Fachman Pepa Libický: Věřím, že řemeslo bude žít dál

Známý kutil Pepa Libický vás nově bude na Primě provázet rekonstrukcí starého cihlového domku. Kde začíná a končí, čeho se vyvarovat i jak si najít tu nejlepší odbornou pomoc? To ukáže společně s asistentem, komikem Karlem Hynkem, v pořadu Fachmani. Kdo přesně je fachman a více o pořadu, prozrazuje Pepa Libický v rozhovoru:

Koho si představíte, když se řekne fachman?

To jsem přesně já a Karel. (Smích) Mistr svého oboru, práce mu jde od ruky a pod jeho rukami vzniká takové dílo, že je na něj radost pohledět.

Na co se diváci mohou v novém pořadu těšit?

Bude to jízda. Ukážeme divákům průběh celé rekonstrukce rodinného domku z 80. let. Od koupě až po výsledek. Divák tak uvidí vše okolo stavby – povolení, projekt, stavební práce atd. Navíc mu ukážeme i nedostatky, a co vše se může při rekonstrukci přihodit. Máme k tomu rubriku pořadu „Karlozor", kde Karel vidí i za roh.

Jaká je Vaše role v novém pořadu?

Já s Karlem máme za úkol to celé pospojovat a přidat špetku humoru, aby to pro diváky byla kromě práce i zábava. V pořadu nejsme moderátoři, ale máme každý svou důležitou roli. Já jsem TDI (tedy technický dozor investora) a Karel je INVESTOR. Jinak já jsem zároveň dramaturgem a autorem pořadu. Jelikož mám původně stavební průmyslovku, chtěl jsem vytvořit pořad, kde by se mohli diváci inspirovat a viděli postupy stavebních prací a i moderní technologie.

Na jakou věc, kterou jste si doma vyrobil/opravil, jste nejvíc pyšný?

Na všechny, co jsem svýma rukama vyrobil. Říkám jim „Libovky Pepy Libického". (Smích)

Jaký je Váš vztah k řemeslům? Máte obě ruce „levé“, nebo jste zručný?

Řemeslo je můj koníček, který se stal mou prací. Baví mě objevovat a hlavně zkoušet takové řemeslo, které jsem ještě nedělal. Je stále čemu se učit. Často se mě lidé ptají, kde jsem se to všechno naučil. Mám to někde v sobě, stačí to jen rozvíjet. Člověk se nesmí bát a zkusit to. Pár nepovedených pokusů a nakonec z vás může být mistr, tedy „fachman." Naši předkové ovládali řemeslo, je radost vidět, co dokázali vytvořit rukama. Technologie jde dopředu, a tak věřím, že to osloví mladé a řemeslo bude stále žít!

Co Vás zatím při natáčení Fachmanů nejvíc překvapilo?

Ještě jsme nestačili odvézt suť po vybourání a už přišla během natáčení paní se slovy: „Mládenci, není tato vilka na prodej?“ Vypadalo to, že jestli to Karel prodá, nemáme co natáčet…

Na co se těšíte nejvíc, až bude domek zrekonstruovaný?

Na klid od Karla. (Smích)

Premiérové Fachmany sledujte v úterý 29. září ve 22.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.