Kdo je kdo v sitcomu Drahá tchyně

Nový česko-slovenský sitcom Drahá tchyně o trablích jedné rodiny vám připomene nejednu situaci, jakou znáte z domova. Pojďte se s touhle "vypečenou" rodinkou seznámit osobně!

Manžel Josef (42 let)

Dobrák, co je tak trochu „pod pantoflem“. Jinak též bývalý fotbalista pražské Bohemky, dnes už však jen věrný fotbalový fanoušek a příležitostný rozhodčí. Převážně sedí doma, na všechno nadává a popíjí pivo.

Neustále se snaží získat fotbalové angažmá alespoň v 3. rakouské lize, ale ani to mu nevychází. Ve svém pražském angažmá se seznámil se svou současnou manželkou Jindrou a když ho z klubu propustili, odvezl si ji na Slovensko. Je trochu cholerik, ale jak rychle vybuchne, stejně rychle se uklidní.

Hraje Peter Marcin.

Manželka Jindřiška (40 let)

Bývalá modelka, s níž se Josef seznámil v době svého angažmá v Praze. Nepatří sice mezi nejbystřejší, ale není ani úplně hloupá. Má vlastní kosmetický salon, v němž poskytuje i nadstandartní služby... jako botox či zvětšování rtů kolagenem.

Je optimistická, vyrovnaná sama se sebou i svým životem, většinou je dobře naladěná. Jejím velkým koníčkem je sledování bulváru a novinek ze života celebrit. Jejím podvědomým přáním je dostat se do novin, aby se o ní a jejím salonu psalo.

Hraje Sabina Laurinová.

Tchyně Květa (62 let)

Jindřiščina matka, toho času v důchodu, za mlada tančila v baletu Československé televize, mihla se i na divadle a ve filmech. Na tyto staré časy s nostalgií ráda vzpomíná. Nemůže se smířit s tím, že se dcera vdala za fotbalistu. Je tak trochu fajnovka, nic jí není dost dobré. Má ironický až cynický humor, problémové situace zvládá s grácií.

Ráda popíjí, nejraději má suché Martini s olivou. Právě se přestěhovala k dceři na Slovensko, aby mohla s rodinou trávit více času. Zatímco ona si to užívá, ostatní z rodiny vidí situaci úplně jinak...

Hraje Jana Švandová.

Karel, otec Josefa (67 let)

Stále energický bývalý policista Karel je nešťastný z toho, že je v důchodu. Sám si hledá různé kriminální případy a snaží se je vyřešit. Když k tomu připočteme jeho zálibu ve zbraních, je jasné, že se nejednou dostane do problémů s policií.

Má rád konspirační teorie a rád je také rozebírá. Stýská se mu po starých dobrých časech, čímž má na mysli socialismus, kapitalismus mu moc nevoní.

Hraje Marián Labuda.

Podnájemník Duško

Dušanův otec byl Karlův parťák, kterého zastřelili při policejní akci. A Karel slíbil, že se o jeho syna postará. Po většinu času se Duško jen povaluje v domě a vymýšlí nové kšefty a „lukrativní“ byznysy.

Dušan je trochu zabržděný. Chtěl by vydělávat na kšeftech, nicméně mu to jeho nízké IQ nedovoluje, protože vždycky něco pokazí.

Hraje Roman Mrázik.

Dcera Michaela (19 let)

Dcera Josefa a Jindřišky studuje první ročník na bratislavské „ekonomce“. Domů se vrací jen čas od času, většinou zůstává na internátě v Bratislavě.

Má štěstí na divné týpky – líbí se jí nebezpeční chlapíci, kteří její rodiče přivádějí k šílenství. Protože je ale Michaela jedináček, je i tak pro rodiče jejich zlatíčko.

Hraje Dominika Richterová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.