Seriály a filmy

25. července 2020 18:01

5 důvodů, proč je Tomb Raider s Alicií Vikander nejlepší videoherní film všech dob

Mladá a tvrohlavá Lara Croft (Alicia Vikander) musí v sobě posbírat všechnu odvahu, divokost a odhodlání bojovat až do samého konce, aby zachránila svět. Filmový Tomb Raider překonal veškerá naše očekávání. Proč je to nejlepší videoherní film všech dob?

Filmy podle videoher to nikdy neměly jednoduché. Na jedné straně očekávání fanoušků, na druhé nekompromisní filmoví kritici – a nakonec taky normální lidé, kteří se jen chtějí v kině dobře bavit a nějaké odkazování (nebo naopak přílišné kopírování herního příběhu) jim je ukradené.

Je tedy až s podivem, jak se novému filmu s Larou Croft povedlo tohle všechno zohlednit a zároveň nic nepokazit do takové míry, že můžeme nový Tomb Raider označit za nejen dobrý film, ale rovnou tu nejlepší videoherní adaptaci všech dob. Tady máte 5 důvodů, proč byste na novinku s nebojácnou hrdinkou měli vyrazit do kina:

1. Božská Alicia Vikander

Nic proti Angelině Jolie, Alicia Vikander je ale herecky někde jinde a na filmu je to znát především v komorních scénách, kdy například Lara zabije svého prvního člověka nebo se dojímá nad vzpomínkami na svého otce. Přidejte její atletickou postavu, která se v intenzivních akčních nikdy neztratí, a taky fakt, že je zkrátka zatraceně roztomilá, a můžete pomalu začít předělávat žebříček nejoblíbenějších hereček.

2. Silný příběh

Pokud jste hráli zrestartovaný herní příběh Lary Croft z roku 2013, pak vám ten filmový bude dobře povědomý. Spoilerovat ho tu nebudeme, jen povíme, že se jedná o standardní origin, sledujete tedy Laru na samotném počátku jejích dobrodružství. Důležité je, že z hlediska filmu vše funguje tak, jak má, a přerod hlavní hrdinky je uvěřitelný a velmi dobře podaný. V rámci blockbusterového žánru jsme opravdu překvapení, co všechno se do filmu vešlo.

3. Správně vyvážené herní odkazy

Fanoušci herního Tomb Raidera možná namítnou, že je Alicia Vikander o něco starší než videoherní Lara. Tím ale rozdíly končí, společnost Square Enix, která má hru na svědomí, totiž na filmu s tvůrci spolupracovala a je to opravdu znát. Nechybí epické bouře, tajemný ostrov, bohyně Himiko, střelba z luku, všelijaké rébusy a samozřejmě náročné úniky před smrtí. Herní propriety zkrátka dorazily v plné palbě, zároveň jsou ale využity tak obratně, že z filmu netrčí a dělají ho ještě lepším.

4. Výborná akce

Jak už jsem naťuknul výše, akce je ve filmu nesmírně intenzivní, skvěle natočená a většinu toho, co pocítí hlavní hrdinka, pocítíte i vy. Samozřejmě velké plátno pomáhá a IMAX 3D je vůbec nejlepší možnost, vystačíte si ale i s klasickým 2D.

5. Charismatický záporák

Hlavního padoucha si v Tomb Raiderovi zahrál Walton Goggins, známý například ze seriálu Strážce pořádku nebo tarantinovky Osm hrozných. Tenhle sympaťák grázly rozhodně umí a jeho nemilosrdný (ale zároveň vlastně naprosto pochopitelný) Mathias Vogel na tom není jinak. Finální souboj sice není tak našlapaný, jak bychom si možná zasloužili, osudovost mu ale rozhodně nechybí. Víc takových záporáků!

Na nového Tomb Raidera se můžete s klidem podívat i v případě, že jste nehráli poslední dvě videohry. Všichni kromě hejtrů, kteří se zasekli u Angeliny Jolie a velkého poprsí, by měli být nadmíru spokojení.

Akční film Tomb Raider si pusťte ve středu 29. července ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.