Astročlánky

19. března 2020 11:30

Anna Kopečková

6 astrologických předpovědí, které vám v době epidemie zvednou náladu: Které dny by měly přinést zlepšení?

Současná situace vypadá možná pro někoho děsivě a zatím není ani jisté, jak dlouho ještě potrvá. V době globální pandemie je těžké hledat alespoň nějaká pozitiva. Naštěstí tu vždy byla a stále je astrologie, která nám pomáhá pochopit, kde je naše místo ve vesmíru a kam směřujeme. A je to právě astrologie, která nabízí několik dat v letošním roce, jež nám mohou přinést určitou naději na zlepšení.

20. března 2020

V tento den se Slunce nachází poslední den ve znamení Ryb, aby 20. března ráno vstoupilo do znamení Berana. Končí období vlády Ryb, které jsou posledním znamením zvěrokruhu, a začíná nový cyklus. Kromě Slunce se 19. března ve znamení Ryb nachází také planeta Neptun, což je, mimo jiné, planeta iluzí. Může to přinést strach, problémy vidět věci takové, jaké ve skutečnosti jsou. Jakmile ale Slunce vstoupí do znamení Berana, můžeme pocítit vzestup důvěry, věci se mohou dát konečně do pohybu. Je potřeba tuto energii co nejvíce využít, přijít s novými nápady na řešení nejpalčivějších problémů, které současný svět trápí. Jinými slovy: Když je Slunce ve znamení Ryb, jsme pod vodou. Jakmile vstoupí Slunce do znamení Berana, konečně uvidíme světlo na konci tunelu.

21. března 2020

Planeta Saturn v tento den vstupuje do znamení Vodnáře. Tato planeta je spojena se systémy a tradicí. Předtím se nacházela v zemském a kardinálním znamení Kozoroha, bylo to období, kdy jsme si mohli uvědomit, které naše státní systémy a struktury nefungují. Když se tedy Saturn 21. března přesune do vzdušného a inovativního znamení Vodnáře, může to přinést přímo výbuch nových nápadů, inovací a pokroku.

24. března 2020

V 10 hodin a 28 minut nastává novoluní ve znamení Berana, začíná nový lunární cyklus. Měsíc představuje naše pocity a tento posun nám pomůže regulovat naše emoce.

13. května 2020

Venuše je v retrográdní fázi a nachází se ve znamení Blíženců. (Retrográdní znamená zpětný, což ale ve skutečnosti neznamená zpětný pohyb planety, jen se tak při pohledu ze Země může jevit.) Během tohoto období můžeme očekávat, že se naše naděje a optimismus konečně naplní. Tento retrográdní pohyb bude trvat až do 25. června. Znalci astrologie mohou namítnout, že retrográdní Venuše, planeta krásy a lásky, obvykle vede ke zhoršení vztahů. S neptunovským aspektem v tomto období ale můžeme očekávat, že se probudí léčivá energie. A jakmile Venuše vstoupí 7. srpna do znamení Raka, měla by celosvětová panika začít ustupovat.

4. října 2020

Planeta Pluto je v retrográdní fázi a hvězdy říkají, že v tuto dobu by mohlo dojít k výrazným evolučním průlomům. Planeta Pluto hraje tento rok velkou roli, už v lednu 2020 došlo k poměrně vzácnému spojení planet Pluto a Saturn, které je vždy spojováno s velkými společenskými změnami. Pluto ničí vše, co je přežité a nefunkční. V době retrográdní fáze planety Pluto o sobě více přemýšlíme, konkrétně o našich problémech. Doufejme tedy, že se to projeví i ve vývoji, který dokáže uzdravit celý svět.

19. prosince 2020

Planeta Jupiter vstupuje do znamení Vodnáře. Předtím se nacházela ve znamení Kozoroha. Jupiter je planeta optimismu, růstu, hojnosti, ale při postavení ve znamení Kozoroha spojovaného s odříkáním, opatrností a zodpovědným chováním se projevuje zcela odlišně. Nabádá nás, abychom si uvědomili, že každá mince má dvě strany, vše má svůj rub a líc, každé světlo má i svůj stín. Jakmile vstoupí Jupiter do vzdušného znamení Vodnáře, přinese to novou, svěží energii, spoustu pokrokových nápadů, víru, že můžeme konat velké věci a dobro, což v celosvětovém měřítku může zahájit novou éru s novými pravidly.

-ku-


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.