Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
zpět

Horoskop pro Vás každý týden

Stačí vybrat znamení a zadat Váš email. Jednou týdně vám zašleme horoskop pro vaše znamení.

reklama

Příběh Dany: Manžela zabila láska k fotbalu

S Markem jsme se potkali jako náctiletí a z mé strany to byla láska na první pohled a také láska osudová. Marek byl fotbalista tělem i duší a mně se líbilo, že sportuje, že má krásné tělo. Bohužel fotbal miloval až moc...
Vydáno: 04.06.2018
Foto na žádost pouze ilustrační
Autor: istock.com Foto na žádost pouze ilustrační

Dramatický začátek vztahu

Nedlouho potom, co jsme spolu začali chodit, se stala strašná věc. Marka srazil na chodníku cestou z práce opilý řidič. Marek byl v kritickém stavu a několik měsíců v bezvědomí. Chodila jsem za ním do nemocnice a modlila jsem se, aby přežil, aby se mi vzbudil… Den ode dne byl hubenější a zarostlejší, ale jednoho dne otevřel oči a stal se zázrak! Tím větší, že mimo jizev na hlavě mu po čase nezůstaly žádné viditelné následky.

Šťastná rodina

Co se ale změnilo, byl jeho přístup k životu. Říkal, že se znovu narodil a začal žít, jako by byl každý den ten poslední. Lékaři mu zakázali hrát fotbal, ale Marek na to nedbal, dokonce hrál i hlavou. Po tréninku chodil do hospody a v podnapilém stavu se vracel domů. To už jsme byli manželé a měli jsme syna a po třech letech se nám narodil druhý. Manžel chodil do práce, v týdnu na tréninky a o víkendu na zápasy. Buď hrál sám, nebo fandil nebo se na fotbal díval v televizi. Já jsem se starala o děti, dům a zahradu.

Unavená, tloustnoucí manželka

Zatímco Marek byl štíhlý muž v nejlepších letech, ze mě se stávala mrzutá, unavená a tloustnoucí manželka. Jak kluci rostli, začali samozřejmě také hrát fotbal a ke všem povinnostem přibylo vození na tréninky a zápasy. A po fotbale byli všichni tři hladoví a unavení. A nejvíc unavená jsem byla já. Marek mi nepomáhal a synové po jeho vzoru také ne. Začali jsme se hádat a Marek utíkal z domu, jak jen to bylo možné. A čím dál častěji se vracel opilý. Byla jsem zoufalá, ale stále jsem Marka milovala a věřila, že jednou bude líp. On se ale chtěl rozvést.

Těžké časy

Marek se odstěhoval ke své matce a já jsem s rozvodem nakonec byla nucena souhlasit. Nemohla jsem ze své výplaty utáhnout dům, auto a obě děti. Po rozvodu si vzal k sobě mladšího syna, což mi bylo strašně líto. Ale kluci už byli velcí, tak bylo rozhodnutí víceméně na nich. Byly to těžké časy, protože jsem neměla peníze a zůstala na všechno sama. Jeden syn u mě bydlel a druhý se objevoval, kdykoli se mu zachtělo nebo měl chuť na něco vařeného od mámy. Z vedlejší vesnice přijel na kole nebo přiběhl v rámci tréninku.

To nejhorší nakonec

Marek zemřel před 2 lety, měl nádor na mozku. Zřejmě následek úrazu v kombinaci s jeho životním stylem. Mladší syn s ním byl až do samého konce. Bylo to těžké i pro mě, nikdy jsem ho nepřestala milovat a doufala jsem, že k sobě jednou zase najdeme cestu.

Každý den vidím naše syny, jako by v nich Marek žil dál.

Dana (42)

 

 

Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek

Příběh Karin (32): Mám bohatou kamarádku a je to problém!

Článek je zařazen v: rakovina, fotbal, rozvod, životní příběh, příběh čtenářky, příběhy