4 nejvýhodnější způsoby, jak platit na internetu

Češi v loňském roce na e-shopech utratili přes 160 miliard korun. V on-line nákupech tak patří ke světové špičce. Rekordnímu číslu napomohly srovnávače zboží, široká nabídka a také nové možnosti placení on-line.

Nakupování na internetu nikdy nebylo jednodušší a pohodlnější. Přesto stále řada zákazníků nákupům na e-shopech ještě úplně nedůvěřuje a má obavy z placení on-line. Jaké máte bezpečné možnosti platby on-line a která z nich je nejvýhodnější?

Platební tlačítko

On-line bankovní převod neboli platební tlačítko je novější a rychlejší variantou běžného bankovního převodu. Zákazník je přesměrován na zabezpečenou platební bránu, kde si vybere ze seznamu svou banku a následně je převeden do internetového bankovnictví s předvyplněnými údaji prodejce. Pak už jen stačí platbu autorizovat pomocí kódu z SMS zprávy. Celý proces je rychlý, maximálně bezpečný a nehrozí zadání chybných platebních údajů.

Platba kartou

Platba kartou je oblíbená hlavně u mladších zákazníků. Vše je rychlé, jednoduché a také bezpečné. Stačí jen zadat potřebné údaje z platební karty a platbu autorizovat.

Digitální peněženka

Jestli nechcete zadávat údaje ze své platební karty přímo ve webovém prohlížeči, digitální peněženka je ideální alternativou. Stačí spárovat platební kartu s aplikací v mobilu nebo chytrých hodinkách a v e-shopech můžete platit jedním kliknutím. Rychle a bezpečně. Mezi nejpopulárnější patří Google Pay a Apple Pay.

Odložená platba

Ve světě nákupů on-line se v poslední době rýsuje alternativa zastaralé dobírky i on-line plateb. Odložená platba umožňuje zaplatit objednávku až 14 dní po jejím doručení. Zdarma a bez jakýchkoli skrytých poplatků. Ve vybraném e-shopu, který tuto službu podporuje, stačí během volby dopravy a platby vybrat možnost Odložená platba MALL Pay. Objednávka vám přijde jako obvykle, ale s tím rozdílem, že si ji nejdříve doma v klidu prohlédnete a až pak zaplatíte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.