Diety a hubnutí

25. července 2017 14:00

Anna Kopečková

TOP 6 půlnočních svačinek, po kterých nepřiberete

Známe to všichni - celý den držíme chutě na uzdě, snažíme se jíst zdravě, vyváženě a pestře, a pokud chceme hubnout, nebo aspoň nepřibírat, tak i dietně. Ale pak to přijde - večer a noc. Televize, filmy, seriály, pohoda…a chuť na nějakou svačinku!

U večerních, nočních a televizních svačinek je důležité, aby křupaly, aby měly výraznou chuť a aby se daly „zobat“ déle.

Nenechte si nočními nájezdy na lednici zhatit svoje celodenní snažení a dopřejte si s klidem v duši některou z následujících dobrot:

Svačinka č.1: Kyselé okurky

Mají nejen výraznou chuť, která uspokojí vaše neposedné noční chuťové touhy, ale také naprosto zanedbatelné minimum kalorií, a to i v případě, kdy sníte celou sklenici! Okurky seženete buď slazené umělým sladidlem (v nich je energetická hodnota opravdu mizivá) nebo ty s cukrem (tam je kalorií samozřejmě víc).

Svačinka č.2: Pikantní zelenina

Nakrájejte si na opravdu tenká kolečka kedlubnu, salátovou okurku a bílou ředkev. Kolečka rozložte na velký talíř nebo tác a posypte je kořením podle vlastní chuti. Důležité je, aby byla kolečka tenká a vy jste mohli tím pádem zobat u napínavého filmu déle, a aby jejich chuť byla natolik zajímavá, aby zahnala touhu po dalším jídle.

Svačinka č.3: Cherry rajčátka

Lehce štiplavá, jemně nasládlá - a můžete jich sníst celou čtvrtkilovou krabičku. Ve 250 gramech se ukrývá pouze 54 kcal, takže vaši linii rozhodně neohrozí, a to ani když si je dáte o půlnoci.

Svačinka č.4: Šunka

Dopřejte si bez výčitek 100 gramů vysokoprocentní šunky (tzn. s 95 - 98% obsahem masa). Společně s ní do sebe dostanete asi 20 gramů bílkovin a jen 100 kalorií. Šunky tohoto typu neobsahují žádný tuk ani cukr, takže hubnutí opravdu nejsou na překážku. Pozor si dejte jen na obsah soli - její nadměrný příjem vede k zadržování tekutin v těle, takže pokud jíte dietní, ale slané potraviny, může váha další den ukázat o něco vyšší hodnotu - ta je ale daná vodou, ne tukem, takže můžete být v klidu!

Svačinka č.5: Syrečky

Zde platí to stejné, co u šunky. Nulový podíl tuků a cukru, zato spousta bílkovin z nich dělá super dietní potravinu, která se skvěle hodí pro naplňování nočních gurmánských tužeb. Opět pozor na sůl - té je v syrečkách opravdu spousta!

Svačinka č.6: Kasein

Kasein je mléčná bílkovina, jež se dlouho tráví a vstřebává, takže dokáže zásobovat vaše svaly živinami po celou noc. Pokud si nechcete kupovat čistý micelární kasein v podobě doplňku stravy (ten je tělem velice dobře využitelný), dejte si odtučněný tvaroh, skyr, 0% řecký jogurt nebo cottage light (kasein z těchto zdrojů tělo ale zase tak dobře zpracovat neumí). Odtučněné verze zde nevadí, na rozdíl od obyčejných jogurtů, protože se do produktů nic dalšího nepřidává. Pouze je s tukem odebrána chuť a kalorie - a o ty jde při hubnutí především.

Zdroj: Fithall.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.