Horoskopy

7. března 2015 10:05

Martina Čerňanská

Charakteristika znamení - VEPŘ

Charakteristika znamení - VEPŘ

Lidé ve znamení Vepře se narodili v těchto letech: 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007

Lidé tohoto znamení se rádi baví, jsou přátelští a především velmi emocionální, proto bývají často citově zranitelní. Nejsou průbojní, takže se nedokážou prosadit a zejména v mládí trpí nedostatkem ocenění. V zaměstnání jsou přímo požehnáním jako schopní a svědomití podřízení. Vepři jsou mírní, optimističtí, inteligentní a velkorysí, a ačkoli bývají obdařeni uměleckým nadáním, bojí se, že se zesměšní, a proto se raději drží stranou. Jsou citliví, jemní a velkorysí k přátelům, nejsou to výstřední osobnosti a veškeré smyslové požitky, včetně umění, berou velice vážně. I když bývají nesmělí, je pro ně společenský život velmi důležitý. Pokud se jim nedaří, mají pocit, že nedovedou řádně zastávat své povinnosti a propadají melancholii. Jsou to nenároční lidé a většinou nemívají nepřátele, umějí odpouštět a dovedou poměrně dobře překonat citovou ztrátu. Jsou nároční zejména sami k sobě, a jestliže neuspějí v tom, co si předsevzali, podléhají silnému vnitřnímu stresu. Pokud jde o módu, mají fantazii a vkus a dbají o svůj vzhled, i když jsou poněkud konzervativní a vyčkávají, až nejnovější výstřelky vyzkouší někdo jiný.

Rozdělení podle ročních elementů:

Vodní vepř 1923, 1983

Zástupce tohoto znamení je nejcitlivější, má velmi přátelskou a otevřenou povahu a bývá k lidem laskavý, rád pomáhá, takže ho ostatní mohou často zneužívat. Je také domácký a někdy velmi pohodlný, takže může mnoho věcí zanedbávat.

Dřevěný vepř 1953, 1995

Tento typ Vepře je ambicióznější než jeho bratři. Je také společenský a neustále hledá různé kontakty a vzájemně prospěšná přátelství. Má optimistickou povahu, takže v kolektivu bývá oblíben, je pilný, může být také velmi úspěšný.

Ohnivý vepř 1947, 2007

Toto je nejvíce podnikavý a egoistický Vepř. Dokáže většinou se svojí ohnivou energií prosadit vše, co chce. Jako jediný dokáže i riskovat a nebojí se vydat do různých dobrodružných akcí. Má také dramatický talent, takže ve svém osobním životě může vytvářet napětí.

Zemní vepř 1959

Zemní vepř ze všeho nejvíce miluje svůj klid, je realista, takže se nevrhá do pochybných podniků ani do neperspektivních vztahů. Rád si užívá života, a peníze, které vydělá, utrácí pro svoji potěchu a požitek. Mívá vyrovnanou povahu, proto je dobrým přítelem i partnerem.

Kovový vepř 1971

Síla elementu kovu dodává tomuto člověku odhodlanou a přímou povahu. Dokáže vždy říci, co si myslí, a to někdy i nevybíravým způsobem. Protože je ale vtipný, ostatní mu jeho drzosti většinou prominou. Je to také pracovitý člověk, na kterého se dá spolehnout.

Sdílejte článek