Krvežíznivost Červeného draka předčí i šílenost Hannibala Lectera

Název večerního nedělního filmu Červený drak zní jak z čínské pohádky. Na jemnost a milou náladu ale zapomeňte. Toto nezvedené dráče totiž baží po krvi a předobrazem mu nebyl nikdo jiný než slavný netvor z Mlčení jehňátek. Hororově laděný snímek si pusťte v sobotu ve 22.55 Primu.

Děsivý Hannibal si odpykává trest ve vězení a Will Graham, agent FBI, který jej před lety dopadl, vyšetřuje další zločiny. Zejména jeden z nich mu nedá spát - otřesný případ vyvraždění dvou rodin. Kdo ale může agentovi s nalezením nového bezcitného zabijáka pomoci. Že by sám Lecter? Už při pomyšlení na setkání s tímto netvorem člověka zamrazí.

Chcete se chvět ještě víc? Pak vydržte u filmu až do konce. Zatouláte se do prapodivného smýšlení nechutně vychytralého vraha a budete svědky strastiplného pátrání, jež povede zasmušilý Edward Norton. Proslavil se filmem Lid versus Larry Flint, kde hrál roli obhájce pornografického magnáta. Tentokrát ale nepůjde o právnické slovíčkaření, naopak. Zločinné jednání prostupuje příběhem s neúprosnou naléhavostí blížícího se úplňku.

Na jedinečném požitku ze shlédnutí Červeného draka má zásluhu i skvělý výkon Ralpha Fienese v hlavní roli. Pohraje si s vašimi nervy a se záviděníhodným klidem rozvine svá temná křídla.

Autor předlohy Thomas Harris publikoval první díl trilogie o zhýralém psychiatrovi s názvem Červený drak v roce 1981. Filmařům se zalíbil až další díl – Oscarové Mlčení jehňátek s Anthonym Hopkinsem. Následoval Hannibal a jako poslední spatřil světlo světa drak. Svou děsivostí se bratříčkům bohatě vyrovná.

Chcete se bát? Máte šanci. Čeká vás:

  • rafinovaně stupňováné napětí
  • promyšlená struktura děje
  • uhrančivé herecké výkony
  • pochmurná nálada skvělé kamery
  • neobvykle překvapivý děj

Na horor Červený drak se podívejte v sobotu ve 22.55 na Primě

Top 7: Sedm nejslavnějších kanibalů v dějinách

Sdílejte článek
Štítky hannibal

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 20. 4. 2024

Ačkoli se můžete pyšnit svou trpělivostí, Berani, tato vlastnost by vám dnes mohla být na obtíž. Je možné, že už jste se ohnuli, jak jen to šlo, a dosáhli jste bodu zlomu. Poslední kapka se chystá přiložit velbloudovi na hrb. Dejte průchod explozi emocí, kterou si události žádají. Nemá smysl se dnes snažit zachovat svaté chování.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.