Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
zpět

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.
zpět

Výpočet ascendentu

Pro výpočet svého ascendentu zadejte datum a čas narození.
Reklama

Chcete zbohatnout? Zkuste to pomocí rostlin a lidové magie

Pokud vám neustále chybí v kapse peníze a hledáte návod, jak je rozmnožit, vzpomeňte si na rostliny a jejich magii.
Vydáno: 16.04.2017
petrklíč
Autor: iStock petrklíč
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nemusíte zaklínat čarovnými formulemi pomněnku utrženou v náležitý čas a na správném místě, abyste si s její mocí otevřeli bránu k bohatství. Je mnoho jiných druhů rostlin, bylin a květin, které mohou pomoci zvýšit jmění. A převážnou většinu z těchto rostlin lze koupit v každém zahradnictví.

Nejjednodušším způsobem a zároveň rychlým, nenápadným a osvědčeným postupem, jak si přivábit bohatství, je podle mnoha pramenů babek kořenářek rozprášení mleté skořice na zem okolo kanceláře, případně kolem domova, či bytu.

Pozor na petrklíče, jetel a pampelišky

A co můžete ještě podniknout? Předně je potřeba důsledně zbavit vaši zahrádku plevele. A nemusí to být pouze zahrada, vztahuje se to i na zeleň na balkóně nebo za oknem. Myslete při tom na to, že provádíte pořádek i doma a sami v sobě,  odstraňujete tak ze svého života neúčelné výdaje a odháníte od sebe a ze svého okolí malé i vetší parazity. Vyhněte se však trhání petrklíčů. Vyplatí se také nechat v zahrádce trochu jetele a pampelišek. Tyto rostlinky jsou známé tím, že umí přilákat blahobyt. Když během úplňku rozfoukáte chmýříčka z odkvetlé pampelišky, pomůže vám splnit přání spojená s penězi.

topolovka růžová Foto:

 

 

Další rostlinou svázanou s bohatstvím je Topolovka růžová (Alcea rosea). Její barevné květy přitahují blahobyt a pomáhají dosáhnout životních cílů, i obyvatelům domů, u kterých se pěstují. A aby se zesílil její magický účinek, vyplatí se nosit pár semínek této rostlinky v peněžence.

Peníze taktéž přitahují duby. Pokud máte možnost vysazení dubu ve své zahradě nebo před domem, kde bydlíte, posbírejte si do kabelky či kapsy pár žaludů.

Lípa vám poradí

Jestliže vám chybí nápady, jak zvýšit průtok svých financí, najděte vzrostlou lípu. Podle legendy lípa vznikla takto: byla dívka, která byla šťastnou matkou četného potomstva a dítka rodila i z hlavy, rukou a nohou. Země si toho všimla a dívce záviděla. Jednou, když šla dívka přes rozkvetlý palouk, se země rozestoupila, dívce v ní uvízly nohy a proměnila se ve vzrostlou lípu.

Jestliže by se vám tedy hodily myšlenky a nápady, jak dál s podnikáním, najděte si klidné místo pod lípou a požádejte ji pomoc k nalezení inspirace. Zhluboka se několikrát nadýchněte a vyjmenujte nejméně deset možností, do kterých se můžete pustit. Podmínkou je, že jich nesmí být méně než deset. Čím více, tím lépe. Vyjmenujte klidně i ty, které jsou směšné, absurdní a nereálné, vyhněte se však znevažování. Po chvilce si uvědomíte, že se cítíte o moc lépe a věci máte pevně ve svých rukou. Do druhého dne si budete jistí s tím, jak dál. A nezapomeňte lípě poděkovat!

Pomůže vám lípa i pampelišky Foto:                                                                                                                          Foto: iStock

 

Peníze lehce padají do peněženky, ve které je lístek z máty. Abyste zesílili účinek, doporučuji si na své zahrádce vypěstovat svou vlastní bylinku.

Rostlinou silně spojovanou s pronikavým úspěchem je slunečnice. Vysaďte slunečnici na své zahrádce, utrhněte a vysušte pár okvětních lístků a noste je u sebe.

Pomůže vám škapulíř

A pokud nechcete po kapsách nosit snítka a plátky rostlinek, vytvořte si vlastní škapulíř. Netušíte co to je? Naše babičky by vám vysvětlily, že je to plátěný sáček na zavěšení na krk či jinam, který byl právě určen k naplnění kouzelným „bejlím“ přesně podle toho, nač jej bylo jejímu majiteli potřeba. A čím škapulíř máte naplnit? Neomylně vám napoví vaše intuice. Plátěný sáček pak můžete nosit v kabelce, kapse, na krku, ale zafunguje, i když ho budete mít polštářem.

 

Autorka: Helen Stanku

Kartářka Helen Stanku Foto:

 

Kartářka Helen Stanku pochází ze starobylého rodu, ve kterém nebyla nouze o kartářky, mágy a vědmy, a kde se dědí řemeslo, ale především otevřená 7. a 6. čakra. Podle Helen je dobré se s kartami spřátelit. Karty potom oplácejí s láskou a ukazují okolnosti, které se později stanou. „Karty reagují na mne, na moje podvědomí a na energii člověka, jemuž vykládám. Tyto energie jsou proměnlivé, jako všechno kolem nás. Žádný výklad není zbytečný. Lidem vždy ve správný moment dojde, co jim chtěly karty říct,“ tvrdí Helen Stanku. Více najdete na www.kartarkahelenstanku.cz.

 Mohlo by vás taky zajímat:

7 (ne)obyčejných bylinek pro vaše zdraví i krásu

Když naše tělo trápí různé bolesti a neduhy, saháme obyčejně po nějaké pilulce. Přitom pomoc může být mnohem příjemnější – voňavá i chutná, zkrátka bylinková.

Petržel

pž petržel

Zdravé a snad nejběžnější zelené koření, které je k dispozici po celý rok.

Petrželová silice obsahuje apiol, látku, která ve větším množství může způsobit menší zdravotní problémy (překrvení, bolest hlavy a malátnost). Proto je doporučená denní dávka 1 polévková lžíce nasekané nati, což je množství naopak zdraví velmi prospěšné. Nať totiž obsahuje kromě silic i flavonoidy, vitaminy, ale i železo a hořčík. Pomáhá při nemocech ledvin a močového měchýře. Je močopudná a působí antisepticky. Petrželový nálev se používá také zevně k osvěžení suché pleti nebo jako kondicionér na vlasy.

 

NÁŠ TIP: Ledové kostky s petrželí

1 svazek petrželové nati * 1 salátová okurka * kořen pampelišky (smetanky) * voda

Nasekejte 1 svazek petrželové nati najemno, oloupanou okurku a jeden dobře vydrhnutý kořen pampelišky jemně nastrouhejte a vše promíchejte. Směs po lžičkách rozdělte do tvořítek na led, doplňte vodou a nechte zmrznout. Kostky používejte na osvěžení unavené pleti – nechte je částečně rozpustit na obličeji a dekoltu, pleť jimi lehce promasírujte a nechte působit asi 15 minut. Pak pleť osušte a omyjte vlažnou vodou nebo pleťovým mlékem. Účinek je okamžitý, pleť se vypne, omládne a zrůžoví, vrásky a váčky pod očima zmizí.

 

Článek je zařazen v: peníze, kartářka, bylinky, magie, kouzla, čarování, jak zbohatnout
Reklama