Co o vás prozradí váš rukopis? Víc, než byste možná chtěli!

Zkoumáním písma můžete odhalit mnoho z psychiky člověka. A nemusíte být přímo grafolog, základní povahové rysy odhalíte i s naší pomocí.

Je škoda, že tak málo lidí dnes píše rukou. Rukopis totiž o někom prozradí víc, než by možná chtěl. Je z něj poznat, zda je někdo optimista, přísně racionální nebo emotivní člověk. Pokud potřebujete nějakého člověka odhadnout, podívejte se, jak píše. Tyto základní charakteristiky vám pomohou:

Malé písmo

Pokud si myslíte, že co je malé, to je hezké, vězte, že to platí i v tomto případě. Lidé, kteří píší malým písmem, většinou namáhají svoji šedou kůru mozkovou víc než zbytek populace. Takoví lidé se stávají výzkumníky, vědci, právníky a technickými inženýry, protože jsou realističtí, střízliví a věcní. Menší písmo také znamená, že jde o vnitřně bohatou, zajímavou osobnost, která je skromná a pokorná.

Velké písmo

Ti, kteří používají velká písmena, jsou přirozeně kreativní a zřídka se nudí. Velké písmo také ukazuje, že mají otevřenou mysl a široký pohled na svět. Osoba píšící velkým písmem touží po popularitě a má velké touhy i ambice. Takový člověk je obyčejně velkorysý a společenský, ale nemá mnoho smyslu pro detail.

Tlak

Čím větší tlak používáte při vedení propisky, tužky nebo pera po papíře, tím silněji vyjadřujete své emoce. A naopak. Nestejnoměrný tlak je pak známkou nesoustavnosti konání. Takový člověk se neumí soustředit, o vše ztrácí brzy zájem a stále vyhledává něco nového.

Úhly a řádkování

Pokud máte široké mezery mezi jednotlivými řádky, jste svobodného ducha a máte uvolněný postoj k životu. Úzký rozestup řádek pak ukazuje na člověka, který nemá mnoho citu. Jeho podvědomí mu sice říká, že potřebuje přátele, ale těžko je hledá, proto může zůstat sám, uzavřený do sebe, přestože jinak je poměrně štědrý.

Na druhou stranu, když se podíváte na dopisy, které jste napsali, a zjistíte, že množství textu na stránce je nevyvážené, že nahoře jsou přeplněné a dole písmena jaksi chybí, ukazuje to na nevyvážený hodnotový systém.

Teď se podívejte na velké smyčky u psacích písmen y, g a l. Čím ladnější a zaoblenější jsou, tím více ukazují na uměleckou duši pisatele. Pokud jsou smyčky naopak úzké, odráží to omezenou představivost a přímé myšlení.

Další znaky

To, jak děláte křížek u tiskacího písmene t, toho hodně napoví o vašem sebevědomí. Krátká čárka označuje spíše klidné povahy, zatímco dlouhá čárka naznačuje odhodlanou osobnost. Pokud křížek děláte spíš uprostřed, jste osoba opatrná a pohodlná. Pokud je ovšem křížek v horní části t, znamená to, že jste věčný optimista, který se vždy dívá na věci z té lepší stránky.

A pokud jste si mysleli, že tečky nad i nic neukazují, pak jste na omylu. Zde se totiž naplno projevuje vaše ego. Tečka vysoko ukazuje na precizní a náročnou povahu. Tečka spíše na levé straně značí, že prokrastinace je vaší častou společnicí, zatímco tečka spíše napravo ukazuje na zmatenou osobnost. Místo tečky kroužek pak dělají lidé, kteří jaksi nedospěli. V dospělém těle stále zůstává dětská duše.

A představte si, že někdo v psaném textu dokonce dělá lomítka. Tento znak ukazuje na velmi sebekritickou povahu.

Podpisy

A na závěr každého dopisu přichází podpis. Pokud je čitelný, dává autor ostatním vědět, že je silný a sebevědomý. Ti, kteří se podepisují nečitelně, mají tendenci být opatrní ve svých myšlenkách i pocitech.

autor: Lenka K.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 28. 5. 2024

Berani, možná budete vyzváni, abyste uspořádali setkání u sebe doma. Zpočátku byste mohli propadnout panice, protože si myslíte, že váš dům není dostatečně čistý. Nebojte se. Pravděpodobně je bezvadný. Jste jediní, kdo si všimne nějakého prachu, takže se tím netrapte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.