jako uklidnění vašeho hektického dne nebo prostě proto, že skvěle chutná - zelený čaj má za všech okolností skvělý vliv na vaše zdraví. Podívejme se tedy na 10 důvodů, proč si dát každý den právě šálek zeleného čaje.

Dodává vám energii

10 důvodů, proč pít zelený čaj 1

Hlavní účinnou složkou v zeleném čaji je kofein. Neobsahuje ale tolik kofeinu jako například káva, přesto má dostatek na to, aby vás během dne udržil čilé bez těch těkavých reakcí, které jsou obvykle spojovány s nadměrným množstvím kofeinu.
Pití pár šálků zeleného čaje denně vás tedy určitě vyzbrojí energií na celý den.

TOP 10 čajů, které by vám doma neměly chybět

Zelený čaj

top čaje - zelený

Rozhodně není překvapením, že začínáme náš seznam právě jím, protože je nejspíše nejzdravějším na světě. I když samozřejmě co člověk, to názor.

 

Zelený čaj obsahuje mnoho živin, jakými jsou např. antioxidanty, které chrání naše buňky před poškozením. Nejsilnějším z nich je Epigallocatechin Gallate. Jeho účinky jsou spojovány s léčbou některých nemocí. V zeleném čaji je také aminokyselina L-theanin, která je známá zlepšováním funkcí mozku. Nechybí ani kofein, jenž stimuluje naši fyzickou výkonnost a udržuje nás bdělé. Další výhodou je obsah katechinů, které dokážou snížit riziko infekcí a bakterií a současně dokážou tlumit aktivitu virů.


reklama

Související témata: dieta , hubnutí , zelený čaj , polyfenoly , zelená káva , zdravá káva

reklama

Přečtěte si také

reklama