Koza – Roční čínský horoskop (2019)

Koza – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

Vodní koza 1943, 2003

Dřevěná koza 1955, 2015

Ohnivá koza 1967

Zemní koza 1919, 1979

Kovová koza 1931, 1991

Podstatou lidí narozených v tomto znamení je slušnost, nehledají u druhých chyby, nevyvolávají nesnáze a jsou to dobří posluchači, kteří vyslechnou všechny strany sporu a najdou schůdné řešení. Tito zrozenci jsou jemní, trpěliví, inteligentní, aktivní a opatrní. Jsou známi svou moudrostí, s níž se drží zlaté střední cesty. Jsou přátelští, ale neváhají dát své potřeby najevo. Své znalosti nezneužívají k tomu, aby druhým ubližovali, a to ani svým nepřátelům, chtějí pouze pomáhat. Jsou tvořiví, mají fantazii, a než se do něčeho pustí, měli by mít možnost vše si v klidu promyslet.

Mají pro ostatní dostatek chápavého soucitu, což z nich však činí osoby zranitelné, často trpí stresem a vnitřními obavami. Celkově jsou založeni spíše intelektuálně než fyzicky a dávají přednost tradici před módou, zejména pokud jde o jejich oblíbené činnosti, kulturu a vaření. Bývají to vynikající kuchaři s podrobnými znalostmi o jídle a víně. Jsou pyšní na své domovy a kuchyně a nejlépe se cítí v restauracích a při nákupech.

Kozy najdou porozumění ve vztazích s Koněm, Vepřem a také Tygrem. Okouzlení, napětí a také boj zažívají ve spojení s Drakem. Nejnáročnější bývá láska s Buvolem, provázejí ji časté hádky a nedorozumění. Oporu mohou najít v upovídaných Opicích a citlivých Zajících.

Koza v roce 2019

Po celý rok vlády Vepře by měly být Kozy pozorné, ušetří si tak problémy a zklamání. Právě větší koncentrace může pomoci k rozvoji volních stránek jejich osobnosti a utužení jejich charakteru. Díky soustředěnosti a pozitivnímu náhledu mnohé z problémů zvládnou, což je do budoucnosti posílí. Proto lze očekávat, že nefunkční vztahy, nenaplňující práce a u mnohých konzumní způsob života zaznamená velké změny. Mnoho zástupců tohoto znamení se bude snažit začít žít nový život. Což může přinést dalekosáhlé změny – stěhování, manželství a plánování rodiny, ale také profesní změny, které jsme dlouho odkládali buď ze strachu, nebo z pohodlnosti.

Sdílejte článek