Seriály a filmy

4. dubna 2018 06:00

Divočina a Reese Witherspoon... obě velmi působivé

Divočina je jedním z těch filmů, ke kterým si sednete a na dvě hodiny zapomenete na všechno kolem sebe. Nejlepší je na něm ale výkon Reese Witherspoon, který převyšuje mnohé. Dokonce i to nekonečné převýšení, které musela v průběhu cesty divočinou překonat ona. Dívejte se v pátek ve 21.20 na Primě.

Tímhle snímkem potěšíte především své vnitřní já a to nehledě na to, jste-li žena, či muž. Souznění s hlavní hrdinkou je totiž takové, až člověka popadne chuť hodit si batoh na záda a vypravit se na osamocenou túru za účelem vyčištění si hlavy.

Co čekat?

  • Intenzivní zážitek z jedné úctyhodné cesty za hledáním sebe sama; působivý přerod absolutní zálesácké novicky, která neuzvedne ani vlastní krosnu, v královnu nejobtížnější, 1770 kilometrů dlouhé vysokohorské trasy Pacifix Crest Trail,
  • příjemný spirituální trip nádhernou krajinou,
  • cestovatelské drama, které si vás navzdory své komornosti totálně omotá kolem prstu,
  • ... a tak bychom mohli pokračovat.

Pokud však chcete něco trochu konkrétnějšího

Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně a má všeho kolem plné zuby. Cheryl (Reese Witherspoon) se tak cítí už delší dobu. Po smrti matky, která ji velmi zasáhla, a krachu manželství má pocit, že přišla úplně o všechno. Do života jí vstoupí drogy a známosti na jednu noc. Když už to vypadá, že se ocitla na kraji propasti a nemá co ztratit, udělá Sheryl v náhle probuzeném pudu sebezáchovy nejimpulzivnější rozhodnutí svého života.

S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem se rozhodne zdolat nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší vysokohorskou trasu v celé Americe. Cítí, že když dokáže obstát v této zkoušce, nalezne na jejím konci svou ztracenou životní rovnováhu. Netuší ovšem, kolik sil ji to bude stát. Část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši či medvědy, překoná zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, beznaděj, vyčerpání a osamělost, aby na konci své pouti znovu objevila vlastní sílu, radost, odvahu i krásu.

Hrají: R. Witherspoon, L. Dern, T. Sadoski a další. Režie J. M. Vallée

(Drama, dobrodružný – USA, 2014)

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.