Herec ze seriálu Doktoři se snažil pochopit nejen pracovní život lékařů, ale i ten osobní. Na co přišel?

Jedna z hlavních postav seriálu Doktoři je Devon, mladý muž, který přichází do nemocnice po studiu medicíny, aby poznal podstatu lékařství. Ta je pro něj zpočátku dost děsivá i ve chvíli, kdy potká svého nadřízeného Conrada Hawkinse, jenž má poněkud odlišný přístup k pacientům než zbytek nemocnice. Seriál doktoři můžete sledovat každou sobotu a neděli ve 22.55 na Prima LOVE.

Seriál z nemocničního prostředí Doktoři, v anglickém znění The Resident, vypráví příběh o absolventovi medicíny Devonovi, jenž nastupuje jako rezident do nemocnice. Jeho školitelem je doktor Conrad Hawkins, který je sice drsný, ale zato geniální...

Skrze charakter mladého lékaře diváci poznávají chod nemocnice i svět farmaceutického byznysu, který se nejen Devonovi, ale hlavně jeho geniálnímu kolegovi Conradovi zcela příčí.

Téma boje proti farmaceutickým společnostem zaujal i herečkou Emily VanCamp, jenž v Doktorech hraje sestřičku.

SERIÁL DOKTOŘI MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Příprava na roli v seriálu Doktoři

Pohled na svět medicíny a nemocnici diváci vidí z pohledu nezkušeného Devona, jenž jako nováček nabízí zcela svěží a jasný pohled na něco, jako je medicína. Devon je empatickým rezidentem snažící se být tím nejlepším lékařem. Jeden z jeho cílů je i mentálně se propojit s pacientem, na kterého ostatní kolegové v rámci své profese nemají tolik času.

Herec s indickými kořeny, který Devona představuje, Manish Dayal, nenechal přípravu tak zajímavé role na náhodě a dokonale se připravil. Štěstím je rozhodně i fakt, že jeho sestra je lékařka, takže Manish měl plnou podporu ve svém vlastním hereckému výzkumu.

"Četl jsem několik knih o medicíně a životě mediků. Kromě toho jsem mluvil s několika rezidenty, kteří právě prožívají to, co seriálový Devon. Moje sestra je doktorka, takže jsem měl šanci mluvit s několika odborníky o jejich práci. Porozumněl jsem jejich chování v nemocnici a jejich chování v osobním životě. Není to totiž tak, že byste za prací mohli doma zabouchnout dveře a žít poklidný život. Jedna část ovlivňuje tu druhou a naopak," vysvětluje představitel mladého lékaře.

Sám dodává, že v jeho postavě je o něco méně dynamiky než u jiných seriálových kolegů, jelikož je Devon začátečník a snaží se všemu prozumět.

POZNEJTE NOVÉHO DOKTORA, KTERÉHO ZNÁTE Z GILMOROVÝCH DĚVČAT

Sledujte seriál Doktoři ve 22.55 na Prima LOVE každou sobotu a neděli.

Sdílejte článek
Štítky doktoři

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 9. 6. 2023

Berani, vaše nedávné váhání vás možná náhle dostalo do úzkých. Můžete mít pocit, že jste se dostali do slepé uličky a vaše možnosti jsou omezené. Už se nemůžete pevně rozhodnout. Místo toho, abyste se teď snažili udělat nějaký krok, možná budete muset počkat, až se prach usadí a vy budete opět vidět jasně. Nechte situaci uvolnit, než do ní přidáte další třecí plochy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.