Opice – Roční čínský horoskop (2019)

Opice – Roční čínský horoskop (2019)

Ročníky 1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

Vodní opice 1932, 1992

Dřevěná opice 1944, 2004

Ohnivá opice 1956, 2016

Zemní opice 1968

Kovová opice 1920, 1980

Opice je zvědavá, veselá, energická a velmi soutěživá, nejživější ze všech zvířecích znamení. Umí skvěle manipulovat s okolím, přemýšlí rychle a je zpravidla nesmírně bystrá, má také nezávislou povahu a je optimistická. Tam, kde je Opice, se vždycky něco děje, jsou to vůdčí typy, ale jen nerady přiznávají vlastní chyby a ze všeho viní většinou druhé.

Lidé narození v roce Opice jsou chytří, rychlí, neklidní, zábavní, agresivní a smyslní. Mají divoký rtuťovitý temperament a mohou být neuvěřitelně nepořádní a neukáznění. Jsou však nesmírně přesvědčiví řečníci a všechno jim většinou projde. Vnější neklid a odvaha lidí ve znamení Opice je doprovázena vnitřním strachem, že o něco přijdou. Nervozita, nadměrná aktivita a nedostatek trpělivosti jsou důvodem, proč se Opice často vystavuje nejrůznějším nebezpečím, a ohrožuje tak své šance na postup a úspěch. Je však dostatečně energická a duševně i fyzicky silná, takže se bez zbytečného váhání chytá možnosti problémy zvrátit ve svůj prospěch. I přes svou vrozenou netrpělivost si Opice dělají velké plány, organizují nejrůznější události a ovládnou vždy každý večírek. Obvykle příliš neutrácejí, ale vzhledem k četným koníčkům a zájmům ani mnoho neušetří.

Nejlepším partnerem pro toto znamení je Drak, většinou naleznou vzájemné zalíbení také s Krysou. Ocenit mohou trpělivost a také obdiv znamení Vepře a Hada, také Zajíc mívá pro Opici pochopení. Neutrální bývá vztah s Koněm a Kohoutem. V přátelském, ale i pracovním vztahu je bude podporovat Buvol. Naprostou katastrofou může skončit láska s Tygrem.

Opice v roce 2019

Vláda znamení Vepře přinese Opicím nutnost zaměřit se na konkrétní úkoly a řešení věcí, které dlouhodobě odkládaly. Měly by se také učit větší toleranci a naslouchání ostatním, jejich komunikační schopnosti jsou většinou velmi dobré, nemusí se proto bát nezájmu o svou osobu. Pozorné musí být v oblasti majetkové, měly by dát pozor na všechny lákavé nabídky, které jim budou přicházet. Při jejich veselé a přátelské nátuře mohou mnoho důležitých detailů přehlédnout a nadělat si tak zbytečné problémy do budoucnosti. Možná by zástupci tohoto znamení mohli být i více taktní k přátelům a kolegům a pečlivě vážit vše, co řeknou.

Sdílejte článek