Buvol – Roční čínský horoskop (2018)

Buvol může být v tomto roce postaven před rozhodování, zvláště pak v oblasti milostných vztahů. Energie roku Psa je spíše klidná, zástupcům tohoto znamení vyhovuje, ale budou postaveni i před mnohé zkoušky na poli pracovním a také finančním.

Ročníky 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

Jsou to lidé věrní a silní s povahou vyrovnanou, ale i nepřizpůsobivou, proto lehce podléhají stereotypům a druhým se mohou zdát pomalí a těžkopádní. Na druhé straně Kozoroh bývá cílevědomý, vytrvalý a pracovitý, ale nikdy se do ničeho nevrhá bezhlavě, protože nerad zbytečně riskuje. Jakmile se však pro něco rozhodne, uplatní svou sílu a instinkt, beze strachu jde krok za krokem a vytrvá bez ohledu na všechny překážky, a tak často může zaujímat nejvýznamnější vedoucí místa v kterémkoli oboru. Nesmí však podlehnout své nepružnosti a sklonům ke konzervativnosti. Jakmile se však tito lidé pro něco rozhodnou, neexistuje takřka nic, co by je zastavilo nebo odradilo, jdou vpřed, skálopevně rozhodnuti uspět. Kozoroh je většinou skromný a také vnímavý typ, který pro své blízké, přátele i partnery udělá maximum, ale měl by mít také odezvu, pochvalu a uznání za vše, co pro své blízké udělá.

Tito lidé bývají od narození vyrovnaní, mají velký smysl pro rodinu a doma i v práci potřebují klid. Jsou přátelští, mírumilovní a dobře se s nimi pracuje. I přes svou uzavřenější povahu mají rádi večírky a společenské události, rádi se baví, neměli by ale zapomínat i na odpočinek a relax.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní buvol 1913, 1973

Tento typ Buvola je velmi citlivý, umí naslouchat a dávat dobré rady. Je dobrým psychologem, takže dokáže skvěle odhadnout charaktery lidí a málokdy se mýlí. Snaží se dodržovat etický a morální kodex a pracovat pro blaho ostatních.

Dřevěný buvol 1925, 1985

Tento typ je duchaplný a zábavný, skvěle se vyjadřuje, což mu dokáže zajistit výborné profesní uplatnění. Působí na druhé důvěryhodně a také velmi sebejistě, proto mu lidé věří, a on se snaží jejich důvěru nezklamat. Má starostlivou povahu, a tak někdy může podléhat panice z materiálního nedostatku.

Ohnivý buvol 1937, 1997

Spojení ohnivého elementu dodává tomuto typu dynamiku a rozhodnost. Má většinou velké ambice a také vůdčí schopnosti, takže bývá v životě úspěšný. Pokud si ho někdo znepřátelí, může být nebezpečným protivníkem. Je houževnatý a pro sebe i své blízké se snaží zajistit vždy to nejlepší.

Zemní buvol 1949, 2009

Tito zrozenci neriskují, jsou opatrní a metodičtí. Bývají spolehliví, ale mají talent k bádání, v těchto řadách se rodí mnoho analytiků i vědců. Mohou nashromáždit značný majetek, který dokážou získat svojí tvrdou prací. Dokážou druhé dobře odhadnout, umí si proto dobře vybrat jak partnery, tak i přátele.

Kovový buvol 1961

Je to většinou velmi cílevědomý člověk, který má velký organizační talent. Kovový prvek mu dodává bojovnost a tvrdost, takže většinu svých cílů v životě dosáhne. Tento rys povahy mu však může přinášet problémy v jeho osobním životě, může podlehnout workoholismu na úkor svého osobního života a rodiny.

Buvol v roce 2018

Nejlepší rada Buvolům pro nový rok zní – snažte se přenechat část práce a starostí ostatním. Jinak vám hrozí nejen opravdová jarní únava, ale také velká rozmrzelost. Problémem zrozenců tohoto znamení bývá velká rozpracovanost a nedostatek času na odpočinek a důkladnou relaxaci. Jestli můžete, dopřejte si pár volných chvil, prodlužte si víkend a odjeďte do přírody, kde se dokážete zcela vzdálit všem světským starostem a obavám, týkajícím se práce, ale i soukromí. Dobrou radou pro vás je pečlivé plánování času a také dodržování termínů. Práci si nenoste domů, ale snažte se co nejefektivněji vše zvládnout v pracovním čase. Odměnou pro vás budou úsměvy a dobrá nálada vašich rodinných příslušníků, partnera i dětí.

Práce

To, co určitě musíte v roce Psa změnit, je pracovní tempo a nasazení. Snažte se lépe hospodařit se svým časem a také převést zodpovědnost na kolegy a spolupracovníky. Vystupte konečně ze své role dříče, uvidíte, že pracovní povinnosti lze zvládat s lehkostí a nadhledem. Nemusíte v práci trávit přesčas a pracovat za tři. Soustřeďte se jen na podstatné věci. Dobrou radou pro vás je najít si možnosti, jak se více zviditelnit a získat uznání. Pro vlastní pocit spokojenosti to může být i nová práce nebo studium, které rozšíří vaše profesní možnosti. Svojí vůlí dokážete překonat mnohé nástrahy a za rokem Psa se ohlédnete spokojení a šťastní.

Zdraví a ralaxace

Nezapomínejte ani na své zdraví, vaše znamení má sklony se tak trochu zanedbávat a nehledět na signály těla. Naordinujte si jarní čisticí kúru pod dohledem odborníka z oblasti výživy, pročistíte nejen fyzickou schránku, ale i svoji psychiku. Zvažte, zda váš jídelníček je pro vás tím nejlepším. Vaše znamení je již od přírody mohutnější, proto je pro vás každé nadbytečné kilo velkou zátěží. Zajděte za výživovými poradci a vyzkoušejte nový životní styl, který vám může přinést i více energie a radosti. Nezapomínejte ani na doplňky stravy, jezte po celý rok co nepřírodnější stravu, dostatek ovoce, zeleniny, různých šťáv a kvalitních nápojů.

Láska

Rozvážný Buvol může být v tomto roce postaven před rozhodování, zvláště pak v oblasti srdečních vztahů. Představitelé tohoto znamení budou muset volit mezi svobodou a vážnými vztahy. Dařit se tomuto znamení bude spíše na podzim a v závěru roku. V roce Psa by v rodinném a osobním životě tito lidé měli zažívat pohodu a utužení milostných i rodinných vztahů. Mnozí zástupci tohoto znamení mohou zatoužit i po klidném rodinném přístavu, a protože je rok vlády Venuše (podle západní astrologie), může se to v mnoha případech podařit, a tak někteří zakotví i v rodinném přístavu zpečetěném svatbou.

Sdílejte článek
Štítky rodina rada osobní život