Celebrity

19. ledna 2017 06:00

Martina Čerňanská

Mádl a Kotek: Davinci je erupce šokujících informací podaných třeskutě zábavnou formou

Víte, co mají společného Leonardo da Vinci, Vojtěch Kotek a Jiří Mádl? Nejen, že všichni tři muži patří mezi všestranně nadané jedince, nyní se diváci s oblíbeným hereckým duem budou vídat v novém pořadu, jehož název se inspiroval právě jménem proslulého vědce a experimentátora Leonarda da Vinciho.

První díl naučně zábavného pořadu davinci uvidíte již tento čtvrtek 19. ledna ve 21.35 na Primě.

A než to všechno dnes vyčer vypukne, přečtěte si dvojrozhovor s oběma moderátory této nové show:

 • V pořadu davinci se lidé hodně dozvědí a občas se budou pěkně divit. Je něco, co sis jako dítě myslel, a ono to bylo jinak?

Jiří Mádl: Já si vždycky myslel, že když mi nějaká holka neopětovala lásku, že toho bude krutě litovat. Teď už jen potřebuju zjistit, jestli tomu tak u všech je.

Vojtěch Kotek: No, prakticky všechno! :) Především jsem si ale myslel, že Vinnetou a Old Shatterhand jsou opravdoví, reálně zažívaj všechna dobrodružství a kolem nich pobíhají lidi se stejnýma kamerama, jakou měl tehdy táta, a filmují je. Jediný, co mi nesedělo, že si jich nikdo z těch indiánů nevšímá a nemá tendence je taky skalpovat.

 • Co Ti dávalo ve škole nejvíc zabrat?

JM: Rozhodně nejvíc matematika. Dodneška mám sny, že mám všechny předměty uzavřený, jen matiku ne, a oni strašej, že mě nepustí k maturitě. Jinak asi nic, já byl docela šprt.

VK: Rozhodně matika. Nějak jsem si za všemi těmi čísly nikdy nedovedl představit něco hmatatelného, a to mě demotivovalo. Na druhou stranu je pravda, že u fyziky a chemie jsem si to sice někdy představit dovedl, ale můj problém to vlastně moc nevyřešilo.

 • Který obor kromě filmu Tě nejvíc zajímá?

JM: Parazitologie. Je to podle mě obor, který nás může zachránit, protože princip „začít vnímat nepřítele jako přítele“ bude jednou nevyhnutelnej.

VK: Určitě historie a pak asi biologie. Příroda, říše zvířat a rostlin a to, jak dokonale a propojeně to celé umí fungovat. Občas tomu systému sice člověk hodí klacek pod nohy, ale na přírodu stejně ve výsledku nemá. Ale musím říct, že takové ty úvahy o vesmíru, nekonečnu a červích dírách ve mně už od malička vyvolávají úzkost a depresi z vlastní smrtelnosti.

 • Jirko, jak se těšíš na další spolupráci s Vojtou?

Těším se moc, nepracovali jsme spolu asi 5 let, tak budem nabitý. A nebo taky ne.

 • Vojto, jak se těšíš na další spolupráci s Jirkou?

S Jirkou je to jako jízda na kole. Odmala to umíte, víte, že můžete vždycky nasednout a jet a ono to půjde. Akorát čím je člověk starší, je obtížnější ho na to kolo dostat. Ale když už na něm sedí, tak to frčí! :)

 • Jak vzpomínáš na vaši první spolupráci, když jste točili Snowboarďáky?

JM: Jo jo, pamatuju si toho dost. Bylo to moje filmový „poprvé“, všechno si pamatuju. Z těch dalších filmů už toho hodně zapomínám.

VK: Slovo „spolupráce“ mi přijde možná trochu přehnané. Myslím, že to naše blbnutí nemělo tehdy s prací moc společného, a možná proto to zafungovalo. Každopádně se na to popravdě už moc nepamatuju, je to přeci jen už 12 let. :)

 • Jirko, jak se od té doby podle Tebe Vojta změnil? A jak ty?

Vojta vypadá jako dospělej chlap, a dokonce tak občas i mluví. Já se nezměnil

 • Vojto, jak se od té doby podle Tebe Jirka změnil? A jak Ty?

Myslím, že jsme se moc nezměnili. Snad někam trochu posunuli nebo jsme se vyvinuli. Ukázalo se, že nás oba baví a zajímá víc oborů a že máme určitou drzost, ale hlavně vůli, svých cílů dosahovat. Povahově jsme oba pořád stejní. Jeden takový, druhý makový, ale nezávisle na sobě se podle mě přistihujeme při tom, že cosi v nás je skoro identické.

 • Kdybys měl Vojtu popsat třemi slovy, jaká by to byla?

JM: Kafe, kamera a cigáro.

 • Kdybys měl Jirku popsat třemi slovy, jaká by to byla?

VK: Malý velký hokejista.

 • Čím se nyní zabýváš mimo natáčení davinci?

JM: Připravuju svůj další film, ke kterému jsem napsal scénář. Byl jsem kvůli tomu teď i ve Státech, ale to je ještě běh na dlouhou trať. Nejbližší projekt mě čeká teď 18. února, kdy jsem patronem Dne dětské onkologie, která se koná na náměstí Václava Havla čili na dřívější piazzetě Národního divadla. Doufám, že se tam s vámi se všemi uvidím.

VK: Točím další řadu seriálu Mordparta, pracuju na dalších projektech a reklamách a připravuju další ročník filmového festivalu Mental Power, který proběhne v květnu. Doposud jsem to jen moderoval, ale letos jsem do toho začal krafat i organizačně.

 • Čím bys nalákal lidi k obrazovce na pořad davinci?

JM: Chcete vidět pořad, kde se nevaří ani nevraždí? Přepněte na nás!

VK: Představte si erupci šokujících informací a faktů, které vám na zlatém podnose přináší vaši dva oblíbení, elegantní a prudce chytří moderátoři, a to formou třeskutě zábavnou! Co chcete víc? Ne, fakt? Co od nás asi tak můžete čekat?

Nezapomeňte se dívat již dnes ve 21:35 na Primu na první díl nové show davinci!

připravila: Nikol Klevcovová a Martina Hrušková


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 4. 2024

Berani, vyhlídky na dnešní den jsou vynikající. Současné uspořádání planet a poněkud tísnivá atmosféra posledních dnů vás inspirují ke změně prostředí a návštěvě nových míst. Proč si nenaplánovat malý výlet? Všechna znamení naznačují, že právě teď je pro takové dobrodružství ta nejlepší doba. Pokud budete otálet, budete se cítit opět zaseknutí ve staré rutině.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.