Prima maminka

10. června 2017 10:00

Anna Kopečková

Citron v koupelně: 5 potíží, s kterými si snadno poradí

Citron je vynikající pomocník, nejen pokud jde o krásu nebo zdraví. Spolehlivě a ekologicky vám pomůže i při úklidu domácnosti včetně koupelny.

Každý, kdo se jen trochu zajímá o ekologii, jistě tuší, že chemické prostředky, využívané při úklidu domácnosti, zatěžují přírodu poněkud více, než je zdrávo. Proto už dávno neplatí, že dobrá hospodyňka má doma plnou komoru drahých úklidových prostředků. Dobrá hospodyňka, která myslí i na to, v jaké přírodě budou žít její děti a vnuci, dokáže využít i přírodních úklidových vychytávek. A citrony jsou pro tento účel ideální.

S čím si citron dokáže poradit v koupelně?

1. Zaschlé kapky tvrdé vody

Vezměte citron, rozpulte ho a půlkou citronu důkladně potřete vodovodní baterii, kde se nejčastěji usazují kapky zaschlé vody. Ta bývá v našich domácnostech většinou velmi tvrdá, tedy obsahuje velké množství minerálů, především vápníku. Šťávu nechte působit, nejlépe přes noc a ráno vše setřete vlhkým hadříkem.

Zaschlé kapky vody se nelíbí žádné hospodyňce...

... vezměte čerstvě rozkrojenou půlku citronu...

... a u vidíte, že se bude baterie zase lesknout jako zrcadlo!

2. Mýdlové skvrny

Vymačkejte šťávu z několika citronů a naplňte jí lahev s rozprašovačem. Postříkejte zástěnu sprchového koutu a kyselina citronová se postará, aby bylo sklo zase krásně čisté a průhledné.

Skvrna vedle skvrny, komu by se to líbilo...

... postříkejte zástěnu citronovou šťávou...

... a zástěna je zase dokonale čistá!

3. Spáry mezi dlaždičkami

Udržet v koupelně dokonale bílé spáry mezi dlaždičkami není jednoduché. Ale stačí tmavá místa potřít kaší připravenou smícháním citronové šťávy a jedlé sody, nechat půl hodiny působit, pak vydrbat spáru kartáčkem a nakonec zbytky špíny setřít.

4. Skvrny na oblečení

Flekaté tričko a zrovna to nejoblíbenější! Situace, kterou zná snad každý… Vyzkoušejte šťávu z citronu smíchanou se stejným množstvím vody a fleky v ní asi na půl hodiny namočte. Pak látku lehce vydrbejte a uvidíte, že triko bude ještě chvíli dobře sloužit!

5. Rozjasnění bílého prádla

Citronovou šťávu můžete využít i při praní bílého prádla. Asi 1 dcl čerstvé šťávy přilejte do posledního pracího cyklu a uvidíte, že bílá bude zase opravdu bílá.

Spoustu dalších rad, nápadů a inspirace najdete na novém webu primanapady.cz.

-red-/foto sim.sedl.

Mohlo by vás taky zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.