Horoskopy

7. března 2015 10:05

Martina Čerňanská

Charakteristika znamení - PES

Charakteristika znamení - PES

Lidé ve znamení Psa se narodili v těchto letech: 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006

Tito lidé jsou přátelští, oddaní svým blízkým, mají rádi společnost a druhým pomáhají. I když osoby narozené v roce Psa budí dojem tichých a vyrovnaných lidí, v jejich nitru panuje značný neklid. Jakmile se pro něco rozhodnou, postupují neohroženě a systematicky překonávají jednu překážku za druhou. Díky tomu se z nich často stávají schopní vedoucí. Jsou to přitažlivé a vtipné osobnosti s optimistickou povahou. Jsou neklidní a aktivní, nudí je, když je něco příliš snadné nebo když se věci táhnou moc dlouho, práce a námahy se nebojí. Jejich cesta k úspěchu bývá dlouhá a někdy se jim může zdát, že jsou odsouzeni jen k lopotné dřině, ale nakonec se jejich plány naplní. Smysl pro věrnost ke kolegům, přátelům i partnerům je klíčovou emocí lidí narozených v roce Psa. Jejich city však není těžké zranit, a jelikož mají dobrou paměť, jejich citové rány se hojí poměrně dlouho. Hodně si věří, a tak na sebe berou více úkolů, než mohou zvládnout. K životu přistupují pozitivně, rádi se baví a cestují. Práce je pro ně vždy na prvním místě, ale najdou si čas i pro umění, soutěživé sporty a pobyt v přírodě.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní pes 1922, 1982

Je to nejklidnější typ tohoto znamení, má vyrovnanou a stálou povahu, je upřímný a velmi přátelský, má rád lidi. Negativní stránkou jeho povahy je přílišná bezstarostnost, která ho může přivést do problémů, zvláště pak finančního a materiálního rázu, které pak jen těžko zvládá.

Dřevěný pes 1934, 1994

V těchto řadách se rodí velmi tvořiví jedinci, kteří mají především tvůrčí talent, věnují se často různým řemeslům, pracují rádi s přírodními materiály, z nichž dokážou vytvořit krásné artefakty. Dřevěný pes je velmi předvídavý a chápe potřeby a problémy druhých.

Ohnivý pes 1946, 2006

Tito lidé jsou většinou velmi temperamentní a dokážou si mnoho věcí v životě zidealizovat. Bývají novátory a mají talent pro práci, která přináší druhým lidem radost – jsou to herci, komentátoři, baviči. Pro svoji optimistickou a vášnivou, ale i nekonvenční povahu bývají velmi oblíbení.

Zemní pes 1958

Většinou jde o vyrovnané typy lidí, kteří jsou materiálně orientovaní a v životě dosáhnou pilnou prací úspěchu. Mají předpoklady k zaměstnání v oblasti finančních zdrojů jako odborní poradci, bankéři, pracovníci v pojišťovnách atd. Jsou přátelští a s druhými lidmi dokážou dobře vycházet.

Kovový pes 1970

Toto je Pes, který je sebejistý, má odhodlání a sílu a stále je ve střehu. Lidé tohoto znamení bývají velmi odvážní a většinou vědí, co chtějí, mají jasné cíle. Nejšťastnější jsou, když mohou být druhým lidem k užitku, chránit je a pomáhat jim.

Sdílejte článek
Štítky pes